Netflix, Reklam Destekli Plan için 7 ila 9 ABD Doları Ücretlendirmeyi Planlıyor

Bloomberg'in yeni bir raporuna göre Netflix, yaklaşmakta olan reklam destekli katmanı için 7 ila 9 dolar arasında bir ücret talep etmeyi planlıyor . Netflix'in şu anki en düşük fiyatlı planı, 480p akış sunan planla Amerika Birleşik Devletleri'nde aylık 9,99 ABD dolarıdır.
Netflix'in ayrıca 1080p akış için aylık 15,49 ABD Doları ve 4K akış için aylık 19.99 ABD Doları planı vardır. Düşük maliyetli reklam destekli katman, reklamlara aldırış etmeyen ve standart bir Netflix aboneliği için 9,99 ABD dolarından fazla ödemek istemeyenlere yöneliktir.

Reklamlar, TV şovları ve filmlerden önce ve sırasında gösterilecek ve Netflix, saatte yaklaşık dört dakikalık reklam satmayı planlıyor; bu, kablo şirketleri tarafından gösterilen saatte 10 ila 20 dakikalık reklamlardan daha kısa olacak. Müşteriler, reklamlar oynatılırken reklamları atlayamaz veya oynatma kontrollerine erişemez, ancak Netflix, reklam hedeflemeyi sınırlamak ve reklamların çok tekrarlı olmadığından emin olmak ister.

Reklam destekli katman, daha pahalı katmanlardan daha fazla kısıtlamaya sahip olacaktır ve Netflix, plana abone olan müşterilerin TV şovlarını ve filmleri çevrimdışı görüntüleme için indirmesine izin vermeyi planlamamaktadır .

Netflix, abone sayısını tutamadığı için reklamlara yöneldi. Şirket , 2022'nin ilk çeyreğinde 10 yılda ilk kez abone kaybetti ve "çok sayıda hanenin hesaplarını paylaşması" ve "rekabet" ile suçladı.

Netflix, daha uygun fiyatlı planı yıl sonundan önce sınırlı pazarlarda sunmayı hedefliyor, ancak tam bir dağıtım 2023'e kadar gerçekleşmeyebilir.
To Top