iOS 15'ten 14'e 2022 Sürümü Nasıl Düşürülür?

İOS 15'ten 14'e Nasıl Düşürülür, iOS 15'ten 14'e Nasıl Geri Dönülür, iPhone'a geçişte telefondaki veriler silinir mi? İşte verilerinizi silmeden iOS 15'ten 14'e geri dönme adımları!


Apple'ın son iOS 15 sürümünden sonra iOS 15'ten 14'e geri dönme, güncellemeleri silme, eski sürümleri yükleme, iOS'u herhangi bir nedenle düşürme gibi konular daha çok araştırılıyor. 

iOS 15'te bazı sıkıntılarım ya da hoşlanmadığım şeyler oldu iOS14'e nasıl dönebilirim? Eğer öyle derseniz, sorununuzu çözeceğiz. 

Beklenmedik telefon yeniden başlatmaları, uygulamaların çalışmaması, sistem yavaşlaması ve aşırı pil tüketimi gibi birçok nedenden dolayı iOS 15'i sürüm 14'e düşürmek isteyebilirsiniz. İPhone iOS güncellemesi nasıl geri alınır, silinen veriler tekrar nasıl geri yüklenir? detaylı inceleyebilirsiniz.

 iOS 15'ten iOS 14'e dönmek için iOS 15'i düşürebilirsiniz  . Yazımızda iOS 15 beta sürümünden kurtulmanın en kolay yöntemini anlatıyoruz.

iOS 15'ten 14'e Nasıl Düşürülür

iOS 15'ten iOS 14'e Geri Alma işlemine başlamadan önce, iOS cihazınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

iOS 15 beta sürümünden kurtulmanın en basit yolu  , beta profilini telefonunuzdan kaldırıp yeni güncellemenin gelmesini beklemek. Bunun için;

Ayarlar  >  Genel  >  VPN ve Cihaz Yönetimi  >  iOS 15 ve iPadOS 15 Beta Yazılım Profili'ni  seçin ve Sil düğmesine basın.

Ayarlar'da Genel'e gidin   .

VPN ve Cihaz Yönetimi'ni seçin  .

iOS 15 ve iPadOS 15 Beta Yazılım Profili'ni seçin  .

Buradan ,   bu profili silmek için Profili Sil'e tıklayın.

Bu yöntem biraz zaman alsa da cihazınızı tamamen eski sürüme döndürecektir.

Diğer yöntem;

iPhone'unuzu  kurtarma moduna alın. Kurtarma moduna geçme konusunda yardım için  burayı  ziyaret edebilirsiniz  .

İşlemi tamamladıktan sonra ekranınızda telefonu bilgisayara bağlamanız gerektiğini belirten bir simge belirecektir.  Mac kullanıcısıysanız  Finder'dan veya PC  kullanıcısıysanız  iTunes'dan aygıtınızı bulun  .  İşlemle ilgili yardım için buraya tıklayabilirsiniz .

Ekranda 3 farklı seçenek göreceksiniz  : Güncelle/Geri Yükle/İptal . Buradan Geri Yükle'yi seçin  .

Bu aşamada cihaz size telefonunuzu geri yüklemek istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır. Burada Geri Yükle ve Güncelle'ye  tıklayın.

Bu aşamada cihaz, telefonunuzun iOS 14.6'ya güncelleneceğini size bildirecektir  .  Sonraki adıma geçmek için sonraki düğmesine tıklayın .

Son aşamada, bazı lisansları ve sözleşmeleri kabul etmelisiniz.

Bu işlemden sonra, yazılımın iPhone'unuz  için yüklendiğine dair bir mesaj alacaksınız  . İşlem genellikle 15 dakika sürer. Bu süre cihazınıza ve internet bağlantınıza göre değişiklik gösterebilir.

Kurulum tamamlandıktan sonra, yeni yazılımın cihazınıza yüklendiğine dair bir bildirim alacaksınız. Aynı zamanda telefonunuz bu süre içinde tıpkı yazılım güncellemesi gibi 1-2 kez yeniden başlayacaktır.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra cihazınız sıfırlamaya başlayacaktır.

Eski bilgileri geri yüklemek için;

Kurulum başlangıç ​​ekranında  Manuel Olarak Ayarla'yı tıklayın  .

Bu aşamada cihaz sizden bir  Wi-Fi  ağına bağlanmanızı isteyecektir.

Daha sonra bilgilerinizi nereye geri yükleyeceğinizi seçersiniz.

Seçimi yaptıktan sonra  Apple Kimliğinizi  , şifrenizi ve bilgisayarınıza gönderilen kodu girmeniz gerekiyor.

Son zamanlarda birden fazla yedekleme yaptıysanız, istediğinizi geri yükleyebilirsiniz. Yedeklemeniz iOS 15 sürümü ile uyumluysa   maalesef yükleyemezsiniz.

Yedeklemeyi seçtikten sonra, sistem onu ​​telefonunuza yükleyecektir. Artık önceki iOS 15  sürümünüze geri döneceksiniz  . Yedekleri geri yüklemenin birkaç dakika sürdüğünü lütfen unutmayın.

To Top