Xiaomi 13 serisi lansman zaman çizelgesi uçtu, beklenenden daha erken başlayabilir

Xiaomi 13 serisi, kendi geliştirdiği bir şarj IC'si ile gelecek.

ÖNE ÇIKANLAR

Xiaomi 13 serisinin olağan Aralık döngüsünden önce piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xiaomi 13 serisinin Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen2 yonga seti ile gelmesi bekleniyor.

Serinin 100W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip özel bir şarj IC ile geldiği söyleniyor.

Yakın zamanda Hindistan'da piyasaya sürülen Xiaomi 12S serisi, üç model içeriyordu: Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra . Bunlar, markanın Leica optikli ilk modelleri ve güçlü Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 yonga seti ile birlikte geliyor. Ultra modeli, etkileyici görüntüler ürettiği iddia edilen Sony 1 inç sensöre sahip ilk model. Şimdi ise Xiaomi bunların ötesine geçerek Xiaomi 13 serisine odaklanmış görünüyor. Xiaomi 12 halefinin öncekinden daha erken geleceğini gösteren raporlara zaten rastladık.

Xiaomi 13 serisinin Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve performans ve GPU iyileştirmeleri getirdiği söylenen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelebilir. Her yıl olduğu gibi, lansmanda birden fazla Xiaomi 13 serisi telefon olacağına inanıyoruz.

Xiaomi 13 serisi özellikleri 

Xiaomi 13 serisinin bu yıl Çin'de piyasaya sürülmesi ve daha sonra küresel olarak diğer pazarlara yayılması bekleniyor. Dizilişin olağan lansman döngüsünden önce çıkacağına dair spekülasyonlar var. Ünlü sızıntı yapan DigitalChatStation, Xiaomi 13 serisinin bazı önemli özelliklerini ortaya çıkardı. 

Tipster, Xiaomi 13 serisinin Çin'de Kasım 2022'de piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Bu, Aralık ayındaki olağan döngüden bir ay önce ve Qualcomm Zirvesi'nden sonraki günler. Bunun anlamı, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen2 yonga seti duyurusunu muhtemelen Kasım ayı başlarında bir aya kadar uzatabileceğidir. Görünüşe göre Xiaomi, Kasım ayında yeni Qualcomm amiral gemisi yonga seti ile bir amiral gemisi piyasaya süren ilk kişi olmak istiyor.

Ayrıca DCS, Xiaomi'nin yaklaşmakta olan premium Xiaomi 13 serisini tek hücreli bir pille piyasaya süreceğini söylüyor. Xiaomi 13, 100W hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip dahili şarj IC ile donatılmış olarak gelecek. Şirketin, sektördeki tek 100W tek hücreli çip çözümü olduğu söylenen Surge P1 çipine yer vermesi bekleniyor. Şu anda Xiaomi 13 serisi için güzel bir şey ama piyasaya çıkmasına aylar kala, daha fazla detayın çevrimiçi olarak ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

To Top