WhatsApp artık resmi olarak iOS ve Android arasında platformlar arası sohbet aktarımlarını destekliyor

WhatsApp, Android ve iOS arasında sohbet geçmişini aktarmayı test ediyordu ve bugün nihayet tam işlevselliği resmi hale getirdi. Şimdiye kadar ekosistemler arasında sohbet geçmişini sadece bazı üçüncü taraf veri aktarım araçlarının yardımıyla aktarmak mümkündü, ancak bu yöntemler genellikle ücretsiz değil ve kullanımları titiz.

Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, WhatsApp'ın destek sitesinde yalnızca Android'den iPhone'a yöntemi çalışıyor ve bunu yapmak için Android'de iOS'a Taşı aracını kullanmanız gerekecek. Ayrıca hem gönderen hem de alan cihazlarda WhatsApp'ın en son sürümüne sahip olmanız gerekir. Ayrıca, aktarmadan önce eski telefonunuzla aynı telefon numarasını kullanmanız veya değiştirmeniz gerekir. Alıcı iPhone da fabrika ayarlarına sıfırlanmış veya yeni olmalıdır.

Talimatlarda belirtilen adımlara dayanarak, WhatsApp, WhatsApp verilerinin iOS'ta bir telefona başarılı bir şekilde aktarılması için Move to iOS uygulamasını geri almak için Apple ile birlikte çalıştı. Destek sayfasına göre hesap bilgilerini, profil fotoğrafını, bireysel ve grup sohbetlerini, sohbet geçmişini, sohbet ortamını ve WhatsApp ayarlarını aktarabileceksiniz. WhatsApp arama geçmişini veya eşler arası ödeme mesajlarını aktaramazsınız.


iOS ve Android arasında geçiş yaparken WhatsApp konuşmalarınızı getirememek, ekosistemler arasında geçiş yapan kullanıcıların uzun süredir acı noktası olmuştur. Birçok mesajlaşma uygulaması, herhangi bir cihazdan mesajlara ve sohbetlere erişmenize izin verse de, WhatsApp yalnızca tek bir telefon numarası ve tek bir akıllı telefon cihazı ile kullanılabilir. Yalnızca son zamanlarda WhatsApp, bağlı cihazların ana cihaz çevrimdışı olduğunda mesajlara erişmesine, mesaj göndermesine ve almasına izin verdi.

To Top