Gmail'in son yıllardaki en büyük yeniden tasarımı şimdi kullanıma sunuluyor - işte yeni görünüm

Google, Gmail'i kolaylaştırıyor...

Google, Gmail için büyük bir yeniden tasarım sunmaya başladı . Bu özel güncellemeyi Şubat ayından beri izliyoruz , ancak artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geliyor.


Bu güncelleme, Gmail'e Meet, Spaces ve Chat gibi Google uygulamalarını Gmail ile daha iyi entegre etmeyi amaçlayan yenilenmiş bir görünüm getiriyor. Umut, bu değişikliklerin Gmail'i hem bireyler hem de işletmeler için kullanımını kolaylaştıracak şekilde düzene sokmasıdır.

Her hizmet, kenar çubuğunun yeni bir bölümünde kendi özel sekmesine sahip olacaktır. Size nerede dikkat etmeniz gerektiğini gösteren bildirim baloncukları olacak, Sohbet ve Alanlar ise tek bir ekranda konuşmaların tam listesini gösterecek. Daha önce bildirdiğimiz gibi Google, kullanıcıların arama çubuğunda sohbet geçmişlerini e-posta gönderir gibi arayabileceklerini söylüyor.

Güncellemeler burada bitmiyor. Google, tablet kullanıcıları için Gmail'de daha iyi emoji desteği ve daha fazla erişilebilirlik özelliğiyle ( The Verge aracılığıyla) iyileştirmeler yayınlayacağını söyledi.(yeni sekmede açılır)). Tablet desteğinden bahseden Google, 25 Temmuz'da Drive, Keep, Docs, Slide ve Sheets için tablet odaklı yeni özellikleri tanıttı ( TechCrunch aracılığıyla(yeni sekmede açılır)) . Güncellemeler, uygulamalar arasında resimler ve dosyalar için sürükle ve bırak özelliğinin yanı sıra Drive için çok pencereli bir deneyimi içerir. Bu güncellemelerin Gmail'e ne zaman geleceği veya ne zaman geleceği belli değil.

To Top