The Last of Us Part I remake: çıkış tarihi, fragmanlar, oynanış ve daha fazlası

Aylardır söylentileri vardı ve hatta resmi açıklama yapılmadan önce sızdırılmıştı, ancak artık 2013'ün yılın oyunu The Last of Us'ın PlayStation 5 için tam bir yeniden çevrimi aldığı resmileşti . Bu çarpıcı başarı, geliştirici Naughty Dog'un Uncharted oyunlarını PS3'ün yaşam döngüsünün başlarında başlatmasından bu yana ilk yeni IP'siydi ve PS4'ün piyasaya sürülmesinden önce konsolun ömrünün son yılında geldi. Oyun, 2014'te yeni donanım için hızla yeniden düzenlendi ve devamı olan The Last of Us Part II , yine PS4 döneminin sonunda, bu kez PS5'in piyasaya çıkmasından birkaç ay önce çıktı.


Raporlar, bu yeniden çevrimin ilk başta diğer Sony stüdyoları tarafından ele alındığını ve sonunda orijinal geliştiricisi Naughty Dog'a geri getirildiğini öne sürdü. Joel ve Ellie'nin hikayesini zaten biliyor olsak da, PS5'in bu yeniden çevrime getireceği pek çok yeni geliştirme var. Şimdi The Last of Us Part I olarak adlandırılan şey hakkında bildiğimiz her şey için , sizi ele geçirdik.

Yayın tarihi

The Last of Us Part I'in duyurusu da şaşırtıcı bir çıkış tarihi ile geldi. Joel ve Ellie'nin 2 Eylül 2022'deki macerasını yeniden yaşayabilecek veya ilk kez deneyimleyebileceksiniz.

Platformlar

Bu remake, PS5'e özel olarak piyasaya çıkıyor ancak aynı zamanda PC için de geliştirme aşamasında. Sony, God of War, Horizon ve hatta Spider-Man gibi amiral gemisi franchise'larını giderek daha fazla PC'ye koyarken , bu seri şimdiye kadar Sony konsollarından başka bir şeyde görünmedi. PC sürümünün ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz, ancak bu, Sony ve PC oyuncularının zaten harika olan bu oyunun en iyi sürümünü deneyimlemesi için harika bir adım.

Römorklar

Duyuru fragmanı, Haziran 2022 Yaz Oyun Festivali sırasında gösterildi ve oyuna kısa bir bakış. Joel'in kardeşiyle Ellie hakkında konuştuğu orijinal oyundan eski seslendirme satırları oynatılırken çoğunlukla tanıdık ortamlar ve ara sahneler görüyoruz.

Orijinal The Last of Us'ı oynayan herkes için gösterilen ve duyulan her şey, elbette bazı grafik güncellemelerle birlikte çok tanıdık olacaktır. Hikayenin tamamı değişmeden kalacak ve orijinal ses performansları da tekrar kullanılacak, bu nedenle anlatının herhangi bir yönü üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Bir kez daha Joel ve Ellie'yi, potansiyel olarak bir tedavi yaratmak için Ateşböcekleri adlı bir grup insanın izini sürme umuduyla Clicker'ın bulaştığı Amerika Birleşik Devletleri'nde seyahat ederken güvenmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirken takip edeceğiz.

Oynanış

Hikayeden farklı olarak, Naughty Dog'daki ekip, The Last of Us Part I remake ile orijinal oyundan oyunu güncellemek, geliştirmek ve genişletmek için fırsattan yararlandı. PlayStation Blog'a göre, bu yeniden yapım daha modern oyun, keşif ve dövüş, yeni kontroller, erişilebilirlik seçeneklerinin yanı sıra grafik, ses ve hatta deneyime dokunsallık katacak. Henüz yeni bir ortam veya karşılaşma görmedik, ancak oynanış açısından gaziler için birkaç yeni sürpriz olması muhtemel.

Yayınlanan özellikler ve oynanış videosu, The Last of Us Part I'in nasıl geliştirildiği hakkında birçok ayrıntı veren oyunla ilgili röportajların ve yeni görüntülerinin bir karışımıydı. Bariz iyileştirmeler teknikti; yeniden yapılanma, orijinal oyun için sahip oldukları ancak PS3 donanımında elde edemediği ayrıntıları ve yaratıcı vizyonu tam olarak gerçekleştirebildi. Oyuncuların performansları, karakter ifadeleri ve genel karakter modeli ayrıntılarının tümü oldukça geliştirilecektir.

AI ayrıca, The Last of Us Part II'de bulunanlarla çok daha iyi hale getirilecek ve karşılaştırılabilir olacaktır . Artık Ellie'nin açıkta bir düşmanın yanından geçtiği, ancak tespit edilmediği ve daldırmayı bozduğu durumlar olmayacak.

Tüm ara sahnelerin anlatılması seçeneği de dahil olmak üzere erişilebilirlik seçenekleri paketine de değinildi. Toplamda, düşmanları sizi kuşatmamak, kendinizi görünmez kılmak, silah sallanmasını kapatmak, ağır çekime izin vermek ve çok daha fazlası gibi 60'tan fazla seçenek mevcuttur.

Fotoğraf modu gibi birkaç yeni mod ve özellik de detaylandırıldı, aynı zamanda iki yeni meydan okuma modu. Oyunu yenmek için yalnızca bir atış hakkınız olan bir Permadeath Modu ve en hızlı tamamlama için rekabet etmek için bir Speedrun Modu vardır.

Orijinal oyunda olduğu gibi, Joel ve Ellie için yeni kozmetik kıyafetlerin kilidi açılabilecek ve The Last of Us Part I , kilidini açıp giymek için daha da fazla kıyafet ekleyecek.

çok oyunculu

Orijinal The Last of Us , oyuncuların gerçekten sevdiği Factions adlı sürpriz bir çok oyunculu modla geldi. Bu mod, The Last of Us Part II'den çıkarıldı ve henüz hakkında pek bir şey duymadığımız bağımsız bir oyuna genişletildi. The Last of Us Part I ile birlikte, yeni çok oyunculu oyun, ne olursa olsun piyasaya sürüldüğünde toplulukta bir bölünmeyi önlemek için bu mod dahil edilmeyecek.

DLC

The Last of Us , ana oyunun olayları öncesinde ve sırasında Ellie'ye odaklanan ana oyunun hem geçiş reklamı hem de ön bölümü olan Left Behind adlı bağımsız bir DLC'ye sahipti . Bu, The Last of Us Part I'in temel oyununun bir parçası olarak dahil edilecek , ancak ana oyuna olacağı noktada eklenip eklenmeyeceği veya ayrı olarak erişilmesi gerekip gerekmediği net değil. başlangıçta öyleydi.

Ön sipariş

The Last of Us Part I'i  hemen şimdi resmi PlayStation mağazasında ön sipariş verebilirsiniz ! The Last of Us Part I  iki sürüm halinde gelir: Standard ve Digital Deluxe. Her biriyle şunları elde edersiniz:

Standart Sürüm — 70 $:

Sonuncumuz Bölüm I

Geride Kalan  DLC

Dijital Deluxe Sürüm - 80 $:

Standart Sürümdeki her şey

İki beceri yükseltmesi

Tabanca/tüfek yükseltme

Patlayıcı oklar

Titreme Punk Filtresi

Hız Çalıştırma Modu

Altı silah görünümü

Editörün Önerileri

PlayStation VR2, şeffaf görünüm ve yayın seçeneklerini içerecek

Yüzüklerin Efendisi: Gollum - çıkış tarihi, fragmanlar, oynanış ve daha fazlası

Wo Long: Fallen Dynasty: Çıkış tarihi, fragmanlar, oynanış ve daha fazlası

Hayran yapımı en iyi Pokémon oyunları

The Last of Us Part 1, çığır açan bir erişilebilirlik özelliğine sahiptir

To Top