Roblox Hata Kodu 901 Düzeltmenin 9 Yolu

Roblox, yüz binlerce farklı oyuncu söz konusu olduğunda "eğlence" kelimesinin tanımıdır. Akılda kalıcı mini oyunlar, sosyal etkileşimler ve çeşitli oynama yollarıyla dolu hareketli bir platform, bu çevrimiçi oyun platformunu mükemmel bir şekilde özetliyor. Ancak, sürekli olarak  Roblox 901 hata koduyla karşılaştığınızda durum pek de arzu edilen bir durum değildir . Can sıkıcı rahatsızlık, oyuncuların başlığa girmesini engeller. 
Ancak endişelenmenize gerek yok. Roblox'un çeşitli tekliflerine anında geri dönmek için kullanabileceğiniz tüm farklı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Oyunun geniş topluluğu tarafından belirli geçici çözümler uygulandı ve bunlar hata için çalışıyor gibi görünüyor. En iyi sonuçları elde etmek için, ileride özetlenen talimatları özenle uyguladığınızdan emin olun. 

Roblox'ta 901 Hata Kodu Nedir?

Roblox, tutarlı hatalar, hatalar ve aksaklıklarla oyuncuları rahatsız edecek biri değildir. Bununla birlikte, bazı senaryolar sizi saçınızı çekmeye başlamanız için gerçekten zorlayabilir ve Roblox'taki 901 hata kodu  , bu az sayıdaki sorundan biridir. Sorun, sürekli olarak başlığa girmeye çalıştığınız, ancak bunu yapmanızın yasak olduğu oturum açma ekranında ortaya çıkıyor. Oyuncular, görünürde uygun bir düzeltme olmadan bu zorluğu sürekli olarak bildiriyorlar. 

İnsanlar genellikle  901 hata kodunun Roblox'ta ne anlama geldiğini soruyorlar çünkü ekranda görünen komut istemi ile pek ayrıntılı bilgi yok. İkincisine bakarak toplayabildiğimiz kadarıyla, sorunun sunucu merkezli doğası göz önüne alındığında, sorun arka uçtan ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Bunun sorunu çözmeye yardımcı olup olmayacağını görmek için oyuna yeniden bağlanmayı denemeniz talimatı verildi. 

Neyse ki, tüm oyuncular için çalışıyor gibi görünen bir dizi gerçek geçici çözüm ortaya çıktı. Önlemlerden bazıları, oyunu yeniden yüklemek, son zamanlarda yasaklanmadıysa hesabınızı doğrulamak ve internet bağlantınızın kaynağını değiştirmektir. Daha fazla gecikmeden, bu potansiyel çözümleri kendi tarafınıza nasıl dahil edebileceğinize bir göz atalım. 

Roblox'ta Hata Kodu 901 Nasıl Onarılır 

Aşağıdakiler,  Roblox sunucuları hata kodu 901 senaryosuyla iletişim kurma sorununa yönelik en iyi düzeltmelerin bir özetidir. Listeye gerçekleştirmesi en kolay olanla başlayacağız ve dahil edilmesi daha zor olan düzeltmelerle devam edeceğiz. 

Roblox Sunucu Durumunu Değerlendirin

Roblox, web sitesinde oyuncuların oyun sunucularının mevcut durumunu görselleştirmesine olanak tanıyan özel bir sayfaya sahiptir. Potansiyel hıçkırıklardan en başından kaçınabilmeniz için önceden mevcut sorunlara karşı dikkatli olmayı zahmetsiz hale getirir. Roblox Durumunu kontrol edin ve tüm sistemlerin çalışır durumda olup olmadığını değerlendirin. Xbox  Roblox 901 hata kodu  da bu nedenle ortaya çıkıyor olabilir.

Arka uçtan işlerin yolunda gittiğini doğruladığınız anda, sorunun geliştiricilerden çok sizin hesabınızla veya internet bağlantınızla ilgili olduğunu fark edebilirsiniz. İşleri kendi elinize alma ve söz konusu sorunu çözmeye başlama zamanı. 

Oyununuzu Yaklaşan Güncellemeler İçin Kontrol Edin

Roblox'un  Xbox'ta 901 hata koduyla  ortaya  çıkmasının bir diğer önemli nedeni  , kartlardaki henüz yapmadığınız önemli güncellemelerdir. Bunun doğru çıkması durumunda, tek yapmanız gereken oyunu en son yayınlanan sürüme almaktır ve gitmeye hazırsınız - fazladan bir güçlük söz konusu değil. Konsolunuzdaki Xbox Mağazasına gidin, Roblox'a bakın ve senaryoyu kendiniz doğrulayın. 

PC kullanıyorsanız, çevrimiçi oyun platformu için son güncellemenin ne zaman düştüğünü öğrenmek için çevrimiçi olun ve yüklediğiniz sürümle karşılaştırın. Her iki uç da birbiriyle eşleşiyorsa, Roblox'un en son varyantını oynuyorsunuz. 

Roblox'u ter dökmeden güncellemenize yardımcı olabilecek başka bir yöntem daha var. Sadece tarayıcınızı açın ve önbelleğini temizleyin. Bunu yapmak, çalıştırdığınız Roblox sürümünü sıfırlamanıza ve platform için bir güncellemeyi zorlamanıza yardımcı olacaktır.

Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, "Google Chrome'u özelleştir ve kontrol et" menüsünden "Geçmiş" düğmesini tıklayın. Alternatif olarak “Ctrl” ve “H” tuşlarına da basabilirsiniz. 

Bunu yapmak, sizin için tarayıcıya “Geçmiş” sayfasını yükleyecektir. Sıradaki bir sonraki adım, ekranın solundaki panele odaklanmaktır. Orada “Tarama geçmişini temizle” seçeneğini bulacaksınız. Google Chrome'un önbelleğini temizlemenize olanak tanıyan küçük ölçekli bir istemin ortaya çıkacağı başka bir sayfa yüklemek için üzerine tıklayın. 

Roblox'u doğru şekilde kurmaya yaklaşmanın başka bir yöntemi var. Bunu takip etmek için, Google Chrome'daki Çok Amaçlı Adres Çubuğu'nun hemen yanındaki “ Site bilgilerini görüntüle ” simgesini tıklamanız yeterlidir. En iyi sonuçları elde etmek için bunu yapmaya çalışırken tarayıcıda Roblox sayfasında olduğunuzdan emin olun. Simgeye tıklamak sizi “ Site ayarları ”nı seçmenize yönlendirecektir.

Orada işiniz biter bitmez “Verileri temizle” düğmesine tıklayın ve çoğunlukla işiniz bitmiş olacaktır. Daha sonra tarayıcıyı yeniden başlatın. Bitirdiğiniz anda, Roblox 901 hata kodunun  hala olduğu gibi  olup olmadığını görmek için oyun platformunu tekrar çalıştırmayı deneyin .

Sorun hala geçmenize izin vermiyor olsa da, can sıkıcı Roblox hata kodunu umarım çözmek için kartlardaki bu olası düzeltmeyi denemenizi şiddetle öneririz. 

İnternet Bağlantınızı Test Edin

Fast.com gibi bir şey aracılığıyla internet hızınızı zaten kontrol ettiyseniz , aynı şeyi Xbox konsolunuzda yapmak da aynı derecede önemlidir. Başka bir deyişle, internet bağlantınız birden fazla cihazda kendi başına gayet iyi çalışıyor olabilir, ancak teste tabi tutmadığınız sürece Xbox konsolundaki bağlantınız hakkında aynı şey söylenemez. 

Bunun özü, bazı donanım sorunlarının veya başka bir makul nedenin, Roblox'un Xbox Live ile düzgün bir şekilde bağlantı kurmasını engelleyebileceği ve bu nedenle 901 hata koduna neden olabileceğidir . Bu hatlar boyunca bir yerde, eldeki mesele,  uğraşılması gereken gerçek bir anlaşma haline gelmeye başlar. Bu nedenle, internetinizin düzgün çalıştığını doğrulamak için konsolun yerleşik özelliklerinden birini kullanarak ağınızı test etmeniz gerekir.

Endişelenmeyin, çünkü bunun “Ayarlar” sistem yardımcı programı aracılığıyla yapılması oldukça kolay olmalıdır. Bu nedenle ilgili bölüme gidin ve cihazınızın internetinizden hangi istatistikleri çıkardığını belirleyin. Sonuçları etkisiz bulursanız, bağlantınızı hemen düzeltin. Oradan itibaren Roblox'u mükemmel bir şekilde ateşleyebilmelisiniz. 

Bununla birlikte, bazı diğer faktörler hala oyuna giriş yapmanızı engelleyebilir. Bu senaryoda, denenecek çok sayıda başka şey var. Gelelim öndekilere.

Yasaklanmadığınızı Doğrulayın

Panodaki kullanıcıların 901 Roblox Xbox hata kodunu yaşamasının başka bir sağlam nedeni daha var  . Ve adil olmak gerekirse, kamyon gibi çarpan bir şey. Çevrimiçi oyun platformunun bir avuç topluluğu, söz konusu hatanın gerçek nedenini keşfettikten sonra şaşkınlık içinde kaldı. Hesapları feshedilen veya yasaklanan kullanıcıların bu soruna katlanmak zorunda kalacakları ortaya çıktı. 

Durumun böyle olup olmadığını doğrulamak için profilinizde başka bir hesap oluşturmayı ve bu hesapla Roblox'ta oturum açmayı deneyin. Etkilenen hesabınızın olması durumunda, oyunun başlık ekranından hızlı bir şekilde geçebileceksiniz. Ancak, yeni bir hesabın bile sizin için işleri yoluna koymama ihtimali vardır. Yine de, stratejinin işe yaraması için bir şans varsa, hiç düşünmeden bunun için ateş etmeliyiz.

Roblox 901 hata koduyla çalışanın yalnızca birincil hesabınız olduğunu belirlediğinizde , oyuna bir kez daha giriş yapmayı deneyin. Ancak, başka bir hesap kullandıktan ve oyunun çalışıp çalışmadığını kontrol ettikten hemen sonra olmalıdır. Hala sorunu aşamazsanız, devam etmek için başka bir stratejiye yaklaşmanız gerekir.

Bu nedenle en iyi hareket tarzı, Roblox'un destek ekibiyle iletişime geçmek olacaktır. Yalnızca bu adamların hesabınızın durumunu doğrulama erişimi vardır. Onlara bir e-posta gönderin ve karşılaştığınız sorun hakkında bilgi alın. Bu arada, aşağıdaki olası düzeltmeleri de deneyin. Bunun nedeni, hesabınızın hala yasaklanmamış olma ihtimalinin olması ve hata kodunun ortaya çıkmasının başka bir nedeni olmasıdır.  

Xbox Konsolunu Sert Sıfırlama

Xbox 360 ve Xbox Series X |S dahil olmak üzere ana Xbox konsollarının çoğu, sert yeniden başlatma olarak bilinen şeyi gerçekleştirmenize izin verir. Bu olayı, konsolunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaya ve depolanan tüm ayarlarınızı, tercihlerinizi, hesaplarınızı, oyunlarınızı, uygulamalarınızı ve diğer kayıtlı verilerinizi silmeye benzer bir donanım sıfırlamasıyla karıştırmayın. Bu, makalenin ilerleyen bölümlerinde de ele alacağımız bir şey olsa da.

Zor bir yeniden başlatma, donanımı yeniden başlatır ve özellikle bir süredir açık tutuyorsanız, konsol için işleri tazeler. Topun işlevsellik ile yuvarlanmasını sağlamak için konsoldaki güç düğmesini konsol kapanana kadar 5-10 saniye basılı tutmanız gerekir. Bu olur olmaz, düğmeyi bırakın ve gitmeniz iyi olur.

Bir yandan not olarak, oyun oynarken, özellikle de bir kaydetme noktası sırasında, konsolu yeniden başlatmakta zorlanmadığınızdan lütfen emin olun. Bu şekilde, kaydedilen verileri bozma şansınız vardır ve bu kendiniz için istemediğiniz bir şeydir. 

Bitirdikten sonra, hesabınızla Roblox'a giriş yapmayı deneyin. Sorun hala devam ediyorsa, konuyu derinlemesine incelemenin zamanı geldi. Roblox hesap ayrıntılarınızı değiştirerek başlayın.

Roblox Hesap Ayrıntılarınızı Düzenleyin

Bir kullanıcı, Roblox hata kodu 901 Xbox  senaryosuna kesin bir düzeltme bulmayı başardı  ve bu tamamen doğum gününüzü değiştirmekle ilgili. Evet, doğru anladın. İkincisi kulağa ne kadar saçma gelse de, Roblox topluluğundan birçok kişi tarafından önerildiği gibi bu belirsiz potansiyel düzeltmeyi uygulamayı denemelisiniz. Şimdi buradaki anahtar, doğum gününüzü nispeten yakın yıllara ayarlamaktır. 

Örneğin, 2005-2010 arasında herhangi bir yerde çalışacaktır. Bunu yaptıktan hemen sonra ve “Onayla” düğmesine bastıktan sonra ilerlemenizin kaydedilmesine izin verin. Ayarlar bölümünden çıkın ve çıkarken Roblox'un ebeveyninizin e-posta adresini istemeye başlayacağını göreceksiniz. Değişikliği kısa sürede fark edin ve oyunu şimdi oynamayı deneyin. Titiz bir araştırmadan sonra toplayabildiğimiz kadarıyla, elimizdekiler sorunu çözmenin en kolay yollarından biridir.

Daha sonra neredeyse anında oynamaya geri dönebileceksiniz. Yine de, eldeki düzeltmenin uygulanmasıyla ilgili tek sorun, diğer oyuncularla sesli sohbet edilememesidir.

Ne yazık ki, burada katlanmanız gereken bir uyarınız var ve bu yakın zamanda ortadan kalkmayacak. Bununla yetinmek istemiyorsanız, sorunu çözmenin diğer yollarını keşfetmek için okumaya devam edin. 

Oyunu Yeniden Yükle

Şimdiye kadar sizin için başka hiçbir şey işe yaramadıysa, oyunu yeniden yüklemek zor ama doğru bir seçim gibi görünebilir. Bir tür yolsuzluğun hüküm sürdüğü oyun dosyalarınızdaki eşzamanlı bir sorun, Roblox'ta 901 hata koduna neden olabilir .

Bu nedenle, başlığın kaldırılmasına hemen dalmak en iyisidir. Dosya boyutu 1-2 GB civarındadır, bu nedenle kendinize oldukça iyi bir internet bağlantınız varsa yeniden yüklemeniz uzun sürmez. 

Başlamadan önce, insanların uygulamayı tamamen kaldırmadan önce Roblox'un tek tek oyun dosyalarını sildiğini belirtmekte fayda var . En iyi sonuçları elde etmek için uygun olanı izlemeli ve oyun dosyalarını sisteminizin yerel deposundaki “Roblox” klasöründen kaldırmalısınız. Bu sizi doğru yöne dürtmelidir. 

Senaryonun geri kalanı temelde saat işidir. Windows 10'da "Program ekle veya kaldır" alanına gidin, " Uygulamalar " bölümünde aşağı kaydırarak "Roblox"u bulun ve oradan ağrısız bir şekilde kaldırın. Biraz şans ve servet büyüsü ile, şimdi PC'nize geri döndüğünüzde oyun çalışır durumda olmalıdır. 

Ancak oyunu PC'de çalıştırmıyorsanız, aynı stratejiyi PC'de de uygulamak harika bir fikir gibi görünüyor. Ne de olsa, diğer seçeneklerimizi hemen tükettik ve yaklaşmak için yalnızca bu potansiyel kaldı.

Bir grup oyuncu, söz konusu önlemi yalnızca sonunda işe yaradığını keşfetmek için aldı. İşiniz biter bitmez aynı şeyi söyleyebileceğinizi umuyoruz. 
To Top