Minecraft'ta çit nasıl yapılır

Minecraft'ta çeşitli öğelerin sıkıntısı yoktur. Aslında ne kadar faydalı olursa olsun, hemen hemen her şeyin oyunda benzersiz bir kullanımı vardır. Çitler söz konusu olduğunda, tüm bir bloğu yerine koyarak alan vizyonunuzdan ödün vermeden belirli alanları ve çeteleri engellemenize izin verirler. Ayrıca kimsenin üzerlerinden kolayca atlamasını da engellerler. Minecraft'ta bir çit nasıl yapılır.


Minecraft'ta tüm çitler nasıl yapılır?

Bu yazının yazıldığı sırada Minecraft'ta on çeşit çit vardır. Çoğunu dünya üzerindeki köylerden ve çeşitli binalardan elde edebilirken, onları da üretebilirsin. Bir çift sadece Nether'da elde edilebilir. Ahşap çitler ancak balta ile kırılarak elde edilebilir. Onlara başka bir şeyle vurmak hiçbir şeyi sıfırlamaz. Kazma gerektiren tek tip tuğla çit vardır. İşte tüm çit türleri:


Akasya

huş ağacı

kızıl

koyu meşe

Orman

mangrovlar

Cehennem Tuğlası

Meşe

bira

deforme olmuş

Ahşap seçeneklerden herhangi birini oluşturmak için dört özdeş ahşap kalas ve iki çubuğa ihtiyacınız olacak. El işi tarifi, çubukları orta ve alt orta yuvaya yerleştirmeyi gerektirir. Orta ve alt sıralardaki diğer boş yuvalara dört ahşap kalas yerleştirilir.

Cehennem tuğlası çiti benzerdir, ancak dört blok cehennem tuğlası ve iki cehennem tuğlası gerektirir. Bütün bunlar Aşağı Kale'de elde edilebilir.

Bir çit ile neler yapılabilir

Tahmin edebileceğiniz gibi, çitler esas olarak alanları ayırmak için kullanılır. Sadece bir blok yüksekliğinde görünseler de, taban yüksekliğinde dururken üzerlerinden atlayamazsınız. Jump Boost efektiyle veya çitin üzerine bir parça halı koyarak üzerlerinden atlayabilirsiniz. Bir çit kullanmanın diğer yolları, onlara tasmalar takmak, bas sesi çıkarmak için nota bloklarının altına yerleştirmek ve bir ocakta yakıt olarak kullanmaktır.


To Top