Elden Ring 1.06 En iyi silah

Yılın en iyi oyunlarından birinin hala güncelleniyor olması sürpriz olmamalı, ancak Elden Ring için son 1.06 yaması birçok yönden oldukça fazla şey getirdi. Yama, yalnızca birdenbire ortaya çıkan önemli bir güncelleme eklemekle kalmadı, aynı zamanda belirli silahları ve stratejileri her zamankinden daha canlı hale getiren bir dizi güçlendirme, inek ve değişiklik içeriyor.


Elden Ring 1.06 En iyi silah

Elden Ring'e yapılan son güncellemelerin çoğu, oyunun birçok PvP dengeleme sorununu çözmeyi amaçlasa da, PvE oyuncuları bile son zamanlardaki bazı epik açık dünya yamalarından heyecan duymalıdır. Sonuçta, Elden Ring'e geri dönmek asla kötü bir fikir değildir ve oyunu tekrar oynamanın birkaç farklı yapıyı denemekten daha iyi bir yolu yoktur.

İçerik:

Darkmoon İki Elli

Tazı Dişi

Omen Cleaver

Vika'nın savaş mızrağı

cellat baltası

büyük yıldız

Sert Opal Gözyaşı

Dansçının Mavi Muskası

Ancak, lütfen bu makalenin esas olarak Elden Ring'de 1.06 yaması sayesinde aniden geçerli veya daha güçlü hale gelen bazı silahlar ve eşyalar hakkında olduğunu  ve oyundaki  en iyi genel silahlar, eşyalar ve yapılar hakkında olmadığını unutmayın.

Darkmoon İki Elli

Darkmoon İki Elli, tartışmasız Elden Ring'deki en havalı silahtır ve kesinlikle  oyuna girmesi en zor silahlardan biridir . Ancak üzücü gerçek şu ki, bu noktaya kadar kılıç bir hileden başka bir şey değildi, ancak Elden Ring 1.06 yaması sayesinde Darkmoon Twohander birkaç stil noktasından daha fazlasını sunuyor. 

Aslında, Darkmoon Two-hander öncekinden sadece biraz daha iyi. Bunun yerine, güncellemeden sonra gerçek kazanan benzersiz kılıç becerisi oldu: Ay İki Elli. Daha önce olduğu gibi, bu beceri zamanla Frostbite hasarı veren sihirli mermileri ateşlemenizi sağlar. Ancak, Greatsword Heavy ve Charged Attacks için son zamanlarda yapılan hareket hızı güçlendirmesiyle, bu mermilerin Heavy Attack versiyonlarını her zamankinden daha hızlı ateşlemek artık mümkün.

Bununla birlikte, İki Elli Karanlık Ay'ın istatistiklerini eşleştirmek veya karakterinizin istatistiklerini silahın tuhaf gereksinimlerine uyacak şekilde değiştirmek için yoldan çıkmak muhtemelen iyi bir fikir değildir.

Tazı Dişi

Dürüst olmak gerekirse, bu Kavisli İki Elli Silahı neredeyse tamamen görmezden geldik çünkü bu, son yamaya kadar zaten iyi olan yukarıda bahsedilen silahlardan biriydi. Ancak, Seeker's Fang'ın şimdi her zamankinden daha iyi olduğunu söylemeye gerçekten değer. 

Elden Ring'deki Greatsword silah sınıfına yapılan yükseltmeler, artık Arayıcı'nın Dişini kullanırken önemli ölçüde daha çevik olmanızın yanı sıra, bu silahın bazı ağır saldırılarını her zamankinden daha hızlı gerçekleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Üstelik bu silah, oyundaki hala çok güçlü kanama yapılarından birini kullanmak isteyenler için hala harika bir seçenek. 

Bloodhound's Fang, Elden Ring'deki PvP meta üzerinde önemli bir etkiye sahip olması gerektiği kadar kırık olmasa da (son zamanlardaki bazı PvP silah nerflerinden sonra bile), bu kılıcın hayatta kalması ve bu kadar güçlü bir genel seçenek olarak kalması gerçekten etkileyici. . 

Omen Cleaver

İlk bakışta, Cleaver of Omen, son güçlendirmelerden ve 1.06 değişikliklerinden etkilenen Elden Ring'deki en az heyecan verici silahlardan biri. Sonuçta, denenmeyi bekleyen çok daha iyi seçenekler varken neden böyle "basit" bir silah kullanasınız ki?

Bununla birlikte, Omen Cleaver'ın "basitliği", ironik bir şekilde, bu kadar iyi bir silah olmasının ana nedenlerinden biridir. Bu silah sadece etkileyici temel istatistiklere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer birçok geçerli kavisli büyük kılıç ve büyük kılıçtan farklı olarak, bu silahı geniş bir yelpazede savaş külü ile doldurabilirsiniz.

Bu, Cleaver of Omens'i birçok olası yapı için ideal bir merkez parçası ve saygın bir Güç tabanlı silahtan daha fazlası yapar. Birkaç farklı Ashes of War ile deneme yapmak istiyor ancak henüz teorik yapınız için doğru silahı bulamadıysanız bu silahı deneyin. 

Vika'nın savaş mızrağı

Teknik olarak, bu silah, son 1.06 güncellemesinden doğrudan faydalanmadı. Ancak, Vic'in Savaş Mızrağı, Elden Ring'deki diğer bazı PvP silahlarının ve stratejilerinin gözle görülür şekilde daha da kötüleşmesi nedeniyle biraz "daha iyi" oldu. 

Vic'in savaş mızrağı, PvP senaryolarında tam anlamıyla delidir. Görüyorsunuz, sadece Vic'in savaş mızrağı, Elden Ring'in çılgın yapılar için yapılan en iyi silahlarından biri değil, aynı zamanda bu silahın temel yetenekleri ona inanılmaz bir menzil ve muazzam bir sendeleme potansiyeli veriyor. Herhangi bir nedenle bu silahın güçlü temel saldırılarını spam yapmaktan bıkarsanız, her zaman yıkıcı silah becerisine güvenebilirsiniz: önemli miktarda Insanity ile de uğraşan AOE Bombası. 

Vic'in Savaş Mızrağı'nı PvE'de kullanmak için birkaç iyi neden olsa da (bu formatta kesinlikle uygulanabilir olmasına rağmen), Elden Ring PvP sahnesine dalmak isteyen herkes, başlamak için daha iyi bir seçenek bulmakta zorlanacaktır. Sadece savaştığın herkesin senden kesinlikle nefret etmesine hazırlıklı ol. 

cellat baltası

Bu silahın en büyük dezavantajı (yani, artık Büyük Baltalar parlatıldığına göre), bir tane alacağınızın garantisinin olmamasıdır. Cellat Baltası yalnızca belirli düşman türlerinden düştüğü için ve bu düşmanların bile siz onları öldürdükten sonra bile silahı düşürmeleri garanti edilmez. Böylece, sonunda bu devasa baltayı elde etmeniz saatler alacaktır. Bazı oyuncular bunu hiç görmüyor.

Ancak Cellat'ın Büyükbaltası bu zahmete değer olabilir. Cleaver of the Omen gibi, Cellat Baltası inanılmaz derecede yüksek taban hasarına sahiptir, "kuvvet" ile çok iyi ölçeklenir ve sayısız Savaş Külleri ile aşılanabilir (büyülü güçlendirmelerle de güçlendirilebilir). Cellatın baltası, bazen inanıldığından çok daha çok yönlü olduğu ortaya çıkan güçlü bir silahtır. 

ER 1.06'daki güçlendirmelerden tam olarak yararlanmak için güce dayalı bir yapı denemek istiyorsanız, bu nadir silahı yetiştirmek için biraz zaman ayırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sonuçta Cellat Baltası, Haste veya Blazing Strike gibi güçlü bir Ash of War ile birleştirildiğinde potansiyelini tamamen ortaya çıkaran çok güçlü bir silahtır. 

büyük yıldız

Kendi başına Big Star, saygın temel istatistiklere ve iyi bir kanama etkisine sahip güçlü bir savaş çekicidir. Ayrıca (yukarıda belirtildiği gibi) bir artı olan çeşitli savaş külleri ile doldurulabilir. Hepsinden iyisi, belirli istatistiklerinizden bağımsız olarak, her başarılı vuruşta sağlığı yenileyen Elden Ring'deki birkaç silahtan biridir. Sonuç olarak, bu sadece çok iyi bir silah.

Ancak, bu silahı şimdi önermemizin asıl nedeni, Elden Ring 1.06 yamasının aslında tek bir oyunda iki Büyük Yıldız elde etmenize izin vermesidir. Tabii ki, ikinci Büyük Yıldız silahını almak için zorlu yeni NPC'yi yenmeniz gerekecek , ancak çaba kesinlikle buna değer.

Şaşırmamaya çalışın, ancak sağlığınızın önemli bir bölümünü düzenli olarak geri kazandıran iki güçlü silahı kullanmanın, bir tane kullanmaktan yaklaşık iki kat daha iyi olduğu ortaya çıktı. Two Big Stars'ın şu anda PvP'de uygun bir seçenek olup olmadığından emin değiliz, ancak bunun Güç tabanlı PvE yapıları için mükemmel bir silah olduğunu söyleyebiliriz. 

Sert Opal Gözyaşı

Herhangi bir Elden Ring yamasının en iyi kısımlarından biri, oyunun önceki sürümlerinde hangi öğelerin/etkileşimlerin/görevlerin gerçekten düzgün çalışmadığını bulmaktır. Eh, Elden Ring 1.06 güncellemesi sayesinde artık Hard Opal Tear'ın (tüketildiğinde tüm hasar olumsuzluğunu geçici olarak artırması gereken Kristal Gözyaşı) aslında tüm hasar olumsuzluğunu artırmadığını biliyoruz. Görünen o ki, bundan önce sadece fiziksel olmayan hasarın inkarını güçlendirdi. 

Artık Solid Opal Tear istendiği gibi çalıştığına göre, hem PvE hem de PvP oyuncuları için inanılmaz derecede ilginç bir seçenek. Öğe, amaçlandığı gibi yalnızca gelen tüm hasarı (PvP'de %15 ve PvE'de %10) azaltmakla kalmaz, aynı zamanda koruyucu etkisi tam üç dakika sürer. Şu anda tercih ettiğiniz Mucize İksir Şişesinden daha iyi olup olmadığı size kalmış, ancak Sert Opal Gözyaşı kesinlikle dikkatinizi hak ediyor. 

Dansçının Mavi Muskası

1.06 Elden Ring yama notlarında gizlenen şu ilginç (ve biraz kafa karıştırıcı) satır:

"Oyuncu hafif donanımlı olduğunda artan yuvarlanma aralığı."

Resmi yama notları ne yazık ki bize hafif bir donanımla ne kadar ileri gidebileceğinizi söylemese de, Elden Ring oyuncuları aradaki farkı şaşırtıcı derecede önemli bulmuş durumda. Aslında, hafif bir donanım yüküyle hız artık o kadar etkili ki, bazıları Mavi Dansçı Tılsımı oyundaki en iyi tılsımlardan biri olarak adlandırmaya şimdiden hazır. 

Görüyorsunuz, Dansçının Mavi Tılsımı, daha az donanıma sahip olduğunuzda genel fiziksel hasarınızı artırır. Kesin sayılar biraz değişkendir, ancak bu Tılsımı kullanırken hafif silahlar ve hafif zırhlar kullanan herkes, eskisinden çok daha hızlı olduklarını ve çok daha fazla hasar verdiklerini fark edeceklerdir.

Bu yüzden, savaşa çıplak (veya zar zor giyinik) girmekten çekinmeyen türden bir Elden Ring oyuncusuysanız, bu tılsımı denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

To Top