Instagram Arka Plan Resmi: Mobil ve PC'de Instagram Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir

Instagram gelen kutunuzdaki temel beyaz renkten sıkıldınız mı veya hikayelerinizin arka plan rengini değiştirmek mi istiyorsunuz? İşte bir çözüm.


Instagram , dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biridir. Kullanıcıların günlük yaşam tarzlarını paylaşmalarına olanak tanıyan hikayeler, gönderiler ve makara özellikleri vardır. Bir Instagram Hikayesi 24 saat boyunca kullanılabilirken, gönderiler, sahibi onu beslemelerinden silene kadar sonsuza kadar kalır. Instagram Makaraları , herhangi bir müzik veya efektle yüklenebilen 90 saniyelik kısa videolardır, sonsuza kadar kalırlar.

Instagram, kullanıcılar için sıkıcı görünebilecek basit bir beyaz temaya sahiptir ve ona yeni bir görünüm vermek isteyebilirler. Instagram'ın gelen kutunuzu, hikayelerinizi veya gönderilerinizi kişiselleştirmek için bazı harika temaları ve renkleri olduğu için endişelenmeyin. Bu yazıda, bir Instagram hikayesinin arka plan rengini nasıl değiştirebileceğinizi ve bir Instagram gelen kutusunun temasını nasıl değiştirebileceğinizi öğreneceğiz. İşte nasıl yapılacağı.

Instagram Hikayesinde Arka Plan Rengi Nasıl Değiştirilir?

Instagram hikayeleri fotoğraf ve videolardan oluşabilir, doğrudan telefonun galerisinden bir resim yükleyebilir veya anında bir kareye tıklayabilirsiniz. Bir Instagram Hikayesinin arka plan rengini değiştirmek için iki yöntem deneyeceğiz. Onlar hakkında daha fazla bilgi edelim.

Instagram Hikayesine Havalı Renkli Arka Planlar Nasıl Eklenir?

Bu yöntem, bir Instagram Hikayesinin arka plan rengini bir resim yardımıyla değiştirmenize yardımcı olacaktır. Aynısını yapmak için adımları izleyin. 


Akıllı telefonda Instagram uygulamasını açın.

Hikaye bölümünü açmak için sağa kaydırın.

Rastgele bir fotoğrafa tıklayın.

Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya ve ardından Çiz seçeneğine dokunun.

İlk kalemi ve istediğiniz herhangi bir rengi seçin.

Şimdi, fotoğrafın herhangi bir bölümünde görüntüyü 3-4 saniye basılı tutun ve tüm hikayeye uygulanacaktır.

İşte bu, Instagram Hikayesinin arka planı değişti. Benzer şekilde bunu diğer renk seçenekleriyle de deneyebilirsiniz.

Oluşturma Özelliğini Kullanma

Instagram'ın hikaye menüsünde birçok şablona ve renk gradyanına erişebileceğiniz bir Oluştur bölümü var. Oluştur aracını kullanarak bir Instagram hikayesindeki arka plan rengini değiştirmek için bu adımları izleyin.

Akıllı telefonda Instagram uygulamasını açın.

Öykü menüsünü açmak için sağa kaydırın.

Ekranın sağ bölümünde Oluştur seçeneği olacaktır. üzerine dokunun.

Şimdi renkli bir gradyan ekranı açılacak. Sağ alt köşedeki renk çemberine dokunarak arka plan renklerini değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, en iyi şekilde görünmesi için mevcut şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Instagram Gelen Kutusunda Arka Plan Rengi Nasıl Değiştirilir? 

Instagram sohbet kutusu, çok ince olan varsayılan bir beyaz arka plana sahiptir ve herhangi bir kullanıcı bunu değiştirmek isteyebilir. Neyse ki Instagram, birçok farklı sohbet temasına sahip bir Tema özelliğine sahiptir. Ayrıca, basit bir arka plan rengi istiyorsanız, o da var. Instagram gelen kutusundaki arka plan rengini değiştirmek için adımları izleyin.

Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını başlatın.

DM bölümüne gidin ve herhangi bir kişinin gelen kutusunu açın.

Ekranın sağ üst köşesindeki 'i' simgesine dokunun.

Tema seçeneğine dokunun, size 15 sohbet teması ve 21 arka plan rengi teması seçeneği gösterecektir. 

Şimdi, seçiminize göre uygun bir tema seçin ve o kişiyle birlikte Instagram gelen kutunuza uygulanacaktır.

To Top