Elden Ring Stonesword Keys nerede bulunur, nasıl kullanılır?

İmp Heykeli Mühürleri ile kilitlenen Elden Ring kapılarının arkasında ne var?


Elden Ring Stonesword Keys, İmp Heykeli Mühürlerini açmak için kullanılan özel anahtarlardır ve başka türlü ulaşamayacağınız yeni alanları ve eşyaları ortaya çıkarır. İmp Mühürlerini haritanın her yerinde bulabilirsin, onları açabileceğin anahtarlardan herhangi birini bulmadan çok önce. Yani burada Elden Ring Stonesword Keys'i bulmak ve bir İmp Heykeli Mührünün arkasında ne olduğunu bulmak için kullanmaya değip değmeyeceğini bilmek için iki sorun var. 

Oyunda genel olarak çok sayıda anahtar ve kapı var, bu yüzden uzun vadede muhtemelen istediğinizi yapmak için yeterli olacak. Ancak, başlamak için yeterli bulmakta zorluk çekebilir veya bunları en iyi nerede kullanacağınızı bilebilirsiniz. Bu yüzden sizi Elden Ring'de karşılaşacağınız ilk birkaç tanesine yönlendireceğiz, böylece hem oynayabileceğiniz bazı anahtarlar hem de nelerin kilidini açabileceğiniz konusunda bir fikriniz olacak. Elden Ring Stonesword Keys nasıl çalışır, nasıl daha fazlasını elde edersiniz ve nelerin kilidini açarlar.

Taş Kılıç Anahtarları, Elden Ring'de bulunan nispeten nadir bir sarf malzemesidir. Bu küçük taş kılıçlar, ganimet içeren küçük odalardan kısayollara, alternatif seyahat yollarına ve hatta hazineyi içeri almak için gönderilmesi gereken patron canavarların bulunduğu zindanlara kadar değişebilen mühürlü alanların anahtarı görevi görür.

Bir mührü açmak için Elden Ring Stonesword Keys'i kullanmak için yakınlarda olması gereken İmp heykeline gitmeniz gerekir. Bazı mühürlerin kilidini açmak için birden fazla Taş Kılıç Anahtarı gerekir - genellikle iki - ancak bazılarında zaten bir anahtar takılı olacak ve sizi sonuncuyu eklemeye bırakacaktır.

Elden Ring'in başlarında, Taş Kılıç Anahtarlarını bulmak zordur, bu nedenle anahtarlarınızı her fırsatta harcamak iyi bir fikir değildir. Size ilk kapılardan bazılarının ne sakladığını birazdan göstereceğiz, ancak bir anahtar kullanıp kullanmama konusunda emin değilseniz, diğer oyuncular tarafından bırakılan çevrimiçi mesajlara bakmanız yardımcı olabilir. İçeride ne olduğuna dair bir eğilim verebilirler - örneğin, bir mesaj "İnanç" ile ilgiliyse, diğer tarafta Rahipler ve İnanç yapıları için bir öğe olması muhtemeldir.

Stonesword Keys nadir olsa da, Elden Ring'de ilerlerken hala birkaç tane bulabileceksiniz. Stormveil Kalesi'ne giden ana yoldan çok uzakta olmayan yıpranmış bir kulübe olan Stormhill Shack'ten oyunun başlarında bir tane alabilirsiniz. Oyunun ilerleyen bölümlerinde, çoğu tüccarın Taş Kılıç Anahtarları da sattığını göreceksiniz, bu da önceden açılmamış mühürleri düzgün bir şekilde stoklamanıza ve kırmanıza olanak tanır. Ancak, onları kalıcı bir seçenek olarak değil, sınırlı sayıda satma eğilimindedirler, bu nedenle sadece biriktirip envanterinizi dolduramazsınız.

Taş Kılıç Anahtarları her yerde bulunabilir, ancak vahşi doğadan ziyade daha eski, daha etkileyici alanlarda (kaleler, harabeler, binalar vb.) biraz daha yaygın olduklarını gördük. Yine de bu zor ve hızlı bir kural değildir ve oyuncular nerede olurlarsa olsunlar dikkat etmelidirler. 

Storm Hill Shack'in yanı sıra, kontrol edebileceğiniz birkaç erken oyun alanı: 

Limgrave Gölü'ndeki Dragon-Burnt Harabeleri'nde, ejderha Agheel'in yakınındaki bir yeraltı odasında bir ceset üzerinde bir anahtar var.

Stormveil Kalesi'nden geçerken Rampart Kulesi'nin tepesinde çatısı kırık bir alana ulaşabilirsiniz. İçinde anahtar olan bir ceset var. 

Limgrace'in en güneyinde, Kurban Köprüsü'nün sonuna yakın bir anahtar bulacaksınız. 

Kurban Köprüsü'nün hemen güneydoğusunda, bir anahtar için yağmalanabilecek, denize bakan bir sandalyede bir ceset bulacaksınız.

Limgrave'in güneyinde, Ağlayan Yarımada'nın en alçak ucunda, Mourne Kalesi'nde bir anahtar var. Grace Castle Site Arkasına ulaştığınızda, üzerinde bir eşya bulunan ahşap bir platformdan sarkan bir ceset görebilmeniz gerekir. Anahtar bu.

Yine, genel bir kural olarak, Taş Kılıç Anahtarları genellikle (sınırlı sayıda) dünyanın dört bir yanındaki göçebe tüccarlar tarafından satılır. Onların masalsı kamp ateşlerini arayın ve satıp satmadıklarını görmek için stoklarını kontrol edin.

Elden Ring çevresinde, Taş Kılıç Anahtarları ile açılacak İmp Mühürleri olan birçok yer var - bazıları diğerlerinden çok daha iyi.

Onları nerede kullandığınıza bağlı olarak, tamamen yeni zindanların kilidini açabilir veya küçük eşyalar alabilirsiniz. Ne bulabileceğin konusunda bir tutarlılık yok - bunlardan birinden ünlü Elden Ring Mimic Tear'ı bile alabilirsin! Aşağıda, önceki İmp Mühürlerinden bazılarını ve onlardan ne bulabileceğinizi açıkladık. Bu büyülü engellerin arkasında sizi neyin beklediğini görmek için yukarıdaki adlara tıklayın veya aşağı kaydırın...

Fringefolk Kahramanın Mezarı

Eğitim alanını tamamladıktan birkaç dakika sonra ilk İmp heykelinizi ve Elden Ring Stonesword Anahtar mührünüzü bulacağınızı unutmayın. Bu mührü, harabelerin arasından Limgrave'e giden asansöre doğru ilerlerken bulacaksınız. Bir Grace Bölgesi göreceksiniz ve sağında beyaz, puslu bir duvar ve yakınlarda bir İmp heykeli olacak. Bu mührü kırmak, Fringefolk Hero's Grave zindan alanına götürür.

Ancak, özellikle Elden Ring Hatıranız olarak Taş Kılıç Anahtarlarını seçtiyseniz, oyunun başlarında açmanızı tavsiye etmiyoruz . Fringefolk Hero's Grave, özellikle yeni oyuncular için inanılmaz derecede zorlu bir alandır ve devasa bir zehir havuzu tarafından engellenir. Zehir tek başına yeterince sorunludur, ancak zehirli sıvının içinden geçseniz bile, yine de tuzaklarla, hayalet düşmanlarla ve şiddetli saldırılara sahip zorlu bir patronla karşılaşacaksınız. Yol boyunca toplanacak çok sayıda ganimet var, ancak genel olarak, tüm bu alan, Niteliklerinizi ve silahlarınızı önemli ölçüde yükseltene kadar yalnız bırakılmalıdır. 

Yine de, Erdtree's Favor Talisman adlı çok güçlü bir tılsımı içerdiğinden, HP'nizi, dayanıklılığınızı ve donatma yükünüzü artıran bir noktada geri dönmenizi öneririz. Bu tek başına bir tür ezber bozabilir ve bunun için patronu öldürmenize bile gerek yok, çünkü bir çift Aşılı tarafından yarı yarıya korunuyor.

Mezarlık Yeraltı Mezarları

Tombsward Catacbombs Stonesword Key kapısı, Rancor Pot'u yapmanızı sağlayan Göçebe Savaşçının Yemek Kitabı'nı [9] almak için açılabilir. Bu, fırlattığınız herkese saldırmak için 'intikamcı ruhları' çağırır. 

Çağırma Suyu Köyü

Tekne kürekçisi bir patron olan Tibia Mariner ile savaşmak zorunda kaldığınızda doğru yeri bulduğunuzu anlayacaksınız. Yenildiğinde, İmp Heykel Mührü'ne giden yıkık bir binada yeraltındaki merdivenleri arayın. İçeride, dayanıklılık yenileme hızını artıran çok kullanışlı Yeşil Kaplumbağa Tılsımı bulacaksınız. 

yuvarlak masa bekletme

Roundtable Hold'a ulaştığınızda, bir StoneSword Key ile açabileceğiniz bir kapı var, ama aslında onun arkasında, ilkinin üstünde iki anahtara ihtiyaç duyan başka bir kapı daha var. Bu, içerideki Assassin's Prayerbook'a ulaşmak için toplamda üç taneye ihtiyacınız olacağı anlamına geliyor. Onu bir din adamına verirseniz (Kardeş Corhyn veya Kardeş Miriel veya Yeminlerin Papazı), sırasıyla adım sesini maskeleyen veya oyuncuyu bir bulutta saklayan Assassin's Approach veya Darkness büyülerinin kilidini açabilirsiniz. 

Stormveil Kalesi Aşılı Filiz

Aşılı Filiz ile savaştığınız Stormveil Kalesi salonunda, yakınlarda bir İmp Heykeli Mührü kapısı var. Açarsanız birkaç düşmanla savaşmanız gerekecek, ancak Elden Ring Ashes of War kullanırken bir silaha ağır, keskin veya kaliteli bir yakınlık eklemenize izin veren Hawk Crest Ahşap Kalkanı ve bir Demir Bilyakılıcı alacaksınız . . Hızlı adım silah becerisine sahip Misericorde hançeri de var.

Stormveil Kalesi Asansör Kenarı Odası

Stormveil Castle Liftside Chamber Site of Grace ile Grafted Scion ile savaşabileceğiniz yer arasında merdivenlerden aşağı bir Imp Heykeli Mührü bulacaksınız. Kilidi açın ve büyüler yapmanızı sağlayan ve Godslayer tipi büyüleri artıran Godslayer's Seal'i elde edebilirsiniz. Ayrıca, bir din adamına (Kardeş Corhyn veya Kardeş Miriel veya Yemin Papazı) götürürseniz, Kara Alev ve Kara Alev Kılıcı büyüsünün kilidini açan Godskin Dua Kitabı'nı da alabilirsiniz.

Ağlayan Evergoal

Ağlayan Evergaol, Dördüncü Marika Kilisesi'nin doğusundadır; patron dövüşünü tetiklemene izin veren taş dairelerden biri. Açmak için bir Taş Kılıç Anahtarı kullanırsanız, Antik Zamor Kahramanı ile savaşabilirsiniz. Bu don yanlısı patronu yenmek, size Zamor Kavisli Kılıcı (Frost birikimini dağıtan) ve Zamor zırhını kazandıracak.

To Top