iPhone 14, Sinyal Olmayan Alanlarda Acil Arama Yapmak İçin Uydu Bağlantısını Destekleyebilir

Lansmana sadece günler kala, Apple topluluğu endişeyle karşı karşıya. Binlerce kişi nefeslerini tutarak teknoloji devinin Sonbahar sahne görünümünü bekliyor. Vurgu, elbette, yepyeni iPhone 14 serisidir .


Apple Inc'in en son posterleri ve pazarlama kampanyası, bu yılki iPhone serisi için biri Satellite Networking olmak üzere üç öne çıkan özellik vaat ediyor. Fikir yeni değil ve genellikle herhangi bir ağ kapsama alanı olmayan iletişimi içerir. 

Hücresel ağı olmayan ve SOS göndermenin hiçbir yolu olmayan uzak bir konumda sıkışıp kaldığınızı hayal edin — Apple'ın yeni iPhone 14 Pro'da etkinleştirilmiş uydu ağıyla , konum Meta Verilerini ve durumun niteliğini içeren küçük bir metni aşağıdakilerden birine gönderebilirsiniz. acil durum kontakları.

Telefon-Uydu-Telefon pingi prensibi ile çalışır. Collab US Globalstar iletişiminde, Apple'ın uydularından biri iletiminizi alacak ve alıcıya gönderecektir - sinyal kulesi gerekmez.

Apple'ın bu konudaki vizyonu, Elon Musk'ın Starlink adlı uydu internet erişimi olan SpaceX projesinden kasvetli ve yetersiz. Sadece uzak bölgelerdeki kullanıcılara hücresel bağlantı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda internet erişimi de sağlar. Her ikisine de fayda sağlama potansiyeline sahip olsa da, bu iki dev arasındaki işbirliği olası değildir. 

Ancak veri akışı veya sosyalleşme olmasa bile, Apple'ın uydu ağı feci durumlarda hayat kurtarıcı olabilir. Marka büyük ölçüde internete dayandığından, kullanıcıların 4G/5G kapsamı olmayan konumlardan acil veya başka şekilde mesaj göndermesine olanak tanımak, pazar akışını tamamen değiştirebilir. Kim bilir, belki de Apple'ın yapılacaklar listesinde bir sonraki uydu sesli iletişimdir.

To Top