Steam Ağına Bağlanılamadı [ÇÖZÜLDÜ]

Bugün PC oyun endüstrisinde Steam'in benzersiz varlığından şüphe yok. Valve'ın kendi çevrimiçi video oyun platformu, muazzam kataloğunda kapsamlı bir dizi başlık ve her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak için çok sayıda yerleşik başlatıcı özelliğiyle övünmesi gereken bir güçtür. Ancak, bazı senaryolar, Steam'e bağlanılamadı  hatası gibi yazılımla ilgili adil payınızı deneyimlemenize yol açacaktır  .
Steam, çoğunlukla oldukça sorunsuz çalışır ve bunu kişisel olarak kolayca kefil edebiliriz. Yine de, programın internetle olan yazışmalarının yanı sıra yazılım merkezli doğası, zaman zaman bazı sorunları ortadan kaldırabilir. Bununla birlikte, henüz Steam ile yuvarlanmayı başaramamanız durumunda endişelenmeyin. Kılavuzda ayrıntıları verilen olası çözümler, yazılımı normal durumuna geri döndürmek için kesindir.

Lafı daha fazla uzatmadan, can sıkıcı Steam hatasını çözmek için alabileceğiniz tüm farklı önlemlere bir göz atalım ve hemen oynamaya geri dönelim. 

“Steam Steam Ağına Bağlanamadı” Nedir?

Daha önce de yinelendiği gibi, Steam'in, kendileri için kötü bir üne sahip olan diğer birçok program ve yazılımın aksine, kullanıcılarına çoğunlukla sorun çıkardığı bilinmemektedir. Valve, işleri kontrol altında tutmayı sever ve en iyi optimizasyon ayarlarının hepsinin başlatıcı yoluna doğru akmasını sağlar. Yine de, herhangi bir bilgisayar programının %100 hatasız olması neredeyse kaçınılmazdır. Sonuçta bu bir kod ve son derece elle tutulur bir şey. 

Steam ağına bağlanılamadı”  sorunu, önceden haber verilmeksizin aniden ortaya çıkıyor. Steam'in sunucularına bile giriş yapamadığınızda ve kütüphanenizde oturan tüm bu oyunları oynayamadığınızda kesinlikle başa çıkmak çok büyük bir acı. Tanınmış başlatıcıyı bir sonraki başlatışınızda, özellikle sorunun sizi nasıl tamamen çaresiz bıraktığını göz önünde bulundurarak, keşfetmek can sıkıcı bir şekilde şaşırtıcı. 
Neyse ki, bu hata istemini gönderen uçtan uca çözümler sunan çok sayıda insan ortaya çıktı. Yaklaşan olası düzeltmeleri uygulamayı tamamladığınızda, Steam daha önce olduğu gibi çalışır ve çalışır. Daha sonra tek yapmanız gereken hesabınızda tekrar oturum açmak ve işte bu! O andan itibaren işler geri hareket halinde azalacak.  

Altyazı başlığının hemen altında görebileceğiniz resim, eldeki sorunun açık bir örneğidir. Ekranda bir hata mesajı belirir ve size şunu söyler: " Ya bağlantınızı kontrol edin ve 'Yeniden Dene'yi tıklayın veya Steam'i Çevrimdışı Modda başlatın. "Yeniden Dene" düğmesine aralıksız olarak devam etseniz de etmeseniz de, onlar hakkında gerçek bir şey yapmadığınız sürece işler kendi kendine gelişmeyecektir. 

Özellikle aşağıdaki bölümde sizin için uyarladığımız şey budur. Önümüzdeki alt başlık, spektrumun her yerindeki insanlara fayda sağladığı kanıtlanmış en iyi potansiyel çözümleri içermektedir. Düzeltmeleri uygulamayı tamamladığınızda aynı şeyi söyleyebileceğinizi umuyoruz.

Steam Ağı Sorununu Düzeltmenin En İyi Yolları

Aşağıdaki, Steam ağ hatasının tamamen çözülebileceği tüm farklı yolların özenle seçilmiş koleksiyonumuzdur. En iyi sonuçlar için talimatları özenle uyguladığınızdan emin olun.

Steam Sunucu Durumunu Kontrol Edin

“Steam ağına bağlanılamadı” ortaya çıktığında burada hatalı olanın biz olduğumuz kesin  değil . Muhtemelen Steam'in arka uçtan kaynaklanan bir sorundan muzdarip olması muhtemeldir; bu, Steam yazılımının çeşitli hizmetlerini denetleme konusunda en üst düzeyde kontrol sahibi olan kişilerdir. Yalnızca çevrimiçi doğası göz önüne alındığında, başlatıcı, en iyi şekilde çalışan sunucularına büyük ölçüde bağlıdır. 

Bunun belirli bir zamanda mümkün olmadığı durumda, Steam'i çalıştırmayla ilgili, örneğin, hareket halindeyken doğrudan bağlanamama gibi sorunlarla kesinlikle karşılaşacaksınız. Suçlunun cihazınızın veya internet bağlantınızın olmadığından emin olmanın en hızlı yolu, Steam'in sunucu durumunu doğrulamaktır. Steam Durumu adlı hayran küratörlüğünde bir web sitesi , elinizdeki konuyla ilgili en iyi seçeneğinizdir.

Site, verileri anında alır ve Steam'in kusursuz çalışıp çalışmadığını veya şu anda optimum kullanılabilirliği engelleyen bir şey olup olmadığını doğrular. Aşağıdaki Steam Durumu ekran görüntüsüne bakın. Anlayabileceğiniz gibi, yazarken her şey normaldir.   

İnsanlar genellikle Steam ağına bağlanamadıklarını, ancak Steam'in sunucu durumundan habersiz oldukları halde internetin iyi olduğunu söylüyorlar . Bir deneyin ve sonuçların doğru çıkıp çıkmadığını görün. Arka uçta bir sorun olmadığını onayladıktan sonra, okumaya devam edin ve aşağıdaki olası düzeltmeleri uygulamaya kendinizi hazırlayın. 

İnsanlar genellikle Steam ağına bağlanamadıklarını, ancak Steam'in sunucu durumundan habersiz oldukları halde internetin iyi olduğunu söylüyorlar . Bir deneyin ve sonuçların doğru çıkıp çıkmadığını görün. Arka uçta bir sorun olmadığını onayladıktan sonra, okumaya devam edin ve aşağıdaki olası düzeltmeleri uygulamaya kendinizi hazırlayın. 

Steam İstemcisi Önyükleme Hizmetini Yeniden Başlatın

Bir ton oyuncu için geçerli olan bir çalışma yöntemi, Windows PC'nizde Steam İstemcisi Önyükleme işlemini yeniden başlatmakla ilgilidir. Bu, sahip olduğunuz cihazda arka planda çalışan ana Steam uygulamasının bir parçasıdır.

Birkaç kişi, yalnızca uygulamanın tekrar çalışmasını sağladığını keşfetmek için yeniden başlatma ile devam etti. Bu nedenle, yöntemin potansiyele sahip olma ihtimali varsa, ikinci bir görüş almadan ona başvurmalısınız. 

Adım adım bir süreç izleyeceğiz ve söz konusu soruna yönelik bir çalışma düzeltmesi gerçekleştireceğiz. Takip etmek çok zor olmamalı. 

• İlk adım, Steam Launcher'ı tamamen kapatmaktır. Görev Yöneticisinden de tamamladığınızdan emin olun. 

• İkinci olarak, Steam İstemcisi Önyükleyici işlemini yeniden başlatın. Bu, aşağıdaki ekran görüntüsünden anlayabileceğiniz gibi Görev Yöneticisinden de yapılacaktır.
• Steam'i başlatın ve nihayet başlatıp başlatamayacağınıza bakın. 

Yukarıda özetlenen talimatları uyguladıktan sonra nihayet başlatıcıya girip giremeyeceğinizi kontrol edin. Hata ekranını geçebilmeli ve sonunda en sevdiğiniz oyunların keyfini anında çıkarmaya başlamalısınız. Sorunu hâlâ çözemiyorsanız, daha makul çözümler denemek için okumaya devam edin. 

Steam Uygulamasının Hedef Adresini Değiştirin

Steam başlatıcısını kendi başlarına çalıştıramayanlar için bir cazibe gibi çalışan bir numara daha var. Steam uygulamasının "Hedef" adresini değiştirmekle ilgilidir. Karışıma başka bir protokol ekleyerek, karşı karşıya olduğumuz bu can sıkıcı hata kodunu aşmak çok mümkün.

Bu nedenle yapmanız gereken tek şey Steam uygulamasının "Özellikleri"ni açmak, "Hedef" bölümünü bulmak ve en uç noktasına başka bir giriş eklemek. Bu gibi işlemler konusunda bilgili değilseniz, buradan itibaren aşağıdaki adımlar izlenecektir.

• Masaüstünüzdeki Steam kısayol simgesine sağ tıklayarak ve ardından “Özellikler”e tıklayarak başlayın.

• Hemen ardından ekranınızda küçük ölçekli bir pencere belirecektir. Buradan devam etmek için “Kısayol” sekmesini seçin.

• Bittiğinde, "Hedef"in yanındaki kutuya tıklayın, imleci metnin sonuna getirin, boşluk çubuğuna bir kez basın ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ona "-tcp" ekleyin.

• Son olarak, “Uygula”ya tıklayın ve “Tamam” düğmesine basın. Bir an önce bitirmelisiniz. 

Steam uygulamasının "Hedef" adresini değiştirmek için hepsi bu kadar. Başlatıcıyı şimdi başlatmayı deneyin ve başlayıp başlamadığını görün. Şimdi programa başlayabilmeniz gerekir, ancak işler hala istediğiniz gibi gitmezse, sizin için hazırladığımızı deneyin. 


Steam'i Yönetici Ayrıcalıklarıyla Çalıştırın

Ünlü masaüstü başlatıcısına sınırsız erişim istiyorsanız, Steam yönetici ayrıcalıklarını sağlamanın yolu budur. Bazen, uygulamayı yönetici olarak çalıştırmadığınızda, yanlışlıkla bir sürü sorun ortaya çıkar ve bu da çileyi tam anlamıyla bir felaket haline getirir. Bu, “ Steam ağına bağlanılamadı ” sorununa doğrudan bir müdahaledir .
To Top