YouTube, en son güncellemelerle spam ve kimliğe bürünme sorununu ele alıyor

Yorum spam'ı ve kimliğe bürünme ile boğuşan YouTube içerik oluşturucuları, sonunda bu sorunlarla mücadelede biraz yardım alabilir.


Perşembe günü, resmi YouTube Creators Twitter hesabı , popüler video paylaşım platformunun, içerik oluşturucuların spam yorumlarına ve başkalarının kanallarını taklit etme girişimlerine karşı savunmalarına yardımcı olmak için bir dizi güncelleme yayınlayacağını bildiren bir ileti dizisi yayınladı .

Yukarıdaki tweet dizisi , TeamYouTube'dan konuyla ilgili resmi bir açıklamayla da bağlantılıdır (YouTube Yardım Kılavuzu aracılığıyla). Bu açıklamada TeamYouTube, YouTube'un spam yorumlarıyla ve kimliğe bürünme sorunuyla mücadele etmek için yaptığı değişiklikleri daha ayrıntılı olarak açıklıyor. Beklenebilecek üç ana değişiklik var:

Yeni bir yorum denetleme ayarı artık kullanılabilir. İçerik oluşturucular, Kesinliği artır adlı isteğe bağlı bir ayara erişebilecek . İçerik oluşturucular, içerik oluşturucuların incelemesi için tutulan “potansiyel olarak uygunsuz” veya spam yorumlarının sayısını artırmasını sağlayabilecek .

YouTube kanalları artık abone sayılarını gizleyemiyor. 29 Temmuz'dan itibaren kanalların abone numaralarını gizlemesine izin verilmeyecek. YouTube, önceki aboneleri gizleme yeteneğinin, YouTube'da daha büyük, daha belirgin kanalları taklit etmek için "kanallarının abone sayılarını gizleyen" "kötü oyuncular" tarafından kötüye kullanıldığını söylüyor - yorumlarda diğer içerik oluşturucularmış gibi davranıp insanları taklit etmeye çeken kanal sayfası."

Kanal adlarında özel karakterlerin kullanımına ilişkin yeni kısıtlamalar. YouTube ayrıca, "bazı karakterler kanalların kimliğine bürünmek için kullanılabilir" olduğundan, kanalları için bir ad seçerken kullanıcılara sunulan karakter kümesine sınırlar koyuyor.

Yeni Kesinliği artır ayarına hemen şimdi erişebilirsiniz . Bir masaüstü tarayıcısında bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Adım: YouTube Studio'ya gidin ve Ayarlar'ı seçin .

Adım 2: Topluluk'u seçin ve ardından Varsayılanlar sekmesini seçin.

3. Adım: Uygunsuz olabilecek yorumları inceleme için beklet altında (önceden bu seçeneği belirlemeniz gerekebilir), Katılığı artır'ın yanındaki kutuyu işaretleyin .

Adım 4: Ardından Kaydet'i seçin .

To Top