Samsung telefonda ekran görüntüsü nasıl alınır

İster bir mesajın veya bazı bilgilerin hatırlatıcısı olarak, isterse bir resmi kaydetmenin hızlı bir yolu veya bunun gibi bir makaleyi göstermenin bir yolu olarak kullanıyor olun, ekran görüntüsü alabilmek inanılmaz derecede faydalı olabilir.
Ancak tüm telefonlar aynı şekilde ekran görüntüsü almaz. Aslında, tüm Samsung telefonları bile yapmaz. Ancak iyi haber şu ki, ekran görüntüsü almak her zaman basit bir işlemdir, bu nedenle Samsung telefonunuz için doğru yöntemi öğrendikten sonra çocuk oyuncağı olacaktır.

Aşağıda, en yaygın olanından başlayarak, bir Samsung telefonla ekran görüntüsü almanın tüm olası yöntemlerini ayrıntılı olarak açıkladık.Hızlı adımlar

• Güç ve ses kısma tuşlarına VEYA basın

• Güç ve ana sayfa tuşuna VEYA basın

• Elinizin kenarını ekran boyunca kaydırın VEYA

• S Pen menüsünde ekran yazmayı veya akıllı seçimi kullanın

Samsung telefonda derinlemesine ekran görüntüsü nasıl alınır


Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var? İşte bir Samsung telefonla ekran görüntüsü almanın tüm yöntemleri, ardından kayan ekran görüntüleri ve yakaladığınız görüntüyü nasıl görüntüleyeceğiniz ve düzenleyeceğiniz hakkında bilgiler...
Güç ve ses kısma tuşlarına basın


Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S21 hatları da dahil olmak üzere birçok yeni Samsung telefonu , ses kısma ve güç düğmelerine aynı anda basarak ekran görüntüsü almanıza olanak tanır. Aslında, telefonunuzda bu düğmelerin her ikisi de varsa, bu yöntem işe yarayacaktır.

Telefonunuzun sesini kapatmamışsanız, ekranınız yanıp söneceği için bir ekran görüntüsünün alındığını bileceksiniz.

Telefonunuzda Bixby düğmesi yoksa, bu düğmeler muhtemelen güç menüsünü açacağından, düğmeleri basılı tutmak yerine hızlı bir dokunuş olmalıdır. Bixby düğmesi olan el cihazlarında, işi bitirmek için daha uzun bir bekletme daha olasıdır.

Güç ve ana sayfa tuşuna basın

Ekranın altında fiziksel bir ana sayfa tuşu bulunan Samsung telefonlarda, ekran görüntüsü almak için bu düğmeyi ve güç düğmesini aynı anda basılı tutmanız yeterlidir. Ekran yanıp söndüğünde bırakabilirsiniz.

Bu yöntem çoğunlukla eski Samsung telefonlarında kullanılır.

Elini Kaydır

Birçok Samsung telefonu, yukarıdaki düğme kombinasyonlarından birine basmanın yanı sıra, ekran görüntüsü almak için elinizin kenarını ekran boyunca (soldan sağa) kaydırmanıza da olanak tanır.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi, ekran görüntüsü alındığında ekranınız yanıp sönecektir ve teorik olarak bu, ekran görüntüsü almanın en hızlı ve en ustaca yolu olabilir - ancak pratikte biraz isabetli ve ıska bulduğumuz için, bu nedenle tutarlı bir şekilde görüntülenmesi biraz zaman alabilir. tekniği doğru yapın.

Ayrıca, kullanmadan önce bu hareket kontrolünü etkinleştirmeniz gerekebilir. Bunu yapmak için Ayarlar > Gelişmiş özellikler > Hareketler ve hareketler'e gidin, ardından 'Avuç içiyle yakalamak için kaydırma' seçeneğinin yanındaki düğmeye dokunun.
To Top