PC'de performans için en iyi Elden Ring ayarları

Bu Soulsborne oyununun en iyi şekilde görünmesini ve çalışmasını sağlamak için ayarlamak isteyeceğiniz birkaç önemli Elden Ring ayarı vardır, böylece Malenia ile baş edebilirsiniz...
Elden Ring nihayet geldi - çok sayıda yeraltı yeraltı mezarlığı ve mağarayla dolu, yenmeniz için canavarlar ve patronlarla dolu geniş bir açık dünya ile. Soulsborne oyunlarının ne kadar zor olabileceği düşünüldüğünde, oyun PC'nizin performans için en iyi Elden Ring ayarlarını kullanmasını sağlamak akıllıca olacaktır. Sonuçta ihtiyacınız olan son şey, The Lands Between'i keşfederken veya değerli rünlerinizi korumak için savaşırken kare hızınızın düşmesidir.

Geliştirici FromSoftware, Dark Souls 2'den bu yana PC bağlantı noktalarına yaklaşımını gerçekten değiştirmedi, bu nedenle stüdyo oyunlarının gazileri ayarlar menüsünde kendilerini evlerinde hissetmeliler. Bununla birlikte, Elden Ring gelecekte bir noktada bir ışın izleme yaması alacak ve bu, geliştiricinin teknolojiyi oyunlarından herhangi birinde ilk kez uyguladığını işaret ediyor.

Ne yazık ki, bazı kötü alışkanlıklar da Elden Ring'in PC portuna girdi. Oyun 60 fps ile sınırlıdır ve önceki FromSoftware Soulsborne oyunlarında olduğu gibi ultra geniş monitör desteği içermez. Ayrıca AMD FSR veya Nvidia DLSS gibi yükseltme özellikleri veya Nvidia Reflex gibi platforma özgü diğer teknolojiler de yok .

The Lands Between'de dolaşmak ve Elden Ring sistem gereksinimlerini karşılamak için ihtiyacınız olanlar :
Başlamadan önce, bir fps monitörü indirmelisiniz, böylece yaptığınız değişikliklerden önce ve sonra kare hızınızı takip edebilirsiniz. Bu, doğru değişiklikleri yaptığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır.

En İyi Elden Ring ön ayarları

Elden Ring'in ayarlar menüsünde bulunan dört ön ayardan çoğu kişinin çeşitli nedenlerle 'Yüksek' ön ayarı seçmesini öneririz. Yeni başlayanlar için, performans açısından çok fazla ödün vermeden bir dereceye kadar yüksek görsel doğruluk arayanlar için en iyi seçenek. 'Max' ön ayarı bazı ince iyileştirmeler sunar, ancak kullanırken 60 fps sınırına tam olarak ulaşamazsanız bunları çok fazla kaçırmazsınız.

Daha da önemlisi, 'Orta'ya inmek, ne yazık ki oyunun gözle görülür şekilde daha kötü görünmesine neden olabilir ve 'Düşük' bu sorunu bir miktar büyütür. Aslında, bu ön ayarlar, Elden Ring'in görünümünü, eğer yardım edilebilirse, bu ön ayarlardan herhangi birinin kullanılmasını kesinlikle önermediğimiz noktaya kadar tehlikeye atar. Bu eleştiri, 'Orta'nın 'Yüksek' yerine %8 performans artışı sağlamasına rağmen ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, önerilen ön ayarımızı kullanarak yaşadığınız kare hızlarından memnun değilseniz, aşağıdaki daha ayrıntılı ayar önerilerimizde sizin için bazı çözümlerimiz var.

Bu nedenle, Elden Ring'deki performans seviyenizi geliştirmek için biraz yer olsa da, oyunun görsel sunumunun kalitesine önemli bir maliyet getiriyor. Bu, oyunun sınırlı ölçeklenebilirliği ile ilgili daha geniş bir soruna işaret ediyor, çünkü 60 fps sınırı, en iyi grafik kartlarıyla donatılmış donanımların ekstra beygir güçlerini kullanmasını engelliyor. Daha da kötüsü, birçok oyuncu Steam'in en popüler GPU'su Nvidia GeForce GTX 1060'ı kullanacak ve bu da FromSoftware'in oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşılamak için ihtiyacınız olacağını söylüyor.

En iyi Elden Ring ayarları

İşte en iyi Elden Ring ayarları:

• Doku Kalitesi: Yüksek

• Kenar yumuşatma: Yüksek

• SSAO: Yüksek

• Alan Derinliği: Yüksek

• Hareket Bulanıklığı: Yüksek

• Gölge Kalitesi: Yüksek

• Aydınlatma Kalitesi: Yüksek

• Efekt Kalitesi: Yüksek

• Hacimsel Kalite: Yüksek

• Yansıma Kalitesi: Yüksek

• Su Yüzey Kalitesi: Yüksek

• Gölgelendirici Kalitesi: Yüksek

• Küresel Aydınlatma Kalitesi: Yüksek

• Çim Kalitesi: Yüksek

Elden Ring'in kendi karşılaştırma ölçütü olmadığından, önerilen ayarlarımızı oluşturmak için test alanı olarak oyunun çok çeşitli açık ve kapalı ortamlarını kullandık. Ne yazık ki, oyunun ortalama kare hızları üzerinde derin bir etkisi olan herhangi bir bireysel ayar yok ve bu en hafif tabiriyle hayal kırıklığı yaratıyor. Yine de, standart ön ayarları aşmak isteyenler için bazı önerilerimiz var.

'Orta' ön ayarı kullanmanızı önermememizin ana nedeni, gölge kalitesi ayarını nasıl etkilediğinden kaynaklanmaktadır. 'Yüksek'in altına ayarlandığında, oyun dünyasındaki gölgeler son derece dikkat dağıtıcı bir şekilde titriyor, bu 'Düşük' olarak ayarlandığında daha da kötüleşiyor. Bu nedenle, oyunun 'Orta' ön ayarını seçerseniz, bu ayarı 'Yüksek' olarak ayarlamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

FPS'yi önemli ölçüde artırmanın diğer tek yolu , oyununuzun işleme çözünürlüğünü azaltmaktır. Bu, yalnızca Elden Ring'in geniş ve çeşitli ortamlarında kare hızlarını daha kararlı hale getirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda VRAM kullanımını da azaltır. FromSoftware'in oyun performansını artırmanın alternatif bir yolu olarak Nvidia DLSS veya AMD FSR gibi yükseltme özelliklerini dahil edememesi hayal kırıklığı yaratıyor ve şirketin lansman sonrasında bu çözümlerden herhangi birine yama yapabileceğini umuyoruz.

Elden Ring Erişilebilirlik Ayarları

Elden Ring, ne yazık ki, erişilebilirlik ayarları konusunda pek bir özellik içermiyor, temel bir altyazı geçişi yelpazesini ve tuş bağlantılarını değiştirme yeteneğini tercih ediyor. Bununla birlikte, oyuncuların, sol kontrol çubuğuna kilitlenen hareket gibi işlevlerle, oyun kumandalarındaki kontrol şemalarını düzenleme yetenekleri sınırlıdır.

Erişilebilirlik gözden geçiren Steve Saylor , Elden Ring'in erişilebilirlik seçeneklerinin eksikliğine ilişkin bazı eleştirilerde bulunarak, bunu bir "erişilebilirlik kabusu" olarak nitelendiriyor. Saylor, daha birçok ayarın yanı sıra menü anlatımının, küçük metin boyutunun, okunması zor yazı tiplerinin, görsel göstergelerin yokluğunu vurgular.

Elden Ring Performans Sorunları

Elden Ring , ilk günkü yamasıyla bile, önemli performans sorunlarından muzdaripti ve bu da büyük çerçeve düşüşlerine neden oldu. Testlerimizde bu, oyunun hem iç hem de dış ortamlarda yeni varlıklarda yayınlanmasıyla ortaya çıktı. Nadir durumlarda, oyunun başlangıcına doğru bir patron dövüşü sırasında oyunun anlık olarak durduğunu gördük.

FromSoftware o zamandan beri bu sorunları biraz hafifletmiş gibi görünen ek bir yama yayınladı, ancak deneyiminiz değişebilir. Şimdilik, özellikle daha az güçlü bir donanım kullanıyorsanız, muhtemelen burada ve orada bazı düşüşler görmeyi beklemelisiniz.

Elden Ring'in şu anki haliyle piyasaya sürülmesi ve geliştiricisinin PC platformunu doğru şekilde kullanmak için çok az çalışma yapmış olması korkunç bir utanç. Ultra geniş desteğin olmamasıyla birleşen 60 fps'lik sınır, oyunun konsol bağlantı noktasındaki bir telefon gibi hissetmesini sağlıyor. Bunu, ultra geniş ekranlar için destek eksikliği ve görünürde kolay ölçeklenebilirlik eksikliği ile birleştirin ve çok hayal kırıklığına uğradık.

Elden Ring incelememizde onu bir “şaheser” olarak adlandırdığımız için bu, oynamamanız gerektiği anlamına gelmiyor . Yaklaşan ışın izleme yamasının bu kararmış PC bağlantı noktasının bir Elden efendisi olmasını umuyoruz.

To Top