Multiversus Çevrimiçi Çalışmıyor [DÜZELTİLDİ]

Multiversus'un çevrimiçi yönü, kayıp bağlantı hatası gibi sorunlara neden oluyor, bu yüzden nasıl düzeltileceğini tartışalım.
Multiversus, 2v2 ve 1v1 savaşlar sunan bir 3D arena platform savaş oyunudur . Oyun şu ana kadar toplam 19 oynanabilir karakter içeriyor ve Multiversus'ta Yeni Karakterler muhtemelen yolda. Bunlar , Tom & Jerry'nin yanı sıra Adventure Time'dan Finn ve Jake'in eklenmesi gibi ikonik Warner Bros Franchise'larını içerir . Batman ve Harley Quinn gibi DC Comics karakterleri bile çapraz geçiş çılgınlığına katılıyor. Bu kahramanların keyfini çıkarmanın tek engeli, Kayıp Bağlantı hatasının beğenileridir.bu, çevrimiçinin Multiversus'ta amaçlandığı gibi çalışmamasına neden olabilir.

Oyunun çevrimiçi bileşeni, dünya çapında oyuna giriş yapmaya çalışan oyuncular için birden fazla  soruna neden oluyor. Oyunu sorunsuz oynamaya çalışan birkaç oyuncu ve oyunun sıradan izleyicileri için çok fazla sıkıntı yaratıyor.

Bu nedenle bugün, Multiversus'ta çevrimiçi olanın çalışmamasına ve düzgün çalışmamasına neden olan Kayıp bağlantı hatasının bilinen bazı sorunlarından bahsedeceğiz. 

Multiversus'ta Bağlantı Kaybı Hatası Nedir?

Dünyanın dört bir yanından gelen Multiversus oyuncularının raporlarında belirtildiği gibi, çevrimiçinin planlandığı gibi çalışmamasının temel nedenlerinden biri Kayıp Bağlantı hatasıdır. Oyuna giriş yapmaya çalıştığınızda oluşturulur.

Hata, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi internet bağlantınızı suçlamanın yanı sıra çok az veya hiç bağlam sağlamaz. Birkaç rapor, oyuncuları çözebilmek için farklı türde düzeltmeler denemeye zorladı. Ayrıca, birkaç oyuncunun sorunsuz bir şekilde başarılı bir şekilde oturum açmasına yardımcı olan bazı alışılmadık geçici çözümler de keşfedildi.

Bununla birlikte, Multiversus'ta Çevrimiçi bileşenin arızalanmasının ve düzgün çalışmamasının sebeplerinin esas olarak birkaç başka nedenden kaynaklandığına dikkat edilmelidir, bu da kimseyi şaşırtmıyor gibi görünüyor.

Oyunun temel unsurları öncelikle çevrimiçi çok oyunculuya odaklanıyor ve Apex Legends Crashing veya Destiny 2'deki Weasel Error gibi diğer çok oyunculu oyunlarda olduğu gibi çeşitli benzer sorunlar var .

Bu nedenle, oyunun çevrimiçi yönünü düzeltmeye yönelik birkaç farklı çözümü tartışmadan önce, Multiversus'ta bağlantı kaybının nereden  kaynaklanabileceği bilinen diğer bazı kaynakları da eklememiz gerekiyor. Bunların çoğu, anlamak için oldukça açıklayıcıdır ve size tüm bu sorunu nasıl çözeceğiniz konusunda temel bir fikir verecektir.

Multiversus'ta Çevrimiçi Çalışmamanın Nedenleri

Hatalı davranmanın ve kullanıcıların oyunu huzur içinde oynamasına izin vermemenin çevrimiçi yönünün birkaç nedeni olabilir. En önemlisi, oyunun sadece birkaç gün önce başlatıldığını unutmamalısınız, bu nedenle hatalar ve aksaklıklar er ya da geç bulunacaktır. Oyundaki çevrimiçi hataların nedenleri şunlardır:

• Oyun, herkesin oynaması için dünya çapında resmi olarak piyasaya sürülmüş olsa da, WB ve Player First Games'in oyunun hala Açık Beta sürümünde olduğunu belirttiğini belirtmek önemlidir. Bu, oyunun birkaç geçici sorunu gidermek için hala cila gerektirdiği anlamına gelir. Bunlardan biri çevrimiçi açıdan aksamalara neden olabilir.

• Oyun içi mesaj , sorunun internet bağlantınızla ilgili olduğunu gösteriyor, ancak mükemmel bir bağlantıyla bile, Multiversus çevrimiçi modları, oyunun hataları nedeniyle düzgün çalışmıyor gibi görünüyor.

• Oyunun her bölge için ayrı sunucuları olduğu belirtilmiş ve onaylanmıştır . Ayrıca oyunun neden Steam'de bazı oyuncular için indirilemediğini de açıklıyor ve bu da rahatsız edici.

Bu nedenlerin tümü , Steam'deki Multiversus Destek Forumlarında oyuncular tarafından belirlendi ve bildirildi . Geliştiricilerin veya Dünya Bankası'nın sorunları çok daha fazla odaklanarak ne zaman kabul edeceği belli değil . Buna rağmen, şimdi Multiversus'taki diğer hatalarla birlikte kayıp bağlantı hatasını nasıl çözmeyi deneyebileceğiniz 5 yolu tartışacağız.

MultiVersus'ta Çevrimiçi Hataları Düzeltmenin 5 Yolu

“Bağlantı Kaybı” hatasının yanı sıra, oyunun çalışmamasına neden olan bağlantı sorunları, daha önce belirtildiği gibi maçlarınız arasında ve hatta Multiversus'a giriş yapmaya çalıştığınızda ortaya çıkabilir. Sizin için listelediğimiz düzeltmeler, bunları tamamen oluşmadan çözmenize yardımcı olabilir.

Çok karmaşık değiller, ağır işler yapmanızı da gerektirmezler. Çözümler çoğunlukla, çoğu video oyunu oyuncusunun basit terimlerle bilmesi gereken temel geçici çözümlerdir. WB, bu çözülemeyen sorunları çözmek için herhangi bir yardımcı çözümden bahsetmediği için, bu yöntemlerin sizin için işe yarayacağını içtenlikle umuyoruz.

Oyunu ve Sistemi Yeniden Başlatma

Büyük olasılıkla, oyunlarınızı sıfırlamaya gelince, önyüklemedeki en eski numaralardan biri ya onları yeniden başlatmak ya da konsola veya sisteme yeni bir yeniden başlatma vermektir. Bu yöntem yeterince basittir ve oyunun yeni bir durumda tekrar çalışmasını sağlar. Sistemi yeniden başlatmadan önce oyunu birkaç kez yeniden başlatmayı denemelisiniz.

Ayrıca, konsolunuzu veya PC'nizi yeniden başlatmanın , oyunu çalıştırarak daha önce herhangi bir sorun yaşamaları durumunda çok daha sorunsuz çalışmasına izin vereceğini belirtmekte fayda var. Bu sorunlu oyunların çoğunda başa çıkmak için çıldırtıcı olabilecek donma veya İşletim Sisteminin anlık olarak takılması gibi sorunları önleyecektir.

Ayrıca, oyuncular donanımlarını “Güç döngüsü” yapmayı seçebilirler . Konsolunuzu tamamen kapatarak ve güç kablosunu güç çıkışından çıkararak kolayca yapabilirsiniz. Birkaç dakika verin ve ardından sistemi sıfırdan başlatın.

Kısıtlayıcı bir işletim sistemine sahip oldukları için özellikle konsolların daha iyi çalışmasına yardımcı olacaktır . Şimdi oyuna geri dönün ve çevrimiçi çok oyunculu oyunun Multiversus'ta eşit düzeyde çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Fortnite ve Lost Ark gibi çok oyunculu oyunlar, geliştiricilerin oluşturduğu arka uç sunucularıyla olan bağlantı durumlarına büyük ölçüde bağlıdır. Bu sunucular, oyunlardaki çevrimiçi bileşenin, oyuncu tabanı için her zaman akıcı bir deneyim sağlamak üzere uygun şekilde çalışmasına izin verir.

Bununla birlikte, çoğu zaman, bu sunucular, planlanmış bir süre boyunca potansiyel olarak kapalı kalma süresi veya bakım rutinleri yaşayabilir. Ayrıca aşırı yüklenebilirler ve bu da her bir oyuncu için oyunun ekosistemini bozar . Bunun nedeni, çoğu video oyun sunucusunun yalnızca belirli miktarda kullanıcı tahsis edebilmesidir.

Multiversus oyuncuları , oyuna sunucu bağlantılarında devam eden fark edilmeyen herhangi bir sorunu sağlayabilecek destek temsilcilerine bir bilet göndermek için Resmi Dünya Bankası Oyunları Desteğine gidebilirler.

En önemlisi, geliştiricilerin oyunla ilgili tüm önemli bilgileri ve güncellemeleri sağladığı Multiversus'un Resmi Twitter Sayfasına da gitmelisiniz . Ayrıca, oyunu etkileyen bilinen hataların veya aksaklıkların yanı sıra her türlü bakım programını da içerir.

Ağ Bağlantınızı Geliştirme

Çoğu zaman, çok oyunculu oyunlar oynamaya çalışan kullanıcılar gerçekten zayıf veya kararsız ağ bağlantılarına sahip olacak ve bu da oyunda gecikmeye ve diğer sorunların oluşmasına neden olacaktır. Multiversus gibi çok oyunculu oyunlar , sunucularıyla bir bağlantıyı kolaylıkla simüle etmek için bir P2P bağlantısı (Eşler Arası Bağlantı) kullanmayı içerir.

Bu nedenle, uygun miktarda bant genişliğine sahip olmamak, oyunun genel kararlılığını azaltacaktır. Bu da oyun içinde internetle ilgili sorunların yanı sıra yüksek gecikme seviyelerine neden olacak ve bu da gecikme ve ping artışlarına neden olacaktır.

Çevrimiçi oyunları verimli bir şekilde çalıştırmanız için gereken minimum miktar olan 4MB'lık bir internet bağlantısı kullanmanız önerilir . Bir ethernet kablosu bağlantısına yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Şüphesiz internet hızında büyük bir artış sağlamaya yardımcı olacak bir kablosuz bağlantıdan çok daha iyidir.

En önemlisi, bağlantınız için Statik IP'yi etkinleştirmek için İnternet Servis Sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz . Bu, diğer ağlara ve hizmetlere kolayca erişmesine izin vermek için bağlantınız altında VPN'yi etkinleştirmeyi kolaylaştıracaktır.

VPN Hizmeti Kullanmak

Bundan bahsetmişken, başka bir güvenilir geçici çözüm, Sanal Özel Ağ kullanma etrafında döner . Kısaca VPN anlamına gelir ve kullanıcıların erişilemeyen sitelere veya ağlara uzaktan kolayca erişmelerini sağlar.

Multiversus'u indirmek için pek çok ülkede erişilebilir değil, bu yüzden oyuncular oyunun steam sayfasını açıp yüklemeye çalışmakta zorlanıyorlar. Burada, Multiversus'ta çalışmayan bağlantının ağ hatalarını hafifletmeye yardımcı olabilecek bir VPN bağlantısını hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ücretsiz olanlardan farklı olarak, doğrulanmış bir VPN hizmeti kullanmanızı öneririz. Nord VPN ve Express VPN gibi çoğu premium VPN hizmeti , bunları kullanmak isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olabilecek ücretsiz denemeler sunduğundan kullanıcılar şanslıdır. Reddit ve Discord'daki raporlara göre, birkaç oyuncunun sorunsuz çalışmasına yardımcı olan bir geçici çözüm .

Oyunu Yeniden Yükle

Her şey başarısız olursa, oyunu tamamen yeniden yüklemenizi veya PS5 kullanıyorsanız PS4 sürümünü indirmenizi ve tüm PlayStation kullanıcıları için tam tersini öneririz. Bağlantı hataları sizin için tekrar tekrar meydana geliyorsa, almanız gereken en son seçenektir.

Steam Kullanıcıları, oyunu çalıştırmak için gerekli dosyaları indirirken oyunun herhangi bir sorunla karşılaşmaması için oyunu VPN üzerinden yeniden yüklemeyi seçebilir. Oyun hem Playstation sürümlerinde hem de Steam'de sadece  Gigabayt civarındadır , bu yüzden yeniden yüklemek için çok fazla güçlük çekmemelisiniz.

paket servisler

Multiversus, şüphesiz son zamanlarda dünyayı ve türü süpürüyor. Oyun, her karakterin öğrenmek ve uyum sağlamak için kendi hile ve kombinasyonlarına sahip olması gerçeğiyle birlikte mükemmel dövüş mekaniğine sahiptir. Oyunun Smash Bros Ultimate gibi kendi türünde diğerlerine rakip olacak kadar popülerlik kazanması beklenmiyordu .

Ancak, Multiversus kararsız bir durumda başlatıldı. Oyun daha önce birden fazla alfa testindeydi ve üzerinde bir dengeleme yaması yapılmadan hemen önce kapalı bir beta vardı. Yalnızca WB ve Geliştiricilerin oyundaki hatalar ve aksaklıklar hakkında daha fazla geri bildirim ve tartışmaya izin vermesini umabiliriz.

Oyunun birkaç ülkede bölge kilitli olduğunu bilmek daha iyi değil ve WB'nin oyuna erişime ne zaman izin vereceğine dair bir gösterge yok, böylece oyuncular bir VPN veya farklı bir hesap kullanmadan oyunun keyfini çıkarabilirler.

Bu, Multiversus'ta çalışmayan bağlantının nasıl düzeltileceği konusundaki kılavuzumuzu tamamlıyor. Listelediğimiz düzeltmelerin, ağla ilgili sorunları mümkün olan en kısa sürede çözmenize yardımcı olabileceğini umuyoruz.

Bunun dışında, daha önce belirtildiği gibi, WB'den daha fazla güncelleme beklemeyi veya daha fazla destek için onlarla iletişime geçmeyi umabilirsiniz. Şu ana kadar oyundan keyif alıp almadığınızı ve eğer öyleyse en sevdiğiniz karakterin hangisi olduğunu ve gelecekte kimlerin eklenmesini görmek istediğinizi aşağıdaki yorum kutusundan bize bildirin.
To Top