Twitter'da tarihe göre nasıl arama yapılır?

Eski bir tweet bulmanız mı gerekiyor? Eh, yaklaşık yayınlandığı tarihi biliyorsanız, Twitter'ın Gelişmiş Arama özelliğini kullanarak onu alabilirsiniz. Bu özellik, tarih de dahil olmak üzere bir dizi faktörü kullanarak eski tweet'leri aramanıza olanak tanır.


Twitter'da tarihe göre arama yapmak için eski bir tweet için Gelişmiş Arama yapmak yalnızca birkaç adım alır. Ve size bunu nasıl hızlı bir şekilde yapacağınızı gösterebiliriz.

Eski tweetleri geri alabilir miyim?

Evet. Eski tweetleri bulabilirsiniz. Basit yol, web sitesinin sağ üst köşesindeki veya mobil uygulamanın Keşfet bölümünün üst kısmındaki arama çubuğunu kullanmaktır. Ne aradığınızı biliyorsanız ve tweet özellikle benzersizse, filtreler olmadan basit bir arama yapmak işe yarayabilir.

Ancak bir tweet hakkında çok fazla bilgiye sahip değilseniz veya tweet çok benzersiz değilse (belki de yaygın veya popüler bir konuyla ilgiliyse), arama filtreleri burada arama sonuçlarınızı daraltmada gerçekten yardımcı olabilir; İhtiyacınız olan tweetler daha hızlı. Bu durumda, yukarıda açıklandığı gibi sadece basit bir arama yapmak istemezsiniz. Bunun yerine Twitter'ın Gelişmiş Arama özelliğini kullanmak isteyeceksiniz. Tarih aralığı gibi parametrelere de uyan arama terimlerinizle ilgili tweet'leri bulmak için filtreler ayarlayabileceksiniz.

Bir sonraki bölümde, Gelişmiş Arama özelliğini kullanarak eski tweet'leri tarihe göre nasıl arayacağınızı göstereceğiz.

Eski tweetlere nasıl bakıyorsunuz? Tarihe göre arama yapmak için Gelişmiş Aramayı kullanma

Eski tweetleri tarihe göre aramanın en kolay yolu, masaüstü web sitesinde Twitter'ın Gelişmiş Arama aracını kullanmaktır.

Tarihe göre tweet aramak için Gelişmiş Arama aracını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Masaüstü web tarayıcınız aracılığıyla doğrudan Twitter'ın Gelişmiş Arama aracına gidin .

Adım 2: Kelimeler bölümünün altında, arama terimlerinizi uygun metin kutularına girin. Ardından diğer arama filtresi bölümlerini gözden geçirin ve bunları gerektiği gibi doldurun.

Adım 3: Son bölüme kadar sonuna kadar gidin, Tarihler . Ay , Gün ve Yıl açılır menülerini kullanarak tweet aramanız için istediğiniz tarih aralığını ayarlayın.

Adım 4: Sağ üst köşedeki Ara düğmesini seçin . Bu kadar! Arama sonuçlarınız daha sonra görünmeli ve belirlediğiniz tarih aralığına sığmalıdır.

Twitter mobil uygulamasında tarihe göre arama yapmak için Gelişmiş Arama'yı kullanabilir misiniz?

Kısa cevap: Hayır.

Daha uzun cevap: Mobil uygulamada kesinlikle tweet arayabilirsiniz, ancak tarihe göre arama yapmak için kullanabileceğiniz gerçek bir Gelişmiş Arama aracı yoktur. Mobil uygulama, yalnızca temel arama ve Kişiler (sadece takip ettiğiniz hesaplara karşı herhangi biri) ve Konum (herhangi bir yer ve yakınınızdaki hesaplar) gibi kullanabileceğiniz sınırlı bir arama filtresi seti sunar. Arama Ayarlarınızı hassas içeriği gizleyecek veya daha önce sessize alıp engellediğiniz hesaplardan sonuçları kaldıracak şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Ama bununla ilgili. Mobil uygulamadaki Gelişmiş Arama aracını kullanarak tarihe göre arama yapamazsınız. Ancak, yine de mobil web sitesinde Gelişmiş Arama'yı kullanabilirsiniz. Mobil sitede Gelişmiş Arama özelliğine nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Adım 1: Twitter mobil web sitesine gidin ve hesabınızda oturum açın.

Adım 2: Büyüteç simgesine ve Keşfet sayfasına dokunun , ardından ekranınızın üst kısmındaki Arama çubuğuna arama teriminizi girin.

3. Adım: Arama sonuçları sayfasında , Arama çubuğunun yanındaki Üç nokta simgesini seçin .

Adım 4: Açılan menüden Gelişmiş arama öğesini seçin .

Adım 5: Arama terimlerinizi tekrar Kelimeler bölümüne girin ve ardından tarih aralığınızı ayarlamak için sayfanın en altına Tarihler bölümüne gidin.

Filtreleriniz ayarlandıktan sonra sağ üst köşedeki Ara'ya dokunun. Bu kadar!


To Top