Samsung, S22 Ultra arzını artırmak için Galaxy S22 FE'yi iptal etti

Samsung'un Galaxy S22 FE'nin gelişimini sonlandırdığı ve telefonun gün yüzüne çıkmayacağı iddia ediliyor. Rapor, çip sıkıntısı ve Galaxy S22 Ultra'ya olan talebin arttığını iddia eden Güney Kore medya kuruluşu The Elec'ten geliyor, üreticiyi bu zorlu karara itti.

İyi haber şu ki, planlar önümüzdeki yıl bir Samsung Galaxy S23 FE görmek olduğu için FE serisinin üretimi durdurulmuyor.


Samsung Galaxy S22 FE'nin Ultra ile aynı amiral gemisi yonga setlerine sahip olması gerekiyordu, ancak S Pen-touting amiral gemisinin güçlü performansı, üreticinin 2022 stratejisini yeniden düşünmesine neden oldu. Samsung, 3 milyon adet Fan Edition üretmeyi planlıyordu ve sayı S23 FE için hedef olarak kalacaktır.

Ancak Samsung'un 10 milyon adet Galaxy S22 Ultra satma hedefine doğru güçlü bir şekilde ilerlediği ve üretimine daha fazla kaynak ayırması gerektiği bildiriliyor.

2023 için ön planlar, Samsung'un %30 daha fazla Ultras satması - yani 13 milyon adet. Vanilya Galaxy S23'ün 8,5 milyon adede ulaşması beklenirken, Plus'ın yalnızca 6,5 ​​milyon tahmini satışla müşteriler tarafından en az sevileni olacağı tahmin ediliyor.

To Top