Başlık yok

Samsung'un Galaxy Watch5 henüz piyasaya sürülmedi. Giyilebilir cihazın Samsung'un sonbahar donanım lansman etkinliğine kadar gelmesi beklenmiyor – genellikle Ağustos'tan sonra. @evleaks'ten gelen en son sızıntı , Samsung'un One UI Watch 4.5'in Wear OS 3.5 üzerindeki bir sonraki sürümünün ayrıntılı ekran görüntülerini gösteriyor. İşte yeni saatler için bazı yeni saat yüzleri.Sırada, metin girişi için üç yöntem gösteren güncellenmiş QWERTY klavye arayüzü var: dikte, klavye ve ayrıca bir el yazısı seçeneği var.Bir sonraki resim setinde, Galaxy Watch5'in ana cihazından çift SIM hattını destekleyeceği, böylece kullanıcının bir telefon görüşmesinde veya bir mesaj gönderirken SIM1 veya SIM2 kullanmayı seçebileceği ortaya çıktı.

Ekran görüntülerinde ayrıntılı olarak açıklanan bazı erişilebilirlik özellikleri de vardır. İlk olarak, görme engelli kullanıcılar herhangi bir ekrandan TalkBack'i etkinleştirmek için ana sayfa düğmesine iki kez basabilecekler. Bu, ekranda ne gösteriliyorsa yüksek sesle okuyacaktır.

Renk körlüğü, sol/sağ ses dengesi için bir erişilebilirlik ayarı vardır ve Saatin dokunma ve basılı tutmalara nasıl tepki vereceğini değiştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy Watch5, Wear OS 3.5'in üzerine yerleştirilmiş One UI Watch 4.5 ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Şu anda yalnızca Samsung Galaxy Watch4 ve yakın zamanda duyurulan Montblanc Summit 3 , Wear OS 3 çalıştıran tek akıllı saatler.

Google'ın Wear OS 3'ü duyurmasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti ve başka hiçbir OEM, giyilebilir ürünlerini yeni birleşik işletim sistemine güncellemeyi başaramadı. Snapdragon Wear 3100(+)/4100(+) Platform yonga setlerini çalıştıran birçok akıllı saat hala Wear OS 2.3 çalıştırıyor ve geçen yılki H2 2022 tahmininden bu yana güncelleme için sağlam bir zaman çerçevesi görmedik . Bu giyilebilir cihazların Wear OS 3.0'ı destekleyip desteklemeyeceği konusunda bile kafa karışıklığı yaşandı.

To Top