Samsung telefonun bildirim sesleri nasıl özelleştirilir

İster en yeni Galaxy S22 Ultra'nın gururlu sahibi olun, ister günlük sürücünüz olarak orta seviye bir Galaxy A53'e sahip olun, telefonunuz bizimki gibiyse, muhtemelen birçok farklı uygulamadan bildirimler, mesajlarla ilgili açılır uyarılar, e-postalar, yanıtlar ve çok daha fazlası. Belirli bildirimler alma fikrini seviyorsanız ancak Samsung telefonunuzun çıkardığı seslerden rahatsız oluyorsanız , bunu değiştirmenin bir yolu var.
Bu bildirim sesini değiştirmek için tam olarak ne yapmanız gerektiğini size göstereceğiz ve yalnızca istediğinizi duyabilmeniz için belirli uygulamalar için belirli bildirim sesleri seçeceğiz.

Tüm bildirimlerinizi yeni bir sesle değiştirin

Farklı sesler istemiyorsanız, ancak Samsung telefonunuzun daha hoş bir ses çıkarmasını tercih ediyorsanız bu seçenek mükemmeldir. Bu adımlarla, tüm uygulamalar için tüm bildirimlerin çıkardığı sesi, seçtiğiniz aynı uyarıya değiştirebilirsiniz.

Adım 1: Hızlı ayarlarınıza erişmek için Samsung telefonunuzun ana ekranından aşağı kaydırın.

Adım 2: Dişli benzeri simgeyle Ayarlar seçeneğini seçin .

Adım 3: Ayarlar menüsünde , seçeneklerden biri Sesler ve titreşim olmalıdır . Devam etmek için bunu seçin.

Adım 4: Sonraki menüde Bildirim Sesleri'ni seçin .

Artık ayarlayabileceğiniz olası bildirim seslerinin bir listesini göreceksiniz. Birini seçin ve tüm bildirimleriniz o sesle çalmaya başlayacaktır. Tek yapman gereken bu.

Tek bir uygulama için özelleştirilmiş bir bildirim ayarlayın

Genel bildirim sesleri iyidir, ancak işteki ekibinizden kişisel WhatsApp bildirimleri ve Slack bildirimleri arasında hokkabazlık yapan biriyseniz, hangi uygulamanın bir uyarı gönderdiğini anlayabilmeniz için muhtemelen farklı bildirim seslerine sahip olmak istersiniz. Uygulamanın kendi ürettiği yerel sesi beğenmiyorsanız, istediğiniz sesleri tam olarak elde etmek için genellikle her bir uygulamanın bildirimlerini değiştirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

Adım 1: Bir kez daha, hızlı ayarlar menünüzü açmak için aşağı kaydırarak başlayın ve dişli benzeri Ayarlar simgesini seçin.

Adım 2: Bu sefer, Uygulamalar'a ulaşana kadar aşağı kaydırın ve seçin.

3. Adım: İndirdiğiniz uygulamalar alfabetik sırayla görünecektir. Başlamak istediğiniz uygulamayı seçin.

Adım 4: Bir sonraki pencere, uygulama hakkında çeşitli bilgiler gösterecektir. Bildirimler seçeneğini bulmak için Uygulama ayarları bölümüne bakın . Seçin.

Adım 5: Bu uygulama için bildirimleri etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebileceğinizi unutmayın. Bu, Samsung telefonunuzda yalnızca belirli uygulamaların ses çıkardığından emin olmanın harika bir yoludur. Bu, gürültü çıkarmak istediğiniz uygulamalardan biriyse, Bildirimleri göster açık olmalıdır.

Şimdi, bu kısım Samsung telefonunuza göre biraz değişebilse de, burada Bildirim kategorilerini seçebilmelisiniz (bazı eski Galaxy telefonlarda bunun yerine Çeşitli'yi seçmeniz gerekir ). Ardından, Mesaj bildirimleri gibi sesini değiştirmek istediğiniz bildirim türünü seçin .

Adım 6: Bir sonraki pencerede Ses öğesini seçin . Etkinleştirmek istediğiniz sesi seçebileceğiniz olası bildirim seslerinin listesini tekrar açacaksınız.

Bu pencerenin aynı zamanda uyarılar almak istiyorsanız, ancak gürültü yapmamalarını tercih ediyorsanız harika bir seçenek olduğunu unutmayın. Telefonunuzu bunun yerine titreşecek veya ışığı yanıp sönecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Kilit ekranınızda bildirimleri görmek isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Geniş kişiselleştirme için harika bir ayar seçeneğidir, bu nedenle kullandığınız her etkin uygulama için onu ziyaret etmek isteyebilirsiniz.
Yeni sesler eklemeye ne dersiniz?

Özel bildirim seslerini ayarlamak özel zil sesleri kadar kolay değildir, ancak bazı ekstra adımlar atmaya hazırsanız mümkündür.

Adım 1: Öncelikle, MP3 veya benzeri bir ses dosyası gibi istediğiniz sesin bir ses dosyasını almanız gerekir. Samsung telefonunuza indirin.

Dosya muhtemelen Müzik klasörüne otomatik olarak indirilecektir, bu nedenle Dosyalarım uygulamasına gidip Ses öğesini , ardından Müzik öğesini seçip ses dosyanızı bulmak isteyeceksiniz .

Dosyaya uzun basın ve ardından Kopyala öğesini seçin .

Adım 2: Dosyam ana ekranına dönün ve Dahili depolama öğesini seçin .

3. Adım: Bildirimler'i görene kadar aşağı kaydırın ve seçin. Bildirimler klasörüne girdikten sonra Buraya Kopyala'yı seçin .

Adım 4: Şimdi Ayarlar'a gittiğinizde ve bildirim sesinizi değiştirme seçeneklerine baktığınızda, listede ses dosyanızın adını görmelisiniz, bu da onu seçmenize ve özelleştirilmiş sesiniz yapmanıza izin verir.

Adım 5: Alternatif olarak, telefonunuza yeni sesler eklemek ve bunları bildirim sesleri olarak kolayca atamak için Zedge gibi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirsiniz.

To Top