iOS 16: Düşük Güç Modu Odaklanarak Nasıl Etkinleştirilir

iOS 15'te tanıtılan Odak modu, yaptığınız işe bağlı olarak uygulamalar, kişiler ve daha fazlası için farklı izinler ayarlamanıza olanak tanıyan Rahatsız Etmeyin'in bir uzantısıdır. Şu anda beta sürümünde olan iOS 16'da Apple, belirli bir Odak etkinleştirildiğinde cihazınızda Düşük Güç Modunu etkinleştirme yeteneği de dahil olmak üzere Odak modlarının yapabileceklerini yeni özelliklerle genişletti. İşte nasıl çalıştığı.


‌iOS 16‌'da, Odak seçenekleri, belirli bir Odak açıkken uygulamalarınızın ve cihazın nasıl davranacağını özelleştirmenize olanak tanıyan Odak Filtreleri adı verilen tamamen yeni bir özellik içerir. Odak Filtreleri ile, örneğin, uygulamalardaki belirli içerikleri filtreleyebilirsiniz. Örneğin, bir iş Odağınız varsa, aile takviminizden etkinlikleri filtreleyebilirsiniz.

Ancak içeriği filtrelemenin yanı sıra Sistem Filtrelerini de kullanabilirsiniz. Bu kategorideki filtreler, bir Odak etkinleştirildiğinde sistem ayarlarını özelleştirmenize olanak tanır. Örneğin, pil azaldığında iPhone veya iPad'inizin kullandığı güç miktarını azaltmak için, akşamları yavaşlamak için Odak modunuz etkinleştirildiğinde Düşük Güç Modu'nu etkinleştirebilirsiniz . Aşağıdaki adımlar size nasıl yapıldığını gösterir.

Odaklanmayla Düşük Güç Modu Nasıl Açılır

‌‌iPhone‌‌ cihazınızda Ayarlar uygulamasını başlatın , ardından Odak'a dokunun .

Düşük Güç Modunun etkinleştirilmesini istediğiniz Odak modunu seçin.

Aşağı kaydırın ve "Odak Filtreleri"nin altında Filtre Ekle'ye dokunun .

"Sistem Filtreleri" altında, Düşük Güç Modu kartına dokunun.

Düşük Güç Modu'nun yanındaki anahtarın açık olduğundan emin olun ve ardından Ekle'ye dokunun .

Düşük Güç Modu şimdi Odak modunu bir sonraki etkinleştirdiğinizde otomatik olarak etkinleştirilecektir.

To Top