WhatsApp'ın Yaklaşan Özelliği, Görüntülü Görüşme Sırasında Kullanıcıların Kendilerini Maskelemelerine İzin Verebilir

Whatsapp Metaverse doğru yaklaşıyor!

Whatsapp son zamanlarda mesaj tepkileri ve sohbetleri Android'den iOS'a taşıma yeteneği gibi yeni ve heyecan verici özellikleri deniyor. Whatsapp'ın ana şirketi Meta, son zamanlarda Metaverse'e güçlü bir vurgu yaptı. Whatsapp artık kendini platformda temsil etmenin yeni bir yöntemi olan Avatarları test ederek ilerliyor. Avatarlar Snapchat gibi rakip mesajlaşma servislerinde zaten yaygın, ancak Whatsapp, kullanıcıların ağ üzerinden görüntülü arama yaparken avatarlarını maske olarak kullanmalarına izin vererek bunu bir adım daha ileri götürebilir. Yaklaşan Whatsapp özelliğine, çıkış tarihine ve şu ana kadar bildiğimiz her şeye daha yakından bakalım.


Android 2.22.16.11 için WhatsApp Beta: Yeni Ne Var?

WhatsApp her zaman yeni özellikler ekliyor ve mevcut beta 2.22.16.11, WABetaInfo tarafından keşfedildiği gibi, uygun bir şekilde Avatar adlı bir segment içeriyor . Whatsapp, Facebook'ta erişilebilen avatarların bir kopyası gibi görünen en yeni beta sürümünde Avatarları test ederken görülebilir.

Avatarlar, tartışmalarda metin mesajlarına yanıt vermenin harika bir yolu olsa da, WhatsApp, insanların video görüşmeleri sırasında kullanabilmeleri için avatarları dahil etmek istiyor. Kullanıcı, avatarını tam olarak kendileri gibi görünecek şekilde özelleştirebilir. Görüntülü aramalar sırasında avatarlar, kişinin yüzünü gizlemenin ve utanç verici konuşmaları önlemenin harika bir yolu olabilir.

Bununla birlikte, özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve kararlı sürümlerde ne zaman kullanıma sunulacağına dair sabit bir zaman çizelgesi yoktur. Ancak, ürüne bir adım önde başlamak için beta programına katılabilirsiniz. Meta'nın Metaverse'e bakış açısı göz önüne alındığında, avatarlar popüler sosyal mesajlaşma ağının önemli bir özelliği haline gelebilir.

To Top