PS4: Hata Kodu CE-34878-0 [DÜZELTİLDİ]

2014 yılında piyasaya sürülen Playstation 4 , 5 yılı aşkın bir süre sonra Sony'nin en çok satan konsollarından biri haline geldi . Nostaljik PS2 konsolundan utangaç geliyor. PS4, yalnızca God Of War 2018 ve Spider-Man PS4 gibi harika bir ayrıcalıklı kitaplığa sahip olması nedeniyle satın almak için ideal konsol oldu .
Ancak, şüphesiz tüm konsollar mükemmel değildi. Bazı önemli donanım sorunlarının yanı sıra küçük sorunlar da vardı. CE-34878-0 hata kodu gibi birçok yazılım sorunu vardı , bu yüzden PS4'ünüz için nasıl düzeltebileceğinizi tartışalım.

En önemlisi , PS4 için bu hata kodlarının sistemdeki en ciddi problemler olduğu kanıtlanmıştır. Kalıcıdırlar ve Warzone'un Dev hatası 5761 veya 5573 gibi sorunlarla çökmeye devam etmesine çok benzerler .

Ne yazık ki, bu can sıkıcı sorunlar , Playstation 5 olan yeni nesil konsola da taşınıyor . Konsol, birçok donanım yükseltmesiyle mükemmelleştirildi ve geliştirildi, ancak PS5 hata kodları , konsola kusurlar ekleyecek ölçüde hala var . Neredeyse PS4 ile aynıdırlar, bu nedenle her iki sistemde de düzeltmek için 'CE-34878-0' hatası için uyguladığımız yöntemleri kullanabilirsiniz.

PS4 Hatası CE-34878-0 Nedir?

CE-34878-0' hatası, en belirgin olarak, şu anda çalışmakta olan oyunun veya uygulamanın çöktüğünü belirtmek için ortaya çıkar. Playstation 4 & 5 sistemlerindeki hata kodları tire kodundan oluşur . Bunlar, iki özel harfle başlar ve ardından ayırt edici bir sayısal kod gelir .

Bu kodların birden fazla varyasyonu vardır ve hepsinin çeşitli nedenlerden kaynaklanan farklı sorunları vardır. Herkesin ulaştığı en belirgin yöntem, PlayStation Destek ile iletişime geçmektir . Ancak buna rağmen, kod yeterince belirsizdir ve bunun neden olabileceği Destek personeli tarafından önerilenden tamamen farklı olabilir.

PS4, farklı koşullar nedeniyle oluşturulan çeşitli hata kodlarından muzdariptir. Tamamen yazılımınıza bağlı olabilirler veya Playstation Network'ün sunucu durumu kapalıysa. 'CE-34878-0' hatası gibi sorunlar, çoğu oyuncuyu PS4'te oyun oynarken en kötü zamanlarda nispeten hayal kırıklığına uğratabilir.
Hata kodundaki "CE", Ortak Hata anlamına gelir . Bu nedenle, hatanın çoğu kullanıcı için tekrar eden bir sıkıntı olduğunu bilmek bir adımdır. Neyse ki, PS4'ün Reddit ve Discord topluluklarındaki kullanıcılar tarafından önerilen bazı geçici çözümleri ve düzeltmeleri derlemeyi başardık .

Hata kodunu çözmek hiç de zahmetli değildir ve özelliklerinde yeni olan çoğu kullanıcı tarafından yapılabilir. Ancak önce, konsolda hatanın ortaya çıkmasına neyin neden olabileceğinin kesin nedenlerini belirlemek önemlidir .

Hata Nedenleri CE-34878-0

CE-34878-0'ın Playstation 4'te sürekli olarak görülmesinin bazı belirgin nedenleri vardır. Bir uygulama çalışırken ortaya çıkabilir, ancak sorunun birkaç farklı nedeni vardır.

• Bir noktada, oyun dosyaları veya güncellemeleri, Kurulum işlemi sırasında bozulmuş olabilir.

• PS4 üretici yazılımı sürümünüz güncel değilse, oyunda bir tür uyumluluk sorunu olabilir. Yazılımı en son sürüme güncellemek, düzeltmenin yöntemi olabilir.

• Bundan bahsetmişken, sistem yazılım dosyaları da kurulum sırasında bozulabilir , bu yüzden kurarken veya yeniden kurarken dikkatli olun.

• PS4'ün bazı donanım bileşenleri hasar görmüş olabilir veya acil onarım gerektirebilir . Disk sürücüsü veya arızalı bir güç kaynağı, oyunlarınızı çalıştırırken bu gibi hatalara neden olabilir.

• Sabit Sürücü veya Harici HDD hasar görmüş olabilir ve onu onarmanız veya değiştirmeniz gerekebilir.

Zaten anlayabileceğiniz gibi, bu nedenler çoğunlukla yazılım veya donanım sorunları ile ilgilidir. Çoğu aşırı durumda, PS4'ünüzü onarım için Sony üreticilerine veya uzman bir teknisyene göndermeniz gerekebilir . Donanım, rastgele elektrik kesintileri veya dalgalanmaları ve ayrıca harici hasar nedeniyle bazı kusurlarla lekelenebilir .

Hatanın, yalnızca devam eden uygulamaların yanı sıra diğer durumlardan daha fazla meydana gelebileceği bildiriliyor. Hemen hemen PS4 anakartındaki veya grafik kartı yongasındaki bir arıza nedeniyle ortaya çıkabilir . Ancak bu bir yana, ana odak noktası, bu hatanın “genel bir hata” olarak görülmesi olmalıdır, bu nedenle nispeten kolaylıkla düzeltilebilir.

PS4'te CE-34878-0 Hata Kodu Nasıl Onarılır

Neyse ki, Playstation 4'ün yaşam döngüsü boyunca, bu hata kodları için oldukça fazla geçici çözüm ve çözüm bulundu. Hepsi, bu tür sorunları kolayca çözmek için tonlarca alışılmışın dışında boşluklar ve yöntemler keşfeden kendini işine adamış konsol topluluğuna bir kez daha teşekkür ediyor.

Listelediğimiz 7 yöntem basit ve çoğu oyuncunun kolayca anlayabileceği noktaya kadar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu çözümlerden bazıları, PS4'te bulunan diğer hata kodlarını iyileştirmek için de uygulanabilir. Elbette , bu karmaşık sorunların daha fazla varyantını yaşıyorsanız bunları test edin .
To Top