Facebook, kronolojik olarak sıralanan Beslemeler adlı yeni bir sekme ekledi

Bugün Facebook, uygulamasında oldukça önemli bir değişiklik duyurdu. Öncelikle, uygulamayı açtığınızda gördüğünüz ana beslemeye artık Ana Sayfa deniyor, bu da mantıklı ve gecikmiş durumda. Ama büyük haber bu değil.

Büyük haber şu ki, uygulamada artık Feeds adlı ek bir sekme var. Ve bu sekme ters kronolojik sıraya göre sıralanmıştır - bilirsiniz, Algoritma devralmadan önce şimdi Ana Sayfa olarak adlandırılan şey gibi.


Yayınlar sekmesinin kendine ait birkaç filtresi vardır - size her şeyi veya yalnızca arkadaşlarınızdan, gruplarınızdan, sayfalarınızdan veya favorilerinizden bir şeyler göstermesini sağlayabilirsiniz - bu, en çok değer verdiğiniz arkadaşlar ve sayfaların derlenmiş bir listesidir.

Ana sayfa beslemesine gelince, Facebook şimdi onu "öneriler yoluyla yeni içerik ve içerik oluşturucuları bulup takip etmeniz için bir keşif motoru" olarak konumlandırıyor. Bunun karşı dengesi, "zaten bağlı olduğunuz kişilerden ve topluluklardan gelen içeriğe erişmek için" gittiğiniz Feed'lerdir. Feed'lerde "Sizin İçin Önerilenler" gönderisi yok.

Yeni Ana Sayfa ve Yayınlar sekmeleri, hem iOS hem de Android'deki küçük bir Facebook kullanıcısı alt kümesi için bugün kullanıma sunulmaya başlandı. Facebook'taki herkes onları gelecek hafta almalı.

Bu sekmeleri barındıran kısayol çubuğunun iOS'ta Facebook uygulamasının altında ve Android'de en üstte olduğunu unutmayın. Kısayol çubuğundaki sekmeler, uygulamanın en çok kullandığınız bölümlerine göre değişecektir, ancak kısayol çubuğunuzdaki sekmeleri kişiselleştirebilir ve sabitleyebilirsiniz, böylece dilerseniz yerleşimlerini kalıcı hale getirebilirsiniz.

To Top