Minecraft'ta Bakır nasıl bulunur ve kullanılır?

 Minecraft'ta Bakır Külçeler için Bakır Cevheri Bul ve Kokusu...

Minecraft Copper, 1.17 güncellemesinin bir parçası olarak eklenen bir metal kaynaktır ve işçilik için kullanılabilir Bakır külçeler elde etmek için cevher formunu eritmeniz gerekir. Y seviyenize bağlı olarak, Bakır cevheri aslında oldukça yaygındır ve taşlı cevher bloklarından çıkan turuncu ve yeşil parçaları kolayca fark edeceksiniz. Bununla birlikte, Bakır ile madencilik yaparken, koklarken ve zanaat yaparken akılda tutulması gereken birkaç uyarı vardır; esas olarak bakır oksitlenir ve mavimsi-yeşil bir renge dönüşür. Elbette, bir Paratoner veya Spyglass almak istiyorsanız, Bakır avına çıkmanız gerekecek. Minecraft Bakır hakkında bilmeniz gereken her şeyi, bunun için nereden madencilik yapabileceğinizi, Bakır Külçeleri nasıl alacağınızı ve Bakırı nasıl cilalayacağınızı da içeren her şeyi ortaya koyduk.

Minecraft'ta Bakır Nasıl Bulunur?

Minecraft Bakır Külçeleri elde etmek için Bakır Cevheri bulmanız gerekir.Bu kaynak bir Bakır damarı şeklinde ortaya çıkar, yani genellikle bir arada kümelenmiş birkaç Bakır cevheri bloğu bulursunuz. Bir Taş Kazma veya daha kaliteli bir kazma getirin, çünkü bir odun kazma veya başka bir eşya ile çıkarılan Bakır Cevheri hiçbir şey düşürmez. 

Copper Cevheri, Y-seviye 0'dan 96'ya doğar, ancak orta katmanlarda daha yüksek bir yumurtlama şansı vardır - Y48 civarında. Bu nedenle deniz seviyesinin biraz altında (Y63) aramaya başlamak akıllıca olacaktır. Y0 ve Y16 katmanları arasında spawn olursa, Copper Cevheri Deepslate Copper Cevheri şeklini alacaktır, ikincisi normal Copper Cevherden daha yüksek bir sertlik seviyesine sahiptir ve madenciliği daha uzun sürer. Aynı zamanda oldukça nadir olduğu için normal Bakır Cevheri türünü seçmek en iyisidir. Damlataşı mağara biyomları ayrıca büyük bakır cevheri damarları içerebilir.

Minecraft'ta Bakır Külçeler nasıl elde edilir?

Bununla birlikte, Bakır Cevheri madenciliği size yalnızca Ham Bakır kazandıracaktır. Minecraft Bakır Külçeleri yapmak için bu hammaddeyi eritmeniz gerekiyor. Bu, çoğu Minecraft oyuncusunun zaten aşina olacağı oldukça basit bir adımdır: Ham Bakırı bir fırına koyun ve biraz yakıt ekleyin (odun yapacaktır). Ardından Bakır Külçeleriniz hazır olana kadar bekleyin. Şimdi işçiliğe başlayabilirsiniz!

Minecraft'ta Bakır Nasıl Kullanılır?

Artık Bakır Külçelerimiz olduğuna göre, işçiliğe başlama zamanı. Bakır Külçeler aşağıdaki öğeleri oluşturmak için kullanılabilir:

Bakır blok . Pürüzsüz, sağlam bir bakır blok oluşturmak için dokuz Bakır Külçe kullanın.

Yıldırım Çubuğu . Bir Paratoner oluşturmak için üç Bakır Külçeyi üst üste yerleştirin. Ayrı Minecraft paratoner kılavuzumuza da göz atabilirsiniz.

dürbün . Bir Spyglass yapmak için iki Bakır Külçenin üzerine bir Ametist Parçası yerleştirin.

Minecraft'ta Bakır nasıl cilalanır?

Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, Minecraft bakır oksidasyon nedeniyle rengini değiştirir. Yukarıdaki resimde Minecraft'ta Bakır oksidasyonunun farklı aşamalarını görebilirsiniz. Bakırınızın değişmesini istemiyorsanız, cilalayabilirsiniz (bu, mevcut rengi korur, sıfırlamaz). Sadece bir petek donatın ve bakır blokta kullanın.

Alternatif olarak, kazımak için Bakır blokta bir balta kullanabilirsiniz. Bu, oksidasyon seviyesini bir sıfırlayacaktır (yıpranmış bakır, açıkta kalan bakır haline gelecektir). Son olarak, bunu gerçekten planlayamazken, bir yıldırım çarpması oksidasyonu tamamen ortadan kaldıracaktır.

Haydi o Caves & Cliffs'e geri dönelim ve kendimize bir Minecraft Copper evi alalım!

To Top