Kaçırmayacağınız En İyi GTA 5 Gizli Mekanları ve Bunları Nasıl Bulunur?

 Bu sırlardan bazıları, oyuncuların oyunda yüzde 100 tamamlamaya ulaşmasını gerektirecektir.


İlk olarak 2013'te piyasaya sürülen GTA 5, oyun geliştirmedeki en büyük başarılardan biriydi ve yaşına rağmen oyun hala 2013'teki kadar etkileyici olmaya devam ediyor. Rockstar Games , Los Santos'un bazı kısımlarını yeniden yaratmayı başaramamıştı. ve San Andreas eyaleti ilk olarak GTA San Andreas'ta tanıtıldı, ancak yeni alanlarla konumu genişletildi.

Oyun sadece bir sürü havalı yan görev ve şehrin her yerine saçılmış iç şakalarla dolu değil, aynı zamanda tonlarca harika paskalya yumurtası ve sadece en kartal gözlü oyuncular için ayrılmış sırlarla dolu. Pop kültürü referanslarından gerçek uzaylılara ve hayaletlere kadar, GTA 5'in Los Santos ve İlçesi, günümüz oyunlarında en büyüleyici yerlerden biridir.

Burada, Rockstar'ın oyuna sızmayı başardığı bazı gizli konumlara ve referanslara göz atıyoruz ve oyunculara ana hikayenin dışında deneyimlemeleri için birçok ilginç şey sunuyoruz.

GTA 5'teki En İyi 5 Gizli Mekan ve Paskalya Yumurtaları

Yaşlı insanlar için ülke yok

Houser kardeşlerin, özellikle Dan Houser'ın, filme derin bir saygı ve sevgi duydukları ve bir şekilde onu Grand Theft Auto oyunlarına gizlice sokmanın yollarını buldukları çok açıktı. Joel ve Ethan Coen'in Oscar'a aday gösterilen 'No Country for Old Men'i 2000'lerin ufuk açıcı hitlerinden biriydi ve görünüşe göre sinemada günümüz Batılı tasvirleri üzerinde büyük bir etkisi oldu.

Bu gizli konum, 2008 filminden bir sahneyi yeniden yarattıklarında, filmlerinde en çok takdir edilen Rockstar'dı. Chiliad Dağı'nın eteğindeki otoyolun hemen dışında, oyuncular bir tarlada yatan çok sayıda araba ve ceset bulacaklar. Katliamın içinde, oyuncuya yakınlarda duran gümüş bir evrak çantasını almamasını söyleyen yalnız bir kurtulan var.

Tabii ki, oyuncu parayı almayı seçebilir, ancak daha sonra otoyolda birkaç kartel üyesi tarafından hemen kovalanırlar. Bu, Josh Brolin'in karakterinin filmin başında benzer bir yanlış giden bir anlaşma durumuyla karşılaştığında, Yaşlı Adamlara Yer Yok'a açık bir göndermedir.

Grodo Dağı'nın Perili Hali

GTA 5'teki zamanlarında, oyuncu biraz radyo dinlerse veya internette gezinirse, Jock'un cinayetine karışan ünlü dublör Jock Cranley ve karısı Jolene Cranley-Evans'ın davasına rastlamış olacaklar. Hikaye, Jock Cranley'nin karısı Jolene'i öldürmekten tutuklandığını ve onu Gordo Dağı'nın uçurumundan aşağı ittiğini anlatıyor.

Ancak, Jock daha sonra ücretsiz olarak serbest bırakıldı ve polis soruşturması Jolene'nin ölümünün kazara olduğu sonucuna vardı. GTA 5'teki şehir efsanesi, Jolene'in ruhunun Gordo Dağı'ndaki uçuruma musallat olduğunu ve oyundaki paranormal avcıların bunu kendileri kontrol edebileceğini söylüyor.

Oyuncu gece 23:00 ile 00:00 saatleri arasında Gordo Dağı'nın kayalıklarına giderse, dağın eteğinde bir hayalet şeridi görebilecekler. Daha yakından incelendiğinde, oyuncular Jolene Cranley-Evan'ın korkunç bir görüntüsünü ve üzerinde gezdirdiği kayanın üzerine kanla yazılmış "Jock" adını görebilecekler.

Bu, GTA 5'teki en tüyler ürpertici sırlardan biridir ve belki de serinin tarihindeki en havalı dünya inşa etme örneklerinden biridir.

UFO'lar ve Uzaylılar

Los Santos ve County'nin her yerine yayılmış, Grand Theft Auto dünyasında dünya dışı varlığın ipuçlarını veren bir dizi sır ve paskalya yumurtası. En erken uzaylı gözlemi, Luffendorf'taki oyunun en başında gelir. Oyuncu kaçış arabasına bindiğinde, donmuş bir gölde bir köprünün altından geçebilecek ve yüzeyin hemen altında yüzen bir uzaylı cesedi görebilecek.

Bu, oyuncuların Procopio Sahili kıyılarında çok daha büyük bir şey görebileceklerinden yalnızca ilki. Oyuncular, okyanusun derinliklerini keşfetmek için Mini-Sub gibi bir dalgıç kullanabilirler ve yüzeyin altındaki miller, okyanusun dibinde yatan feshedilmiş bir UFO'dur.

Bir sonraki UFO gözlemi, oyuncuların oyunu %100 tamamlamasını gerektirdiğinden biraz daha zorlu. Bu, Duraklatma Menüsündeki tamamlama ekranından izlenebilir. Oyuncu %100 tamamlamaya ulaştığında, Sandy Shores'a gidebilir ve dev bir UFO görmek için bir jet/helikopter veya bir jetpack ile gökyüzüne gidebilir.

Hem Fort Zancudo hem de Mount Chiliad'ın yukarısındaki gökyüzünde gizlenen birkaç UFO daha var. Oyuncular, Chiliad Dağı'nın üzerindeki son UFO'yu görebilmeleri için yüzde 100 tamamlamaya ulaşmaları gerektiğini unutmamalıdır.

Sonsuzluk Katili

Sıradaki oyundaki en korkunç sırlar ve oyuncuların Los Santos ve County'nin her yerinde dedektiflik yapmalarını gerektirecek bir sır. Geçmişte, Sonsuzluk Katili olarak adlandırılan Merle Abrahams, San Andreas'ı terörize etti ve yasayı daha da fazla karıştırmak için kurbanlarının son dinlenme yerlerine dair ipuçları verdi.

Oyuncular, Paleto Körfezi'nin hemen kuzeyinde bu ipuçlarından 8'ini bulabilir ve bu cesetlerin her birini bulmak zorlu bir görev olabilir. İpuçları veya bedenler hiçbir şekilde etkileşime giremese de, bunlar hala kartal gözlü oyuncuların takdir edebileceği inanılmaz derecede ayrıntılı sırlardır.

Bu ipuçları, Paleto Körfezi'nin her yerinde taş veya duvarlara kazınmış olarak bulunabilir. Cesetler su altında da bulunabilir, bu da oyuncuların bir dalgıç kullanmasını gerektirebilir.

Underwater Hatch, Lost ve…Roman Bellic?

GTA 5'teki en havalı paskalya yumurtalarından biri, popüler TV dizisi Lost olan pop kültürü fenomenine bir göndermedir. Los Santos'un doğu kıyısının hemen dışındaki derin sualtı, Lost'ta adada görülene çok benzeyen bir su altı kapağıdır. Ambarın kendisiyle etkileşime geçilemez, ancak oyuncular bunun belirli bir frekans kodu yaydığını göreceklerdir.

Oyuncular frekansı çözebildiler ve nihayetinde bunun "hayranların en sevdiği" yardımcı Roman Bellic'ten başkasına bir referans olmadığını keşfettiler. Roman, Grand Theft Auto IV'te öne çıkan bir karakterdi ve belki de oyuna yaptığı en unutulmaz katkı, sürekli bowlinge gitme istekleriydi.

Kodu çözülen frekans, esasen Roman Bellic'in Liberty City'den oyuncuya gerçekten de bowlinge gitmek isteyip istemediklerini son bir kez sorması.

To Top