PDF nasıl düzenlenir?

Birine hızlı bir şekilde göndermek için bir PDF'yi düzenlemenin bir yolunu arayan iş yerinde kendinizi hiç zor durumda buldunuz mu? Baştan beri bilgisayarınızda bunu yapacak araçlara sahip olduğunuzu öğrenmek sizi şaşırtabilir.
Tanıtımlarından bu yana, PDF'ler herkesin bildiği gibi ortalama bir kullanıcı tarafından düzenlenemez olmuştur. PDF kullanmanın çekici yanı, biçimlendirme ve metin temelde herkes için aynı görünen, farklı cihazlarda fotoğraf olarak görüntülenebilen bir belge gönderme yeteneğidir.

Ancak bazen bir PDF'yi düzenlemeniz veya yeniden yapmanız gerekir ve orijinal dosyanız yoktur. Her iki durumda da, bir PDF'yi kolayca düzenlemek için mevcut seçenekleri bilmek, bunlarla ilgilenen herkes için iyidir.

PDF nasıl düzenlenir

PDF'leri çevrimiçi olarak veya indirilebilir yazılımlar aracılığıyla düzenlemenize izin veren birçok web sitesi vardır. Bazıları hizmeti ücretsiz sunduğunu, bazıları ise abonelikle sunduğunu iddia ediyor. Ancak, potansiyel olarak tehlikeli kaynakları kullanmadan bir PDF'yi düzenlemenin yolları vardır. Word ve Adobe, güvenli ve yaygın olarak kullanılabilen iki kaynaktır.

Word'de PDF düzenleme

PDF'yi düzenlenebilir bir belgeye dönüştürmenin en kolay yolu, onu Word'de açmaktır. Ve Word, Microsoft 365'in bir parçası olarak çok popüler olduğundan, bu birçok kişi tarafından kolayca kullanılabilen bir seçenektir. 

1. Adım: Word'ü açın

Adım 2: Aç'a tıklayın

Word'deki ana ekranda veya Dosya menüsüne  giderek Aç'a tıklayın .

3. Adım: PDF'yi seçin 

Düzenlemek istediğiniz PDF'yi seçin.

4. Adım: PDF'nizi düzenleyin


Word'de açılacak PDF'yi seçtiğinizde, normal bir Word belgesi olarak düzenlenebilir. Word'e aktarım sırasında bazı biçimlendirmeler kaybolabilir, bu nedenle biraz yeniden biçimlendirme yapmaya hazır olun. 

Bu arada, aynı işlemin Google Dokümanlar'da da çalıştığını bilmek güzel.

Belgenizi düzenlemeyi bitirdikten sonra, diğer belgeler gibi onu tekrar Word belgesi veya PDF olarak kaydedebilirsiniz.
To Top