iPhone 14 Pro: Apple genellikle çok uğraşmaz, ancak bu sefer Android gerçek bir baskı altında

Çoğu Android üreticisi, her yıl gösterişli yeni tasarımlar ve yeni özelliklerle mevcut ve potansiyel müşterilerini etkilemek istiyorsa, Cupertino artımlı donanım yükseltmeleri ve mevcut özellikleri iyileştirmeye odaklanarak kendi oyununu oynuyor.
Bunun hakkında milyonlarca kez konuştuk, ancak kesin olan bir şey var - her iki yaklaşım da kendi avantajları ve zorluklarıyla birlikte geliyor. Örneğin, Android telefonların iPhone'dan yıllar önce alacağı çığır açan bazı özellikler, üreticilerin zamanlarını alsaydı, olabildiğince sorunsuz çalışmasını sağlamak için gerekli ince dokunuşlardan genellikle yoksun olurdu. Öte yandan, Apple'ın "yavaş yenilik" yaklaşımı, bazı kullanıcıların (özellikle Android'den geçiş yapanların) iPhone'u biraz sıkıcı bulabileceği anlamına geliyor.

Ancak bu sefer, yeni iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'in Galaxy S22 Ultras ve Pixel 6 Pros'a sahip Android kullanıcılarını bile biraz kıskandıracak bir dizi yükseltme getirmesi bekleniyor… Hatta gerçekten kıskanç!

iPhone 14 Pro: Sonunda Apple'ın süper hızlı işlemcilerinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için buhar odası soğutmalı A16 biyonik çip?

Bildiğimiz gibi, Apple'ın yeni A16 Bionic'inin iPhone 12 ve iPhone 13 için kullanılan aynı 5nm çeşidine bağlı kaldığı söylendiği için bu bazıları için oldukça şaşırtıcı görünebilir (yani genel CPU ve GPU çarpmasının beklenmediği anlamına gelir). hepsi bu kadar büyük). Ancak, bu yıl büyük bir fark yaratması beklenen, buhar odası soğutma teknolojisinin yeni bir şekli. Bildiğiniz gibi, son birkaç yıldır telefonlardaki ısı dağıtma sistemleri sürekli olarak daha da gelişiyor.


Android telefon üreticileri uzun süredir buhar odası soğutmasını kullanıyor ve geçen yıl Xiaomi, şirketin Loop LiquidCool dediği şeyi tanıttı. Soğutma verimliliğini ikiye katlaması beklenen geleneksel buhar odası soğutmasında bir bükülme. Bu teknolojinin 2022'nin ikinci yarısında Xiaomi ürünlerinde piyasaya sürüleceğine söz verildi, bu da Xiaomi 12T serisiyle (çok yakında piyasaya sürülecek) gelebileceği anlamına geliyor
To Top