Facebook Kimlik Arama: Farklı Yöntemlerle Facebook Profili Nasıl Bulunur?

Facebook arkadaşlarla daha iyidir ve işte Facebook hesabınıza arkadaş eklemenin en iyi yöntemleri.


Facebook muhtemelen en popüler ve en eski sosyal medya sitelerinden biridir. Arkadaş eklemenize, resim göndermenize, arkadaşlarınıza mesaj göndermenize, onlarla oyun oynamanıza ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Meta'ya ait sosyal medya uygulamasının aktif kullanıcı kitlesi son yıllarda azalsa da arkadaş eklemek için öne çıkan platformlardan biri olmaya devam ediyor. Facebook, listenizde arkadaşlarınız olduğunda eğlencelidir, bu nedenle tanıdıklarınızı Facebook listenizde tutmak iyidir. Bu yazımızda, Facebook'ta herhangi bir kişiyi bulmak ve arkadaş listenize eklemek için kullanılabilecek tüm hileleri listeledik. Facebook arkadaş listenize nasıl kişi ekleyeceğiniz ile ilgili her bir yöntemi inceleyelim.

Ad veya Kullanıcı Adına Göre Facebook Kimliği Nasıl Aranır?

Bir ad veya kullanıcı adıyla arama yapmak, Facebook'ta arkadaşlarınızı bulmak için yapabileceğiniz en temel şeydir. Kullanıcı adı, Facebook URL'sinden sonra kullanıcının profiline yazılan harf ve rakamlardır. Örneğin; Facebook.com/shubham.dutt.3572 , bu URL'de shubham.dutt.3572 kişinin kullanıcı adıdır.

Facebook.com'u açın ve üstteki arama kutusuna aramak istediğiniz adı yazın. Ek olarak, kişinin kullanıcı adını biliyorsanız, tam formatta yazın.

Facebook size öneriler göstermeye başlayacak, kişiyi bulmaya başlayacak ve ona bir istek gönderecek. 

İpucu: Tanıdığınız kişinin hesabı hâlâ listede görünmüyorsa, soyadı veya takma adı konusunda daha açık olun. Ardından, hesap görünmelidir.

Kişilerinizi Senkronize Ederek Facebook Kimliğini Nasıl Ararsınız?

Biliyor musunuz? Cihazınızın kişi defterinde bulunan bir kişiye istek gönderebilirsiniz. Aynısını yapmak için adımları izleyin.

Telefonda Facebook uygulamasını başlatın.

Şimdi, alt menüdeki Arkadaşlar menüsüne dokunun.

En üstteki Öneriler'e tıklayın, ekleyeceğiniz yeni arkadaşlar göstermeye başlayacaktır.

Üstte, kişilerinizi içe aktarma seçeneğini görebilirsiniz. İçe Aktar'a ve ardından Devam'a dokunun.

Kişilerinizi görüntülemek için izin isteyecektir. Bir kez verildiğinde, kişinizin Facebook hesabını öneride göstermeye başlayacaktır.

Şimdi, onlara göre arkadaşlık istekleri gönderebilirsiniz.

Kullanıcı Kimliğine Göre Facebook Kimliği Nasıl Aranır?

Facebook Kullanıcı Kimliği, bir kişinin profilinin benzersiz bir numarasıdır. Hesap ayrıntılarınızı uygulama geliştiricilerine izin verdiğinizde onlarla paylaşmak yararlıdır. Kullanıcı Kimliğini kullanarak kişinin hesabını aramak için, önce Kullanıcı Kimliğini nasıl arayacağımızı bilmemiz ve ardından onlara isteği göndermemiz gerekir.

Mobil uygulamada Facebook.com veya Facebook uygulamasını açın ve giriş yapın.

Ayarlar ve Gizlilik seçeneklerine gidin ve ardından Ayarlar'a tıklayın.

Şimdi Güvenlik ve Giriş'e tıklayın ve Reklamlar ve Web Siteleri'ni seçin. 

Hesabınızla eşleştirilmiş birçok uygulama veya web sitesi bulacaksınız. Herhangi birinde Görüntüle ve Düzenle'ye tıklayın.

Şimdi, alttaki daha fazla bilgi bölümünde Kullanıcı Kimliğinizi görebileceksiniz. Daha iyi referans için aşağıdaki resme bakın.

Kullanıcı Kimliğini kopyalayın ve eklemek istediğiniz kişiye gönderin.

Arama kutusuna yapıştırmalarını ve bulmalarını isteyin. Hesabınız listedeki tek sonuç olacaktır.

Gmail ile Facebook Kimliği Nasıl Aranır?

Kişinin e-posta adresi veya Gmail adresi varsa, onları Facebook arkadaş listenize eklemek için adımları izleyin.

Facebook hesabınıza giriş yapın ve arama çubuğuna tıklayın.

Eklemek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazın. Hesaplarıyla bağlantılıysa, Facebook bunu size gösterecek ve onlara bir arkadaşlık isteği gönderebileceksiniz.

Bir resimden birinin Facebook kimliğini nasıl bulabilirim?

Yukarıdaki yöntemlerin hepsini denediyseniz ve yine de kişinin hesabını bulamadıysanız, profil resmini isteyebilirsiniz. Ya da internette bulduğunuz bir resimden kişinin hesabını bulmak istiyorsunuz. O zaman, işte bunu yapmak için bir yöntem.

Resmi yeni bir sekmede açın ve üzerine sağ tıklayın.

Google Lens ile Görsel Ara seçeneğine tıklayın.

Olası sonuçları içeren yeni bir sekme açılacaktır.

Şimdi, bu resmi Facebook'ta kimin paylaştığını kontrol etmek için arama çubuğuna site:facebook.com ekleyin. Enter tuşuna basın.

Facebook'tan ilgili tüm resimlerin sonuçlarını gösterecektir.

To Top