MIUI 14 Desteklenen Cihazlar Listesi Sızdı, Tüm Xiaomi, Redmi Telefonlarını Yeni Güncelleme Almaya Hazır Gösteriyor

MIUI 14, 16 Ağustos'taki Xiaomi etkinliğinde duyurulabilir.


Xiaomi'nin MIUI 14'ü çok yakında tanıtması bekleniyor. Yeni MIUI güncellemesinin muhtemelen 2022'nin üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Android 13'ü temel alması bekleniyor. Xiaomi'nin ayrıca belirli cihazlar için MIUI 14'ün Android 12 sürümünü piyasaya sürmesi bekleniyor. MIUI 14 şu anda geliştirme aşamasındadır.

Xiaomi, yeni MIUI güncellemesinin çıkış tarihini henüz açıklamadı. Bunu beklerken, yaklaşan MIUI yazılım güncellemesinin bazı önemli detayları çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Yeni bir rapor, yaklaşan MIUI güncellemesiyle uyumlu akıllı telefonların listesini ortaya çıkardı. Listede Xiaomi 12S Ultra , Xiaomi 12S Pro gibi bazı bariz isimler yer alıyor. Önümüzdeki aylarda MIUI 14 güncellemesini alacak akıllı telefonların listesine bir göz atalım.

MIUI 14 Cihaz Listesi

Xiaomi'nin 16 Ağustos'ta MIUI 14'ü duyurması bekleniyor. Resmi sürüm öncesinde, yaklaşan güncellemeyi alacak cihazların listesi sızdırıldı. Bir MyDrivers raporuna göre, Xiaomi, birkaç Xiaomi ve Redmi akıllı telefon için bir sonraki büyük MIUI güncellemesini yayınlayacak. Bazı POCO akıllı telefonlar da yeni MIUI güncellemesini alacak ancak liste herhangi bir isim göstermiyor.Xiaomi 12S Ultra, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S , Xiaomi 12 serisi , Xiaomi 11T Pro , Xiaomi 11T, Mi 11, Mi 11 Pro , Mi 11 Ultra , Mi 11X , Mi 11X Pro, Mi Note 10 Lite, Mi 10 Lite, vb yeni güncellemeyi alacağı söyleniyor.

Redmi Note 11 serisi, Note 10 serisi, Redmi K50 serisi, Redmi K40 serisi, Redmi K30 serisi, Redmi 10 serisi vb. gibi birçok Redmi akıllı telefonun da yeni MIUI güncellemesini alacağı söylentileri var. 

XiaomiUI'ye atıfta bulunan MyDrivers raporu, Android 11 tabanlı MIUI 14'ün piyasaya sürülme olasılığının düşük olduğunu belirtti. Xiaomi, yeni MIUI sürümünü alacağı onaylanan cihazların resmi listesini doğrulamadı. Resmi listenin önümüzdeki ay çıkmasını bekleyebiliriz.

To Top