Instagram'ın TikTok'a rakip olmak için yaptığı son hamle, Reels'in oluşturulması ve yeniden karıştırılması için yeni araçlar getiriyor

Video paylaşım platformu TikTok, dünyayı bir popülerlik kasırgasıyla ele geçirdi ve şimdi birçok sosyal medya şirketi, platformlarına kısa videolar ekleyerek ve özellik setlerini büyüterek yetişmek istiyor. Instagram, TikTok'a verdiği yanıtla, Ağustos 2020'de tanıtılan Instagram Makaraları ile bunlardan biri. Ve şimdi, Engadget , Meta'nın Makaralarla etkileşimi artırmak ve daha fazla içerik oluşturucuya sahip olmak amacıyla Makaralar oluşturmak için daha fazla araç başlattığını bildiriyor. kısa videolar.


Instagram güncellemesi, Reels için yeni araçlar ekleyerek TikTok'a rakip olmak için daha da zorluyor

Yeni araçlar, Makaraları daha kolay hale getirmeye odaklanmıştır. Öncelikle, artık bir Makaradaki yalnızca videoları değil, fotoğrafları da remiksleyebilirsiniz - bu şekilde, bir Makara oluşturmak için daha fazlasını kullanabilirsiniz. Ek olarak, Meta şimdi size yeşil ekran, bölünmüş ekran ve resim içinde resim tepki görünümü dahil olmak üzere daha fazla Remix düzeni sunuyor. Bunun da ötesinde, remiksi yan yana koymak yerine orijinal Makaranın sonuna eklemeyi seçebilirsiniz.

Ama hepsi bu değil. Meta, bu yeni güncellemeyle Makara oluşturma için yeni şablonlar da içeriyor: önceden yüklenmiş ses ve video efektlerine sahip oluyorsunuz ve fotoğrafınızı veya videonuzu bunlardan birine eklemeniz yeterli. Şablon koleksiyonuna Makaralar sekmesindeki kamera simgesine dokunarak erişilebilir.

Kameralardan bahsetmişken, artık Instagram kamerasını kullanarak ön ve arka kameralarla aynı anda video kaydedebiliyorsunuz.

Ve son olarak Meta, Instagram'da yayınlanan tüm videoları 15 dakikadan kısa oldukları sürece Makaralara dönüştüreceğini duyurdu. Ancak bu özellik geriye dönük olarak çalışmayacak, bu nedenle yalnızca yeni videolar için geçerli olacak. Bu özellik önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak ve bununla birlikte Instagram'daki tüm videolarınız ve Makaralarınız ile birleştirilmiş bir sekme alacaksınız.

Yakın zamanda Instagram'ın Abonelikleri duyurduğunu duymuş olabilirsiniz - içerik oluşturucuların en sadık takipçileri için özel içerik oluşturması ve bu nedenle onunla biraz para kazanma yolu. Sonuç olarak Instagram, platformda daha fazla insanın içerik oluşturmasını sağlamak için bastırıyor ve şu anda Abonelik özelliği veya Reels yaratıcıları için bonuslar gibi bazı teşvikler sunuyor . Makaralar için Para Kazanmanın 2022'nin ikinci yarısında geleceği bildiriliyor, bu nedenle önümüzdeki aylarda Makaralar merkezli daha fazla özelliğin gelmesini bekliyoruz.


To Top