Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Şikayet Edilir ve Geri Alınır?

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl İhbar Edilir ve Geri Alınır, Instagram kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 


Aslında artık bu uygulamayı kullanmayan hemen hemen hiç kimsenin kalmadığını söyleyebiliriz. Herkesin kendi video ve fotoğraflarını paylaşarak arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirdiği bu sistemde güvenliğin çok üst düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. 

Bildiğiniz gibi bir süre önce Instagram'da bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve ünlü kişilerin hesapları bile çalınmaya başladı. Bunun ardından Instagram yetkilileri güvenliği artırmaya başladı.

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Bildirilir?

Normal bir insanın Instagram hesabını çalması artık imkansız. Ancak dünyada bu işi profesyonelce yaparak hesaplarımızı çalabilecek insanlar var.

Aynı zamanda, bazı kişiler kendi sosyal mühendislik bilgilerini kullanarak hesabınızı çalmaya çalışabilir. Biri tarafından kandırıldıysanız ve hesabınız çalındıysa endişelenmenize gerek yok.

Çünkü e-postanız veya numaranız yardımı ile hesabınızı kolayca geri alabilirsiniz. Hesabınıza bir numara girmediyseniz, bunu yapmanızı öneririz. 

Bu sayede hesabınızın çalınma riskini en aza indirmiş olursunuz.  Numarası olmayan Instagram hesapları bile deneme yanılma yöntemiyle kolayca çalınabilir . Bu yüzden hesabınızın güvenliği için numaranızı girmeniz çok önemlidir.

Instagram Çalınan Hesap Nasıl Kurtarılır

İnternette bu konu hakkında birçok bilgi var. Ancak çoğu artık güncellenmediği için çalışmıyor. 

Instagram bazı yenilikleri hayata geçirdiği için direk olarak destek merkezine ulaşıp çalınan hesap hakkında bilgi vermek mümkün değil.  Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı geri alabileceksiniz .

İlk adım olarak giriş sayfasında “Giriş yaparken yardım al” seçeneğine tıklıyoruz,

Hesabınıza erişin, “Kullanıcı adı veya e-posta kullan” seçeneğine basın,

Bir sonraki adım olarak, eski kullanıcı adınızı ve e-postanızı deneyin,

E-posta adresiniz değişmediyse, artık hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Dediğimiz gibi hesabınızın adı değiştiyse hesabınızı almanız kolay olmayacaktır. Kullanıcı adınız ve e-posta adresiniz değiştiyse önceden bir numara girmiş olmanız gerekmektedir.

Hesabınızda telefon numaranızı belirtmezseniz hesabınızı geri almanız çok zor olacaktır. 

To Top