XP çiftliği nasıl kurulur

Minecraft'ta çeteleri öldürmek, kürek çıkarmak ve yemek pişirmek gibi basit şeyler yaparak deneyim puanları (XP) kazanılır. Oyun ekranının altında, genel deneyim seviyenizi gösteren küçük bir yeşil sayı ile birlikte boş veya biraz dolu yeşil bir çubuk göreceksiniz. Bu çubuğu her doldurduğunuzda yeni bir seviye alacaksınız ve çubuk sıfırlanacak. Deneyiminiz arttıkça, her seviye bir sonrakine ulaşmak için daha fazla XP gerektirir. Oyunda ölmenin deneyiminizi 0'a sıfırlayacağını da unutmamak gerekir . Ancak, öldüğünüz siteye geri dönebilir ve XP'nin bir kısmını talep edebilirsiniz.Bir büyü masasını verimli bir şekilde kullanmayı düşünüyorsanız, kesinlikle bir Çiftlik XP'sine ihtiyacınız olacak. Minecraft'ta bir XP çiftliğinin en basit ve en etkili sürümlerinden biri, mafya çiftliği olarak da bilinir . Bu kılavuz size, çok fazla XP toplayabileceğiniz ve ardından kalbinizin içeriğini büyüleyebileceğiniz tam otomatik bir çetenin nasıl oluşturulacağını öğretecektir.

Gerekli malzemeler

Herhangi bir inşaata başlamadan önce, aşağıda listelenen tüm malzemeleri toplayın:

25 yapı taşı yığını (arnavut kaldırımı, taş tuğla, derin arduvaz, vb. Tarzınıza uygun olan her şey) Dört hazne Dört sandık Dört levha (her türlü işe yarar) Bir yığın kapı (her tür işe yarar) Bir avuç meşale

Birinci Adım: Hasat Aparatı Oluşturun

Yapınıza, bir mafya, XP ve mafya düşürme toplama sistemi içeren üste başlayacaksınız. Minecraft'ta ne zaman çeteler ölürse, faydalı eşyaları düşürme ihtimalleri değişkendir. Bu eşyaları toplayan ve sandıklarda saklayan otomatik bir sistem oluşturarak başlayacaksınız. İlk adım, zeminde bir blok derinliğinde, iki blok genişliğinde ve iki blok uzunluğunda bir delik kazmaktır; Bir kare. Şimdi, 4 sandığı da deliğin içine yerleştirin.

Ardından, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi dört hazneyi de sandıkların üstüne yerleştireceksiniz ( shift-tıklama , sandıkları açmadan hazneleri yerleştirmenize olanak tanır). Dört levhayı da haznelerin üzerine yerleştirmek için aynı tıklama anahtarı yöntemini kullanın. Son olarak, bu yapının etrafında dolaşan bir duvar inşa etmek için ana yapı taşınızı kullanın.

Duvar, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, sadece yarım blok açık alan bırakarak yüzmelidir.

İkinci Adım: Yapıyı İnşa Edin

Bu noktada, mafya öğelerini toplamak için etkin bir şekilde otomatik bir sistem oluşturdunuz. Ancak buradan, XP çiftliğinin gerçek yapısını inşa etmeniz gerekiyor. İlk adım, yüksekliğe 21 blok ekleyerek bir önceki adımdan duvarı inşa etmeye devam etmektir.

Bu yapıldıktan sonra, en yüksek bloklarla aynı seviyede olan dört platform oluşturun. 2 x 8 olmalı ve her iki taraftan radyal olarak çıkıntı yapmalıdırlar.

Ardından, bu platformların her birinin etrafından geçen bir duvar inşa edin. Bu duvar da iki blok yüksekliğinde olmalıdır.

Bu noktada çiftlik içinde sonsuz bir su kaynağı oluşturmak faydalı olacaktır. Bu, 2x2'lik bir delik, yani bir blok derinliğinde, iki kova su ile doldurularak kolaylıkla yapılabilir.

Artık çetelerin ortaya çıkacağı ana XP çiftlik odasını yapabilirsiniz. Dört platformun her biri arasındaki boşlukları doldurarak bir zemin oluşturun. Ardından, her yere giden uzun iki bloklu bir duvar ve üstüne oturan bir çatı yapın.

Üçüncü Adım: Çiftliğin İçinde

Çiftliğin içinde çalışırken, önce etrafına bol miktarda meşale koyduğunuzdan emin olun. Bu, siz hala içerideyken düşman çetelerin ortaya çıkmasını önleyecektir.

Bu çiftliğin işlevsel hale gelmesi için yapılması gereken birkaç şey daha var; bunlardan ilki, hendeklerin her birini kapaklarla doldurmak ve ardından açmak. Bu, çetelerin " yürünebilir bloklar " olduklarını düşünmelerini sağlayarak içeri girmelerine izin verecektir.

Ardından, her bir hendeğin arkasına bir su kaynağı yerleştirmek için kovalarınızı ve daha önceki sonsuz su kaynağını kullanın. Her hendek, arkadaki iki bloğun her biri için bir tane olmak üzere iki su kaynağı bloğu gerektirecektir. Su, sadece bir kuru alan bloğu bırakarak kenara doğru akmalıdır. Çeteler siperlere düştüğünde, akım onları çiftliğin merkezine taşıyacaktır. Merkezde biriktikçe, delikten toplama haznesine düşeceklerdir.

Dördüncü adım: çiftliği hazırlayın

Tebrikler! Sıkı çalışma çoğunlukla arkanızda. Çiftlik yapısının kendisi tamamlandı ve sonunda inşaatı bitirdiniz. Ancak, bu çiftliğin faaliyete geçmesi için düzeltilmesi gereken birkaç şey daha var. Çalışırken alanı aydınlatmak için içine meşaleler yerleştirdiyseniz, bir sonraki adımınız bunları çıkarmak olmalıdır. Düşman çeteler sadece karanlıkta ortaya çıkar, bu yüzden bu oda tamamen ışıktan yoksun bırakılmalıdır.

Bu çiftliğin verimliliği tamamen içeride ortaya çıkan çetelerin sayısını en üst düzeye çıkarmaya bağlıdır. . Bunu yapmanın bir yolu, render mesafesi içindeki her karanlık yeri aydınlatmaktır. Çiftliğinizin istediğiniz kadar çete üretmediğini fark ederseniz, yakınlarda çok sayıda çeteyle dolu bir mağara olma ihtimali yüksektir. Yakındaki tüm mağaraları meşalelerle tamamen aydınlatarak, tüm mafya yumurtlamaları, yumurtlayabilecekleri tek yerde, çiftliğinizde yoğunlaşır. Çiftliğinizin yakınında kaç tane mağara olduğuna ve bu mağaraların ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak bu uzun zaman alabilir. Ancak, göreve hazırsanız, şüphesiz çiftlik verimliliğinde büyük bir gelişme göreceksiniz.

Teknik olarak isteğe bağlı olarak yapabileceğiniz son bir geliştirme, bir AFK odası (AFK: klavyeden uzakta) oluşturmaktır. Bu, çiftliğin tepesinden 70-100 blok yukarı inşa edilmelidir. Bu oda, uyumanıza izin veren ve gece boyunca canavarların ortaya çıkmasını engelleyen bir yatak içermelidir.

XP çiftliği, ancak sizin yaptığınız kadar verimli olacaktır. Çetelerin üreyebileceği yakındaki alanları kaldırmak, onların çiftliğinizde yumurtlama şansını artıracaktır.

Beşinci adım: çiftliği kullanın

Sonunda çiftlik tamamlandı ve çabalarınızın meyvelerini toplamaya hazırsınız. Çeteler odada ortaya çıkacak ve rastgele siperlere düşecek. Su akıntıları onları merkeze doğru itecek ve alttaki toplama haznesine düşeceklerdir. Şimdi sizden gereken tek şey, dışarıda altta durmak ve çeteleri yarım blok açıklığından öldürmek. Çiftliğin yüksekliği, çetelerin düşen hasardan ölmemesi için özel olarak seçildi. Aksine, sağlıkları genellikle azalır, bu yüzden onları öldürmek için bir vuruş yeterlidir. Ancak bazen çeteler kendilerini düşmekten koruyan zırhlar giyerler.

Çeteleri öldürürken bir kılıç kullanın, tek vuruşta birden fazla çeteyi öldürmenize izin veren hızlı bir saldırıya sahiptirler. Moblar öldüğünde, toplama odasından çıkan yeşil XP puanlarını toplayın. Bir AFK odası inşa etmeye karar verdiyseniz, içinde bekleyin ve her beş dakikada bir toplama odasını kontrol edin.

Çetelerin genellikle kaynakları ve faydalı öğeleri düşürdüğünü unutmayın. Bunların hepsi huniler tarafından toplanıyor ve sandıklarda saklanıyor.

To Top