Elden Ring Smithing Stones: Her Bell Rulman Nasıl Bulunur?

Elden Ring'de dört Smithing Miner's Bell Rulman ve beş Somberstone Miner's Bell Rulman vardır. İşte hepsini bulabileceğiniz yer.Elden Ring zor . Bu, FromSoftware oyununun ön izlemesini oynayan hiç kimseyi şaşırtmayacak, ancak bu bile sizi mutlaka göreceğiniz tüm "Sen Öldün" başlık ekranlarına düzgün bir şekilde hazırlamayacaktır. Bu macerayı atlatacaksan güçlü silahlara ihtiyacın olacak. Ve güçlü silahlar elde etmek için Smithing Stones'a ihtiyacınız olacak . Bir sürü. 

Kılıç, değnek, kalkan veya mızrak olsun, silahlarınızın seviyesini yükseltmek için kullandığınız demir taşlardır. Silahlarınızı yükseltmek için bu taşları (ve bazı rünleri) Roundtable Hold'da Usta Demirci Hewg'e sunarsınız . Smithing Stones dünyada bulunabilir ve birkaç düşmandan düşebilir. Ancak seviye atlama sürecini hızlandırmak için onları satın almak çok daha kolay. Söylemesi utanç verici ama bu, oyuna ancak 50 saat kadar yapabileceğimi öğrendiğim bir şey. Hatalarımdan ders alın.

Smithing Stones'a en kolay şekilde erişmek için Bell Rulmanları toplamanız gerekir. Oyunda böyle dokuz Rulman vardır ve bu kılavuz hepsinin konumlarını içerir.

İlk olarak, temel bilgiler. Demircilik taşları satın alabileceğiniz iki yer var: Liurnia of the Lakes'in kuzeybatısındaki bir dev olan Smithing Master Iji'den (yukarıda resimde görülüyor) ve ayrıca  Roundtable Hold'daki Twin Maiden Husks . Iji daha basittir, o yüzden onunla başlayalım.

Aşılanmış Godrick'i yendikten sonra ( iyi şanslar!), Aradaki Ülke'nin ikinci büyük alanına gireceksiniz: Göllerin Liurnia'sı . Iji'yi bulmak için gölün kuzeybatı bölgesine kadar gitmeniz gerekiyor. Kıyıya geldiğinizde Kral Mezarı Harabelerini bulacaksınız . Öldürmeniz (ya da kaçmanız) gereken bir sürü iskelet büyücü var. Harabelerin kuzey kısmında, vurursanız kaybolacak sihirli bir duvar var. Bunu yapın ve sağınızda bir Grace Sitesi göreceksiniz. Solunuzda Smithing Master Iji olacak.

sizi harekete geçirecek ve büyük bir yardımı olacak, ancak silahlarınızı yükseltmek konusunda ciddiyseniz, Yuvarlak Masa Kalesi'ndeki İkiz Kız Suratsızlara danışmanız gerekecek. Size Smithing Stones satmalarını sağlamak için biraz çalışmanız gerekecek.

İkiz Bakire Kabuğu'nun size taş satmasını sağlamak için onlara  Smithing Miner's Bell Rulmanları vereceksiniz . Dört Smithing Madenci Çan Yatağı ve beş Somberstone Madenci Çan Yatağı vardır. Bunların dokuzunu da toplarsanız, İkiz Kız Suratsızları size dokuzuncu seviyeye kadar herhangi bir silahı elde etmek için ihtiyacınız olan tüm Demir Taşlarını satacak. Normal Smithing Miner's Bell Rulmanları ile başlayalım.   

Smithing Miner's Bell Rulman konumları

Başlamak için Raya Lucaria Kristal Tüneli'ne gidin . Aynı zamanda Göllerin Liurnia'sında, ancak kuzeydoğu tarafında . Aşağıdaki ekran görüntüsünde karakterimin konuşlandığı kıyıda, sizi Kristal Tüneli'ne götürecek küçük bir boşluk bulacaksınız. İçinden geçmen gereken bir zindan -- orada da toplanacak çok sayıda Demir Taşları var. Sonunda bir patron, Crystalian . Onu yendikten sonra, Smithing Miner's Bell Rulmanını [1] alacaksınız .

Bir sonraki karşılaşacağınız şey  , Kraliyet Başkenti Leyndell'i bulur bulmaz erişebileceğiniz Smithing Miner's Bell Bearing  [2] . Yön Başkent'te değil, daha çok onun güneybatısındaki küçük bir zindanda. Aşağıdaki haritanın gösterdiği gibi, Başkent'in eteklerindeki mavi bataklık alanından geçerek erişebileceğiniz  Mühürlü Tünel adlı bir zindan var.

Neyse ki, hazinenizi almak için zindandan geçmeniz gerekmeyecek. Mühürlü Tünel'in içinde, Lütuf Yeri olan bir alan var. Açık bir yol yok ama odanın batısındaki duvara çarparak açabileceğiniz gizli bir yol var. Bunu yaptığınızda, düşmanlarla dolu geniş bir alana gireceksiniz. Hepsini temizleyin ve içinde  Smithing Miner's Bell Bearing  [2] bulunan bir hazine sandığı bulacaksınız.

Bu yatağı Twin Maiden Husks'a teslim edin, size sınırsız miktarda  Smithing Stones [3] ve [4] satacaklar.

Mühürlü Tünel biraz yoldan çıkmış olsa da, Smithing Miner's Bell Bearing [3] tam da dayak yolu üzerinde. Tek sorun, o yola çıkmanın onlarca saat sürmesi. 

Yönü bulmak için Devlerin Dağ Tepelerine ulaşmanız gerekiyor . Oraya ulaşmak, bozmayacağım bazı hikaye dizilerini içeriyor. Ancak oraya vardığınızda, Zamor Harabeleri'ne çabucak rastlarsınız .

Elden Ring'deki tüm Harabeler gibi, Zamor Harabeleri'nde de sizi bir yeraltı alanına götürecek bir merdiven var. Merdivenlerden aşağı inin, kapıyı açın ve içeride  Smithing Miner's Bell Bearing [3] bulunan bir sandık bulacaksınız . Bu rulman , Twin Maiden Husks'tan Smithing Stone [5] ve [6] satın almanızı sağlayacaktır .

Bu, Smithing Stone [7] ve [8] 'i Twin Maiden Husks'tan satın almanızı sağlayan Smithing Miner's Bell Bearing [4] için de aynı hikaye . Ana hikayenin bir parçası olan iki kişilik bir patron dövüşü olan Godskin Duo'yu yendikten sonra iddia ettiğiniz gibi bu Bell Bearing'den kaçınamazsınız . Onlarla , Devlerin Dağ Tepeleri'nden sonra açılan alan olan Crumbling Farum Azula'da savaşacaksınız.

Somberstone Madenci Çan Rulmanları

Aldığınız silahların çoğu, yükseltmek için farklı türde bir Demir Demiri gerektirecek, anlaşılması zor Somber Demircilik Taşları . Normal tipte olduğu gibi, bunlar vahşi doğada bulunur, ancak Somberstone Miner's Bell Rulmanları onları İkiz Bakire Kabuğu aracılığıyla satın alınabilir kılıyor.

Somberstone  Miner's Bell Bearing [1]  , zindanda gezinmeniz gereken bir şey. Onu , yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz konum olan Caelid'deki Sellia Kristal Tüneli'nde bulacaksınız. Zindanın sonunda, Fallingstar Beast ile savaşacaksınız . Onu yenin ve Somber Smithing Stone [1] ve [2] satın almanızı sağlayan Bell Bearing'i talep edeceksiniz .

Ne yazık ki zindanlarla işiniz bitmedi, çünkü bir sonraki Bell Bearing bir kez daha yeraltına gitmenizi gerektiriyor. Somberstone Miner's Bell Rulman [2] , Atlus Tüneli'nin sonunda elde edilir . Atlus Tüneli'ni bulmak biraz zor - ona erişmenin en kolay yolu , Ormanı Kaplayan Greatbridge Grace Bölgesi'nin yakınındaki Minor Erdtee'ye gitmek ve sonra güneye gitmek. 

Atlus Tüneli'ni bulmanın en kolay yolu, bu Küçük Erdtree'ye gitmek ve sonra güneye gitmek. Haritanın güney kısmındaki Atlus Tüneli'ni buradan görebilirsiniz.

Bandai Namco/Ekran Görüntüsü Daniel Van Boom

Bu, tamamlamanız 10 dakikadan kısa sürecek kısa bir zindan, ancak yeterince seviye atlamıyorsanız, sonundaki ikili patron savaşı zor olabilir. Yine de iki Kristal yaratığı yenin ve Çan Rulmanını elde edin. Onu İkiz Bakire Suratsızlara verin, onlar size Somber Smithing Stone [3] ve [4]'ü satsınlar .

İkiz Bakire Husk'a Somber Smithing Stone [5] ve [6] 'ya erişim kazanmak için onlara Smithing Miner's Bell Bearing [3] sunmanız gerekir . Onu bulmak için, Devlerin Dağ Tepeleri'nin batı kesimindeki Birinci Marika Kilisesi'ni bulmanız gerekecek . Dağların tepesinden geçerken, yakınınızda olduğunuzun bir işareti olan büyük bir dondurucu ejderha ile büyük donmuş bir göl bulacaksınız. Bu donmuş gölün güney ucuna gidin ve Marika'nın İlk Kilisesi'ni bulacaksınız. Dışarıda, Smithing Miner's Bell Bearing [3] için yağmalayabileceğiniz bir ceset var.

İlk Marika Kilisesi burada, bu donmuş gölün güney ucu.

Somberstone Miner's Bell Bearing [4] almak için , belirtildiği gibi Devlerin Dağ Tepelerini takip eden Crumbling Farum Azula bölgesine ilerlemeniz gerekecek . Bu bölgede ilerlerken , Grace'in Fırtınaya Bakan Balkon Sitesini bulacaksınız . Bu Lütuf Sitesinden ileriye doğru yürürseniz, bir eşya tutan yığılmış bir ceset göreceksiniz. Somber Smithing Stone [7] ve [8]' e erişmenizi sağlayan Bell Bearing'i almak için onu alın .

Alanın sonunda, bu pusuya rastlarsınız. O kurt goblin yaratık, Somberstone Madencisinin Çan Rulmanını [5] tutan bir cesedin önünde duruyor. 

Bandai Namco/Ekran Görüntüsü Daniel Van Boom

Çan yataklarının son patronu  , İkiz Maiden Husks'tan Somber Smithing Stone [9] satın almanızı sağlayan Somberstone Miner's Bell Bearing [5] 'tir. Bu da   Crumbling Farum Azula'da ve neyse ki kaçırmak neredeyse imkansız. 

Crumbling Farum Azula'da ilerlerken, Ejderha Tapınağı Çatı katındaki Grace Sitesini bulacaksınız . Burası stresli bir bölge: Uzaktaki bir ejderha yola kırmızı şimşekler yağarken, ayak yerine kılıç tutan o sinir bozucu kuşların saldırısına uğrayacaksınız. Yol boyunca koşun ve ejderha ile karşı karşıya geldiğinizde sağa doğru koşun. Bu sizi büyük baltalar taşıyan kurt yaratıklarla dolu bir alana götürecek. Onları öldürün ya da koşun, iki uçurum arasında köprü görevi gören düşmüş bir tapınaktan geçeceksiniz. Tapınak köprüsünden geçerken sizi almaya çalışan okçuyu öldürün.

Burada, yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, bir koridorun sonunda duran kurt yaratıklardan birinin görüntüsünün verildiği küçük bir şapel göreceksiniz. Elbette bu bir pusu, çünkü her iki tarafta da yarıp geçmeniz gereken düşmanlar var. Bunu yapmayı bitirdiğinizde, o tabutun yanında, Somberstone Madencisinin Çan Rulmanını [5] bulmak için yağmalayabileceğiniz bir ceset göreceksiniz. 

İlk olarak 28 Şubat 2022'de 21:34 PT'de yayınlandı.
To Top