FIFA 22'deki gelişmiş kontroller

FIFA 22 şu anda önde gelen futbol simülasyonudur. Dünya çapında milyonlarca oyuncu bu oyunu oynuyor ve oyunun tadını çıkarıyor. Seyirci, her biri kesinlikle kullanıcısını bulan modlar arasında bölünmüştür.

FIFA 22'deki gelişmiş kontroller

Oyun, kelimenin tam anlamıyla herkesin kolayca oynamaya başlayabileceği kadar sıradan olsa da, bu, deneyimli oyuncuların oyun becerilerini geliştiremeyecekleri anlamına gelmez. Çoğu oyuncu, ustalaşması kolay olmayan gelişmiş kontrollerden faydalanmaz ancak oyunlarda özellikle tecrübesiz oyunculara karşı büyük avantaj sağlar. Bu özellikler bu makalede tartışılacaktır. Oyun hangi gelişmiş hamleleri sunuyor? Ustalaşmak ne kadar kolay? Ne gibi faydalar sağlıyorlar? Bu sorular, Footwaggers web sitesinin kullanıcılarının ilgisini çekmektedir .

En gelişmiş hareketler nasıl çalışır?

Oyuncuların çoğu, FIFA'yı hareketten sorumlu olan tek bir çubukla oynuyor. Ve gamepad'in bu şekilde kullanılması, oyuncu hiçbir önemli hareketi kaçırmadığı için gerçekten rahatça oynamanıza izin veriyor. Ancak gerçekten yüksek seviyede oynamak için bu yeterli değil.

Çünkü böyle bir kontrolle, ileri hareketlerin başlıcaları olan çalımları yapmak mümkün değildir. Aldatmaların büyük çoğunluğu, çok kullanışlı olmasına rağmen, sıradan oyuncuların genellikle dokunmadığı sağ çubuğa sabitlenir. İkili çubuk kontrolüne geçmek inanılmaz derecede zordur, ancak ikinci çubukta ustalaştığınız zaman oyun seviyeniz zirveye çıkacaktır.

Popüler hisler

Sağ çubuğu kullanmadan yapılabilecek hilelerle başlayalım ve en zor hilelerle devam edelim (Playstation gamepad için tüm düğmeler gösterilecektir).

Yanlış saldırı (ilk daire, sonra çapraz).

Bu kombinasyona basıldığında, oyuncunun kontrolü altındaki oyuncu bir yönde seğirerek düşmanı aldatacak ve ardından diğer yönde bir saldırı gerçekleştirecektir. Top sürme ve 1v1 çıkışları sırasında çok kullanışlıdır.

Keskin dönüş (L1 + R1).

Topu aldıktan hemen sonra çok hızlı bir şekilde dönmenizi sağlar, bu çok tehlikeli bir saldırı başlatabilir.

Topu fırlatma (R2 + hareket yönünde sağ çubuk).

Top sürme sırasında çok faydalı bir çalım, çünkü topa sahip olan oyuncu defans oyuncularından daha yavaş koşar ve topu ileriye attıktan sonra, oyuncunun hızı artar, bu da onun rakiplerinden kopmasını sağlar.

Vuruş (sağ çubuk sağa, ardından saat yönünde veya saat yönünün tersine çevirin).

Herhangi bir saldırıda son derece yararlıdır, çünkü top sürme sırasında, rakipleri aldatarak topu daha uzun süre tutmanıza izin verir.

Dört dokunuşla dönüş (L2 + sağ çubuk iki kez sağa).

Rakiplerle çevrili olduğunuz durumlarda yavaşça dönmenizi sağlar. 

To Top