Gmail Numarası: Parola Korumalı, 'Gizli' E-postalar Gönderin

Google gibi devlerin özellikle yararlı bir hizmet başlattığını, ancak bunu kullanıcıların dikkatini çekmesi için yeterince pazarlamadığını sık sık görüyoruz. Gmail'in Gizli Modunda durum böyledir. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda bulunan bu özelliği pek çok kişi bilmiyor. Google, e-postaları söz konusu olduğunda kullanıcılarının daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Gmail Gizli Modu Ne Yapar?

Alıcının bir e-posta iletmesini istemediğiniz durumlarda kesinlikle bulunmuş olmalısınız. Bu, bir varlığın mahremiyetini korumak için dava gibi alanlarda yaygındır. Alıcınızın e-posta kimliğinin birden fazla kişi tarafından kullanıldığını da görebilirsiniz, ancak yalnızca belirli birinin e-postanıza erişmesini istiyorsunuz. İşte burada Gizli Mod devreye giriyor.

E-posta iletme dahil, Gizli mod ayrıca alıcıların ekleri yazdırmasına, kopyalamasına veya indirmesine izin vermez. Ayrıca, gönderilen e-postanıza erişimi iptal etmeye karar verirseniz, bunu yapabilirsiniz. Ancak, Gizli modun öne çıkan özelliği sms OTP kimlik doğrulaması olmalıdır. E-postanıza erişmek isterlerse, alıcınız telefon numarasına bir OTP alacaktır.

Gizli Modda E-postalar Nasıl Gönderilir?

1. E-postanızı her zamanki gibi yazın.

2. Gizli mod geçişine tıklayın.

3. Tercihinize bağlı olarak, son kullanma tarihi gibi ayrıntıları girin ve SMS OTP doğrulamasını etkinleştirmek isteyip istemediğinizi seçin.

4. Şimdi, OTP doğrulaması için alıcının telefon numarasını girmeniz gerekecektir.

5. E-postanızı gönderin.

Mobil için, gizli moda nasıl geçtiğiniz dışında süreç aynıdır. Etkinleştirmek için Gmail uygulama penceresinin sağ üst köşesindeki üç noktalı menüyü tıklayın.

To Top