Nasıl Düzeltilir: Razer Synapse Açılmıyor Sorunu

Razer Synapse Açılmıyor Sorunu yaşıyorsanız ve bu sorunu nasıl çözeceğinizi bilmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu gönderide, sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin en iyi çözümü paylaşacağız.Razer Synapse, kullanıcıların Razer'ın çevre birimlerini yapılandırabileceği bir donanım yapılandırma yazılımıdır, ancak birçok kullanıcı Razer Synapse'in çalışmadığını bildirdi.

Kullanıcılara göre Razer Synapse'de diğer sorunların yanı sıra beklenmedik bir hatayla karşılaştılar ve bugünkü yazımızda bu konuyu temelli ele alacağız.

Razer Synapse Çalışmıyorsa Ne Yapmalı?

Buradaysanız, Razer Synapse Açılmıyor sorununu düzeltmek istediniz. haklı mıyım? Bu nedenle, endişelenmeyin, aşağıda bu sorunu nasıl çözeceğinizi paylaşıyoruz.

Razer Synapse'ın Açılmaması Sorununu Düzeltmek İçin En İyi Çözümler:

1. Razer Synapse ve Razer Aygıt Sürücülerini Yeniden Yükleyin

Razer Synapse PC'nizde başlatılamıyorsa, sorun Razer aygıt sürücüsüyle ilgili olabilir. Böylece Razer aygıt sürücüsünü ve Synapse yazılımını yeniden yüklemek bu sorunu çözebilir.

Artık dosya kalmadığından emin olmak için Synapse'i Revo Uninstaller gibi bir üçüncü taraf kaldırıcı ile kaldırmanız gerektiğini unutmayın  .

Razer ve Synapse sürücülerini Windows 10'a şu şekilde yeniden yükleyebilirsiniz:

 Doğrudan aşağıdaki anlık görüntüde bir pencere açmak için Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Aygıt Yöneticisi'ni seçin.

 Aygıt Yöneticisi penceresinde Fareler ve diğer işaretleme aygıtları ,  Klavyeler  ve  İnsan Arayüzü Aygıtları kategorisine çift tıklayın  .

Bu kategoride listelenen tüm Razer cihazlarını sağ tıklayın   ve içerik menüsünde Cihazı kaldır seçeneğini seçin.

 Her Razer aygıtı için görünen iletişim kutusu penceresinde Bu aygıt için sürücü yazılımını sil seçeneğini  belirleyin.

Onaylamak için  Sil  düğmesine basın.

Bağlı tüm Razer cihazlarını birkaç dakikalığına çıkarın.

Ardından masaüstünüzü veya dizüstü bilgisayarınızı yeniden başlatın .

Windows'u yeniden başlattıktan sonra Razer cihazını yeniden bağlayın. Windows, aygıtın sürücülerini otomatik olarak yeniden yükleyecektir.

Bu web sayfasından en son Razer Synapse yazılımını indirin. Ardından Razer Synapse'i kurulum sihirbazıyla yeniden yükleyin.

2. Synapse ile Razer Surround Kurmayın

Razer Synapse donarsa veya açılmıyorsa, sorun Razer Surround modülü olabilir. Bu nedenle, bu modülün kaldırılması veya devre dışı bırakılması yazılımı düzeltebilir.

Synapse'i yukarıda belirtildiği gibi yeniden yüklerseniz, yazılımı yükledikten sonra Razer hesabınıza giriş yaptığınızda Razer Surround kurulumunu iptal edebilirsiniz.

Synapse'ı İnternet'e bağladığınızda, Geri Almanız gereken bir özellik güncellemesi görünecektir.

Kurulumdan sonra görünen Razer Surround bildirimine tıklayın ve eşleştirmeyi kaldırmayı seçin. Bundan sonra Synapse'i güncelleyebilir ve Windows'u yeniden başlatabilirsiniz.

Alternatif olarak, zaten kuruluysa Razer Surround'u kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Windows  tuşu  + R  kısayol tuşuna basarak Çalıştır'ı açın  .  Çalıştır metin kutusuna  appwiz.cpl yazın  ve  doğrudan aşağıda gösterilen pencereyi açmak için Tamam'a tıklayın.

Razer Surround'u seçin   ve   Windows'tan kaldırmak için Kaldır'a tıklayın.

3. En Son Microsoft .NET Framework'ü yükleyin

NET Framework, Razer Synapse için bir sistem gereksinimidir ve .NET Framework kurulu değilse Razer Synapse 3 açılmayabilir.

.NET Framework'ün daha eski bir sürümü yüklenmişse, Synapse 3.0 için en son .NET Framework'ü yüklemeniz gerekebilir.

 En son .NET Framework sürümünün kurulum kılavuzunu indirmek için bu sayfadaki .NET Framework 4.7.2'ye tıklayın  . Ardından, .NET Framework'ü Windows'a eklemek için yükleyiciyi açabilirsiniz.

4. Üçüncü Taraf Antivirüs / Güvenlik Duvarı Windows Defender'ı kapatın

Üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı ve Windows Defender Güvenlik Duvarı, Razer Synapse'in donmasına ve diğer sorunlara da neden olabilir.

Bu nedenle, üçüncü taraf antivirüs yardımcı programlarını ve Windows Defender Güvenlik Duvarı'nı kapatmak, Razer Synapse'i de düzeltebilir.

Çoğu üçüncü taraf virüsten koruma yardımcı programını, sistem tepsisi simgesi bağlam menüsünde devre dışı bırak seçeneğini belirleyerek geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Windows Defender Güvenlik Duvarı'nı kapatmak için aşağıdaki kılavuzu izleyin .

Windows Tuşu + R klavye kısayoluna basarak Çalıştır'ı açın  .

 Çalıştır'a  firewall.cpl yazın  ve Tamam düğmesine basın. Bu, doğrudan aşağıda gösterilen Windows Defender Güvenlik Duvarı Denetim Masası uygulamasını açacaktır.

 Hemen aşağıda gösterilen seçenekleri açmak için Windows Defender Güvenlik Duvarını Aç veya Kapat'ı tıklayın  .

Ardından,  Windows Defender Güvenlik Duvarını Kapat  düğmelerinin her ikisini de seçin ve  Tamam düğmesini tıklayın.

5. Razer İşlemini Kapatın

Bazı kullanıcılar, Synapse 3.0 yazılımını başlatmadan hemen önce Razer işlemini kapatmanın, Windows 10'da Razer Synapse çalışmıyor sorununu çözmeye yardımcı olabileceğini bildirdi.

Görev Yöneticisi'ne gidin.

İşlemler sekmesi altında Razer işlemini bulun.

Bulduktan sonra, girişe sağ tıklayın ve Görevi sonlandır seçeneğini seçin.

Artık Görev Yöneticisini kapatabilir ve Razer Synapse'i bilgisayarınızda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Umarım, bu sefer sorunsuz bir şekilde başlar!

6. En Son Windows Güncellemesini Alın

Bilgisayarınızdaki 'Razer Synapse Açılmıyor' sorununu çözemiyorsanız, bir sonraki adım en son Windows güncellemesini çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol etmektir.

Arama çubuğuna gidin ve Windows güncellemelerini arayın.

Görüntülenen ilk sonuca basın.

Güncelleme ayarlarından, sağ bölmeden Güncellemeleri Kontrol Et düğmesini tıklayın.

Windows mevcut güncellemeleri kontrol etmeye başlayacak ve varsa, sisteminize otomatik olarak yüklenecektir.

İşlem tamamlandığında, değişikliklerin geçerli olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Umarım yeni bir Windows güncellemesi almak , Windows 10'da 'Razer Synapse Açılmıyor'a neden olabilecek olası hataları ve sorunları çözer.

To Top