Android 13 resmi olarak burada, Pixels için güncellemeler bugün başlıyor

Son zamanlarda mobil alana çok dikkat ettiyseniz, Google'ın yeni Android sürümleri için yayın sicilinin her yerde olduğunu bileceksiniz. Geçen yıl, Android 12 Ekim ayının başlarında piyasaya çıktı. Bu yıl, Android 13 bugün piyasaya çıkıyor.Şirket, güncellemelerin bugünden itibaren Samsung, Asus, HMD Global, iQOO, Motorola, OnePlus, Oppo, Realme, Sharp, Sony, Tecno, vivo, Xiaomi "ve daha fazlası" ile desteklenen Pixels için yapılması gerektiğini duyurdu. partiye katılmak "bu yıl sonra".

Ee başka? Görünüş açısından bakıldığında, tema motoru artık üçüncü taraf uygulamaların simgelerini desteklerken, güncellenen medya oynatıcı, dinlediğiniz müziğe veya podcast'e göre görünümünü otomatik olarak değiştirirken, Material You temasının bir evrimini elde ediyorsunuz.

Belirli uygulamalara belirli diller atayabilirsiniz ve Uyku Vakti modu, duvar kağıdını karartma ve karanlık bir tema ile daha da özelleştirilebilir hale geliyor.

Uygulamalar, yalnızca bir öğeyi paylaşabilmek için tüm medya kitaplığınıza erişemez, e-postanız, telefon numaranız veya oturum açma bilgileriniz gibi hassas verileri kopyalarsanız pano geçmişiniz "bir süre sonra" otomatik olarak temizlenir ve uygulamalar, varsayılan olarak bu yeteneğe sahip olmak yerine, sizden bildirim göndermelerine izin vermenizi açıkça isteyecektir.

Uzamsal Ses, kafa takibine izin veren özellik için desteklenen kulaklıklara sahip olmanız koşuluyla artık Android'de desteklenmektedir. Bluetooth LE Audio da desteklenir ve yine bununla çalışabilecek aksesuarlara ihtiyacınız olacak, ancak bunlara sahipseniz, daha düşük gecikmeli Bluetooth sesi, gelişmiş kalite ve aynı anda birden fazla cihaza ses yayınlama desteği beklemelisiniz.

Tabletlerdeki yeni güncellenen görev çubuğu, tüm uygulamalarınızı bir bakışta görmenize ve kitaplığınızdaki herhangi bir uygulamayı bölünmüş ekran moduna kolayca sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Tabletler, bir ekran kalemi kullanıldığında avuç içi reddetme desteği de alıyor, böylece daha fazla kazara dokunuşunuz olmuyor.

Android 13'te üçüncü taraf kamera uygulamalarında HDR video desteği, yeni bir medya çıkış değiştiricisi ve Talkback için braille ekranları var. "Yakında", URL, resim veya metin gibi içerikleri Android telefonunuzdan Android tabletinize veya tam tersi şekilde kopyalayabileceksiniz. Benzer şekilde, eğer bunlardan birine sahipseniz, mesajlaşma uygulamalarınızı Chromebook'unuza "yakında" aktarabilecek ve böylece sohbetlere telefondan değil dizüstü bilgisayardan yanıt verebileceksiniz.

To Top