Minecraft ne kadar veri kullanır?

Minecraft, tamamen bloklardan oluşan üç boyutlu ortamını değiştirmenize izin veren bir 3D sanal oyundur. Mojang Studios tarafından geliştirilen Minecraft basit görünse de çok karmaşık ve dinamik bir oynanışa sahiptir. Windows, Xbox, PlayStation, Nintendo Switch ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla platformla uyumlu en popüler video oyunlarından biridir.

Minecraft oynamak istiyorsanız, oyun için sistem gereksinimlerinize kısa bir genel bakış. Minecraft'ın kurulduğunda tükettiği veri ve alana odaklanan bir özelliğimiz var.


Minecraft kaç MB kullanıyor?

Veri gereksinimleri

Genelde Minecraft'ı çevrimdışı oynuyoruz. Ancak, arkadaşlarınızla veya diğer oyuncularla çevrimiçi oynuyorsanız, saatte 80 MB ile 200 MB arasında tüketmesini bekleyin. Bu rakam oldukça değişkendir ve birçok değişkene bağlıdır. Örneğin Minecraft, oyunda sahip olabileceğiniz tüm görünümleri indirir. Bu daha fazla veri kullanacaktır.

Depolama Gereksinimleri

Minecraft depolama gereksinimleri platforma göre değişir. Windows, Android ve iOS için oyun genellikle 1 GB'ın hemen altında depolama alanı kaplar. Ancak, bir Mac veya macOS'ta 385 MB'ın biraz üzerinde yer kaplar. Daha sonra oyun daha fazla yer kaplayacak şekilde genişletilebilir. Ayrıca, oyun Java Sürümü için yaklaşık 525 MB ve Bedrock Sürümü için 900 MB alır. İşte oyun için cihazların ve işgal ettikleri alanların bir listesi. Lütfen dikkat: bu rakamlar yaklaşık değerlerdir.

Xbox One: 1,30 GBXbox 360: 113,20 MBPS4: 225 MBInintendo Anahtarı: 1,12 GBPS Vita: 164 MBWii U: 1,62 GB

Minecraft için minimum alan gereksinimlerini tartıştık. Oyun varsayılan olarak büyük değil çünkü basit dokuları ve temel 3D görüntüleri var. Ancak, bir kez oynadığınızda oyun genişlemeye devam ediyor. Modlar, yeni dünyalar vb. ekleyin. dosya eklemeye devam edebilirsiniz ve neredeyse 30 GB alan gerektirir.

Sistem Gereksinimleri

Oyunun depolama gereksinimlerinden bahsetmişken, PC için sistem gereksinimlerine bir göz atalım.

İşletim sistemi : Windows 7 y üstün

UPC : Intel Core i3-3210 3,2 GHz / AMD A8-7600 APU 3,1 GHz o eşdeğer

GPU: Serie Intel HD Graphics 4000 o AMD Radeon R5 | NVIDIA GeForce 400 Serisi veya AMD Radeon HD 7000

Memoria Serisi : 4 GB RAM

To Top