Instagram, uzun fotoğrafları bir kez daha test etmeyi planlıyor, ancak bu sefer TikTok benzeri bir yeniden tasarım olmada

Instagram şimdi fotoğrafları tam ekranda görüntülemenize izin verecek yeni bir özelliği test edecek – bir kez benzer bir şey denedikten ve vazgeçtikten sonra, şirket yine 9:16 fotoğraflarda yüksek, The Verge . CEO Adam Mosseri, ultra uzun 9:16 fotoğraflarının yakında sosyal medya platformunda test edilmeye başlayacağını doğruladı.


Instagram 'bir veya iki hafta içinde' 9:16 fotoğrafları test etmeye başlayacak

Şu anda Instagram'da uzun videolar olabilir, ancak uzun fotoğraflar değil. Mosseri, şirketin video ve fotoğraflara eşit davranmaya başlamayı planladığını belirtti.

Şu anda maksimum, dikey görüntüler görüntülenirken yaklaşık 4:5 fotoğraftır. Bununla birlikte, daha ince, daha uzun 9:16 fotoğraflar, Instagram özet akışınızda gezindiğinizde bir akıllı telefonun tüm ekranını dolduracaktır. Bu kadar uzun fotoğraflar yayınlayabilirsiniz, ancak şu anda yalnızca Hikayeler'de. Instagram şimdi size orada yayınlanan uzun bir fotoğrafa sahip olma imkanı vermek için çalışacak.

Daha önce, Insta benzer bir şey denedi, ancak çok daha dramatik. Sosyal medya platformu, tüm akışı tam ekran bir arayüze dönüştürmeye çalıştı (TikTok'u kopyalamak amacıyla), bu yalnızca görüntünün bölümlerini gizleyen bazı üst üste bindirilmiş öğeleri sevmeyen fotoğrafçılar tarafından değil, aynı zamanda ünlüler tarafından da ağır bir şekilde eleştirildi. Kylie Jenner ve Kim Kardashian ( CNBC aracılığıyla ). Bahsedilen ünlü isimler Instagram'ı TikTok'u kopyalamayı bırakmaya çağırd

Bu şikayetlerin ardından sosyal medya platformu bu arayüz değişikliğini geri aldı. Ancak, uzun fotoğraflara sahip olmaya kararlı görünüyor, ancak bu sefer platformdaki her şey için zorunlu bir değişiklik olmayacak.

Test dönemindeki diğer özelliklerde olduğu gibi, bu özellik hala resmi bir güncellemenin parçası değil. Henüz halka açık bir sürüm için belirlenmiş resmi bir tarih yok.


To Top