Herhangi bir Samsung Galaxy tabletinde ekran görüntüsü nasıl alınır

Tüm bu harika özelliklerle, sonunda ekranınızdakileri başka biriyle paylaşmak isteyeceksiniz. Belirli bir oyun anı, komik bir meme veya oldukça endişe verici bir hata mesajı olsun, nasıl ekran görüntüsü alacağınızı bilmek isteyebilirsiniz. İşleri sizin için kolaylaştırmak için, herhangi bir Samsung Galaxy Tab'da nasıl ekran görüntüsü alacağınıza ilişkin kılavuzumuz burada.
Samsung Galaxy Tab tablette ekran görüntüsü nasıl alınır

En yeni Samsung tabletleri harika cihazlardır. Ancak daha eski bir tabletten geliyorsanız , ana sayfa düğmesi kaldırıldığından nasıl ekran görüntüsü alacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki, ekran görüntüsü almak hala kolay.

Bu talimatlar Samsung Galaxy Tab S8 serisi , Galaxy Tab S7 serisi ( Tab S7 FE dahil ), Galaxy Tab S6 serisi, Galaxy Tab S5e, Android 10 çalıştıran Galaxy Tab S4 ve Galaxy Tab S3 için geçerlidir.

Adım 1: Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gidin.

Adım 2: Tam ekran ekran görüntüsü almak için Güç + Sesi kısma tuşlarına aynı anda basın.

S Pen ile Samsung Galaxy Tab tablette ekran görüntüsü nasıl alınır

Samsung Galaxy Tab tablette ekran görüntüsü almanın tek yolu düğmelere basmak değildir. Tabletinizde Samsung'un S Pen kalemi desteği varsa, bunu ekran görüntüsü almak için de kullanabilirsiniz. Bu, özellikle tabletinizin belirli bir bölümünün ekran görüntüsünü almak istediğinizde kullanışlıdır, çünkü ekranın yalnızca ekran görüntüsünü almak istediğiniz bölümünü vurgulayabilir ve diğer her şeyi dışarıda bırakabilirsiniz.

Adım 1: S Pen'inizi kullanarak Air komutları kısayolları menüsünü açın. Genellikle ekranın sağ tarafında bulunan küçük kalem simgesidir. Gösterilmiyorsa, tetiklemek için S Pen'inizle ekranınıza dokunun.

Adım 2: Akıllı seçime gidin .
Adım 3: Seçim kutusuna dokunup ekran görüntüsü alanınızın üzerine sürüklemek için S Pen'inizi kullanın.

Adım 4: Ekran görüntünüzü kaydetmek için menünün sağ tarafındaki Görüntüyü kaydet düğmesine dokunun .


Bir hareketle ekran görüntüsü nasıl alınır

Bu yöntemler sizin için yeterli değilse, aslında Samsung tabletinizde ekran görüntüsü almanın başka bir yolu daha var. Hareket kontrollerinin harika olmadığı bir zamana dayanan Samsung cihazları, belirli eylemleri gerçekleştirmek için kullanılabilecek bir dizi hareketle birlikte gelir. Bunlardan biri, ekran görüntüsü almak için bir avuç içi ekran boyunca kaydırmaktır.

Adım 1: İlk olarak, özelliğin açık olduğundan emin olun. Ayarlar > Gelişmiş özellikler > Hareketler ve hareketler seçeneğine gidin . Ardından , yakalamak için Avuç içi kaydırmanın açık olduğundan emin olun (anahtar mavidir).

Adım 2: Elinizin kenarını ekranın bir kenarına yerleştirin ve ekranı kaydırın. Doğru yapılırsa, bir ekran görüntüsü alınacaktır.

Sağa dönmek biraz pratik gerektirebilir, ancak bir kez ustalaştıktan sonra sağdan sola veya soldan sağa kaydırabilirsiniz. Ne yazık ki, yukarı ve aşağı kaydırma çalışmıyor.

Sesli komutla ekran görüntüsü nasıl alınır

Elleriniz meşgul ise sesli komut ile ekran görüntüsü de alabilirsiniz. İşte nasıl.

Adım 1: Google Asistan veya Bixby gibi bir dijital sesli asistanın etkinleştirildiğinden emin olun.

Adım 2: Sesli asistandan ekran görüntüsü almasını isteyin. Bu, "Hey Bixby, ekran görüntüsü al" kadar basit olabilir.

Ana sayfa düğmeli eski bir Samsung Galaxy Tab tablette ekran görüntüsü nasıl alınır

Tabletler genellikle akıllı telefonlardan çok daha uzun süre dayanır, bu nedenle 2017'den bir Samsung Galaxy Tab S2'ye sahip olmanız tamamen olasıdır. Bu durumda, o cihazla ekran görüntüsü almak daha yeni cihazlardan biraz farklıdır.

Adım 1: Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekrana gidin.

Adım 2: Ekran görüntüsü almak için Güç + Ana Sayfa düğmelerine aynı anda basın.

Ekran görüntülerinizi nerede bulabilirsiniz?

Tabii ki, onları gerçekten çektikten sonra ekran görüntülerinizi bulmanız gerekiyor. Neyse ki, kolayca bulunurlar. Galeri uygulamanıza gidin ve ardından Albümler > Ekran görüntüleri öğesine dokunun . Buradan ekran görüntülerinizi istediğiniz gibi düzenleyebilir veya paylaşabilirsiniz. Veya depolama alanına ihtiyacınız varsa, bunları da silebilirsiniz.
To Top