Minecraft'ta deniz hıyarları ne işe yarar ve ne işe yarar?

Hayatta kalma araçlarına sahipseniz, Minecraft'taki okyanus tabanı bloklar, kaynaklar ve çeşitli diğer öğelerle doludur. Birçoğunun oldukça basit uygulamaları var, ancak bazı soruları gündeme getirenler var. Deniz hıyarları oyunda bulunabilecek garip bir eşyadır, peki amaçları nedir ve nasıl elde edilir?

Minecraftta deniz hıyarı nasıl alınır?

Deniz hıyarları, okyanusun dibinde sıcak okyanus biyomlarında ve mercan resiflerinde mercan bloklarının üstünde bulabileceğiniz maddelerdir. Bir mercan bloğundaki deniz hıyarının üzerine kemik unu koyarsanız, aynı blokta veya doluysa bitişik mercan bloğunda daha fazla deniz hıyarı üretecektir. Ayrıca çöl sakinlerinin evlerinde de bulunabilirler. Gezgin tüccarlar da onları iki zümrüde satarlar.

Minecraft'ta deniz hıyarları ne işe yarar?

Adı deniz hıyarının bir gıda olduğunu düşündürebilirken, öyle değildir. Aslında su altında küçük bir ışık kaynağıdır. Dışındayken ışık yaymaz. Bir blok üzerine aynı anda dört adede kadar Deniz Hıyarı yerleştirilebilir ve her biri çevredeki alanın parlaklığını artırır.

Deniz Turşusu, kısa bir su altı ışığı olmasının yanı sıra Kireç Boyası oluşturmak için de kullanılabilir. Herhangi bir yakıt türü ile bir fırında eritildiğinde, yatak, zırh boyası, koyun gibi çeşitli eşyalara uygulayabileceğiniz açık yeşil bir renge dönüşecektir.

To Top