Steam'deki En İyi Ücretsiz Oyunlar: Apex Legends, War Thunder, Destiny 2 ve Daha Fazlası

Liste, şu anda Steam'de bulunan en iyi ücretsiz oyunlardan bazılarının üzerinden geçiyor.


Son birkaç yılda, oynaması ücretsiz oyunlar alt kümesinde büyük bir büyüme görüldü ve Steam, bu grubun en iyi oyunlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Oynaması ücretsiz alan öncelikle düşük bütçeli bağımsız oyunlar tarafından işgal edilirken , büyük yayıncılar ve geliştiriciler artık ücretsiz oyun modelini benimsediler ve bu, alanda büyük yeniliklere ve rekabete yol açtı.

Bu listedeki bu oyunların çoğu mikro dönüşümler veya ücretli genişletmeler içerecek olsa da, temel oyun Steam'de ücretsiz olarak listelenmiştir. Destiny 2 gibi oyunlar, temel oyunu ücretsiz olarak sunuyor, ancak yeni "The Witch Queen" gibi genişletmeler, yeni içeriği oynamak için ek bir satın alma gerektirecek.

Ubisoft, EA ve Activision'ın beğenileri, oynaması ücretsiz havuza parmaklarını soktu ve bazıları büyük bir şekilde gelişti. Bununla birlikte, Steam üzerinden ücretsiz olarak da oynayabileceğiniz pek çok harika indie oyunu var.

Steam'deki En İyi Ücretsiz Oyunların Listesi

Savaş Gök Gürültüsü

War Thunder, muhtemelen şu anda mevcut olan en iyi hazırlanmış ve otantik askeri MMO oyunlarından biridir ve bugün oynayabileceğiniz en eğlenceli oyunlardan biridir. Oyun ücretsiz olarak sunuluyor ve oyunculara jetler, zırhlı araçlar, deniz araçları ve çok daha fazlası gibi birkaç büyük askeri makinenin arkasına geçme şansı veriyor.

Oyuncular, oyunculara karşı devasa savaşlar yapmak için denize, havaya veya karaya gidebilir ve VR Kulaklıkları olanlar için War Thunder olmazsa olmazlardandır. Bir it dalaşına girmek ve diğer oyuncularla yüksek hızlarda düello yapmak hiçbir zaman eğlendirmek için başarısız olmaz ve War Thunder, oldukça sık geri döneceğiniz bir oyundur.

War Thunder'ı gerçekten özel yapan şey, oyunun temel mekaniklerine uyum sağlamanın oldukça kolay olması, ancak bunlarda ustalaşmak çok fazla çaba ve pratik gerektirecektir.

kader 2

2014'te ilk oyun çıktığında Destiny hakkında çok fazla şüphe vardı, birçok oyuncunun oyunun canlı servis unsurunu tam olarak anlamadığını gördük, ancak yıllar geçtikçe, franchise en sevilenlerden biri haline geldi. tarihte. Devam oyunu Destiny 2 ücretsiz olarak sunuluyor - oyunculara temel oyuna erişim sağlıyor ve oyuncular isterlerse daha fazla genişletme satın almayı seçebilirler.

Destiny 2, etrafındaki en iyi cilalanmış nişancı oyunlarından biridir ve ilerleme derinliği, hikayesi ve RPG unsurlarıyla oyuncuları sürekli olarak etkiler. Oyun, oyunculara, oyuncuların kendi başlarına deneyimlemeyi seçebilecekleri veya daha zorlu görevlerin üstesinden gelmek için diğer oyunculara katılabilecekleri oldukça havalı bir hikaye sunuyor.

Baskınlar, oyuncuların Destiny 2'yi oynamaya devam etmelerinin büyük bir kısmını oluşturur ve bunlar, bugün yaşayabileceğiniz en eğlenceli oyun deneyimlerinden bazılarıdır. Destiny 2, şu anda mevcut olan en eğlenceli çok oyunculu oyunlardan biridir ve temel oyun ücretsiz olarak mevcuttur.

Savaş çerçevesi

Warframe, yaşına rağmen, sadece katillerin oynadığı kaliteli ücretsiz oyunlarda hayatta kalmakla kalmıyor, benzersiz kimliği ve sıra dışı oynanışıyla da gelişiyor. Warframe, etrafındaki en dayanıklı çok oyunculu oyunlardan biridir ve çok oyunculu stillerine rağmen, oyun oynaması eğlenceli, oldukça iyi bir hikayeye sahiptir.

Bu çok oyunculu oyun bir ton içerik barındırır ve en çok arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla oynarken keyif alırsınız. Oyun, atış ve yakın dövüş söz konusu olduğunda oyuncunun becerilerini test edecek - ama aynı zamanda onlara karakterlerini kendi beceri setlerine daha iyi uyacak şekilde uyarlamak ve tasarlamak için yeterli seçenek sunuyor.

Oyun, yaşı nedeniyle PC'nizi çok fazla zorlamaz ve düşük ila orta seviye PC'lerde rahatça çalışmalıdır. Warframe, oyuncuların karakterlerini oldukça kapsamlı bir şekilde oluşturmalarını ve özelleştirmelerini sağlayan hızlı tempolu bir nişancı/slasher oyunudur. Steam'de ücretsiz olarak indirilebilir.

Apex Efsaneleri

Artık mobilde de mevcut olan Apex Legends, şu anda mevcut olan en heyecan verici battle royale oyunlarından biri. Oyun, oldukça bayatlamış bir türe yeni bir soluk getirdi ve başarılı bir şekilde dünya çapında en popüler BR oyunlarından biri haline geldi.

Apex Legends, oyunculara 10 farklı “Efsane”, benzersiz güçlere, becerilere ve kişiliklere sahip karakterler arasından seçim yapma seçeneği sunar ve onları her biri 3 oyuncudan oluşan 20 kadroya karşı karşıya getirir. Amaç, çoğu battle royale oyununda olduğu gibi, ayakta kalan son ekip olarak zirveye çıkmaktır, ancak Apex Legends, bireysel eşleşmeler ve ekip çalışması söz konusu olduğunda gerçekten parlıyor.

Amaç hayatta kalmak olabilir, ancak bu tarzla öldüremeyeceğiniz anlamına gelmez. Apex Legends, oyuncuların düşman mangalarını tuzağa düşürmek ve öldürmek için gösterişli hareketler ve ilginç taktikler yürütmelerine izin vererek, sadece bu ekstra yetenek katıyor.

Halo Sonsuz Çok Oyunculu

Serinin bugüne kadarki en popüler girişi olmamasına rağmen, Halo Infinite Multiplayer, franchise hayranlarının geride bırakabileceği sağlam bir Halo deneyimi olarak harika bir iş çıkarıyor. Oyunun Çok Oyunculu bileşeni ücretsizdir ve oyunu Steam veya Xbox Game Pass uygulaması aracılığıyla indirebilirsiniz.

Multiplayer deneyimi, medya tarihindeki en etkili oyunlardan bazılarıyla DNA'sını paylaştığı için tanıdık geliyor. Bununla birlikte, karışıma bir sürü yeni oyuncak ekler ve eski Halo Multiplayer eğlencesinin unsurlarıyla karıştırılmış yeni şeylerin harika bir karışımını oluşturur.

Serinin hayranıysanız, büyük olasılıkla Halo Infinite Multiplayer'ın tadını çıkaracaksınız, ancak aynı zamanda franchise için yeni olanlar için harika bir giriş noktası olarak hizmet ediyor.

EVE Online

EVE Online, modern oyun dünyasının belki de en etkileyici başarılarından biridir ve oyun alanındaki en kapsamlı MMO deneyimlerinden biri olarak kendi sınıfında yer almaktadır. Oyun, oyuncuları uzayda seyahat eden bir bireyin kontrolünü elinde tutuyor ve ittifaklar kurarak, keşfederek ve madencilik yaparak kendi kaderlerini oluşturmakta ve yollarını seçmekte özgür.

EVE Online'ın temel oynanışı, farklı gezegenleri keşfetme ve toplulukla diğer birçok MMO'dan daha derin bir düzeyde etkileşim kurma etrafında döner. Oyun muazzam bir büyüme gördü ve gelişim tarihi yirmi yılı aşkın bir süredir - oyunculara kalplerinin içeriğini keşfetmeleri için geniş bir dünya sunuyor.

Kurumsal casusluk, sosyal mühendislik ve sabotaj, EVE Online'ın temel ilkeleridir ve oyuncular oyunda geçirdikleri süre boyunca her türlü PvP ve PvE deneyimine katılabilir.

PUBG: Savaş Alanları

PUBG, en azı yakında gelmesi planlanan yeni bir harita olan her türlü yeni içeriğe sahip, oynaması ücretsiz bir oyun olarak yeniden doğdu. Bir Battle Royale devrimini başlatan oyun, PUBG her zamanki gibi eğlenceli olmaya devam ediyor, ancak oyuncuların oynayabileceği her türlü yeni parıltı ve oyuncakla.

PUBG: Battlegrounds, bir miktar hayatta kalma mekaniğine sahip büyük ölçekli nişancı oyunlarını sevenler için eğlenceli bir BR deneyimidir. Oyun gelişmeye devam ediyor ve yeni, oynaması ücretsiz modeli, yeni oyuncuların oyunu herhangi bir giriş engeli olmadan denemesine izin vererek, yeni bir izleyicinin oyunu keşfetmesine yol açıyor.

Oyun, Steam üzerinden ücretsiz olarak satın alınabilir ve indirilebilir, ancak oyunda hala mikro dönüşümler mevcuttur.

Vampir: Maskeli Balo – Kan Avı

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt, oyunculara doğaüstü vampirlerin kontrolünü veren benzersiz bir deneyim. Oyun, savaşan vampir işlevlerinin bir sonucu olarak savaşın parçaladığı Prag'da geçen bir battle royale deneyimidir.

Oyuncular yeteneklerini keşfetmekte ve düşmanlarına her türlü vampir yıkımını serbest bırakmakta özgür olduklarından silahlar, yaylar ve vampir güçleri ilginç bir kombinasyon oluşturur. Oyunun geniş ölçekli hissi, her bir oyuncunun yeteneklerini mükemmel bir şekilde tamamlar ve benzersiz bir şekilde eğlenceli bir battle royale oyunu sağlar.

Oyun sadece Nisan 2022'de çıktı ve oyuna düzenli olarak uyum sağlayan sağlam bir oyuncu tabanını hızla topladı. Oyun daha kaliteli güncellemeler almaya devam edeceğinden ve benzer seviyedeki oyuncuları bulmak daha kolay olacağından Vampire: The Masquerade – Bloodhunt şu anda iyi bir karar.

Bölme Kapısı

Splitgate, nişancı topluluğunu 2020'de kasıp kavuran ve lansmanından 3 yıl sonra da etkileyici bir deneyim olmaya devam eden bir indie sansasyonuydu. Oyuncular, ilginç savaş fırsatları yaratmak için arenada her türlü uzay büken portalı yerleştirebildiğinden, oyun Halo ve Portal arasındaki bir karışıma benzetildi.

Arena nişancı, oyunculara sayısız saatlerce eğlence sağlayabilecek sağlam bir PvP deneyimidir. 1047 Games tarafından geliştirilen oyun, içerik güncellemeleri almaya ve zaman içinde gelişmeye devam ediyor.

STAR WARS: Eski Cumhuriyet

Star Wars: The Old Republic, Steam'de oynaması ücretsiz olan ikonik bir MMORPG oyunudur. Oyun, oyuncuların Jedi, Sith, Bounty Hunter ve daha fazlası dahil olmak üzere ikonik Star Wars sınıflarından herhangi birini seçmesine izin veriyor. Oyun, oyunculara sayısız görev dizisi ve ilginç PvP fırsatları sunan hikaye odaklı bir MMORPG'dir.

Oyun İmparatorluktan 3000 yıl önce geçiyor, bu yüzden büyük ihtimalle burası Star Wars hayranları için oldukça yeni bir bölge ve İmparatorluktan önceki dünyaya dair ilginç bir fikir. BioWare tarafından geliştirilen oyun, ilginç hikaye anlatımı, dallanma yolları ve en önemlisi dramatik uzay savaşları gibi özel BioWare öğelerini içeriyor.

Star Wars: The Old Republic, yaşına rağmen bugün oynayabileceğiniz en gösterişli ve ödüllendirici MMORPG'lerden biridir.

To Top