One UI 5.0 beta, Samsung Galaxy S22 serisi telefonlara yayılmaya başladı

One UI 5.0'ın ilk genel beta sürümünün Temmuz ayında çıkması bekleniyordu ancak küçük bir gecikme yaşandı.

Sonunda burada ve Almanya'da S22 serisi – Galaxy S22 , S22+ ve S22 Ultra – ile başlayarak kademeli bir sunuma başladı . Donanım yazılımı sürümü S90xBXXU2ZHV4'tür.


One UI 5.0, Android 13'ün parçası olan yeni özelliklerin yanı sıra Samsung'un kendi çalışmasını da getiriyor. Kullanıcı deneyimi, daha akıcı animasyonlar ve yeniden tasarlanmış bir bildirim merkezi ile geliştirilecektir. Optik Karakter Tanıma, Galeri'de etkinleştirilerek ekran görüntülerinden metin kopyalamanıza olanak tanır. Ek olarak, metne dayalı olarak bazı akıllı öneriler görünecektir, örneğin bir telefon numarasının veya bir web adresinin fotoğrafını çekmek, tek bir dokunuşla aramanıza/ziyaret etmenize izin verecektir.

Dahası var, işte kurulumdan önce görünen tam değişiklik günlüğü. Orijinalin Almanca olduğunu, ancak makine çevirisini kullandığımızı unutmayın.

Değişiklik günlüğü, bölünmüş ekran çoklu görevi etkinleştirmek için bir hareket , istiflenebilir widget'lar, gürültülü uygulamalardan gelen bildirimleri filtreleme seçenekleri, geliştirilmiş ses ve titreşim ayarları, Belgelerim'de daha iyi arama, Bixby Rutinleri için yeni özellikler, yeni emojiler ve yapma seçeneği gibi şeylerden bahseder . iki emojili videolar, yeni AR çıkartmaları ve resimlerden kendinizinkini yapma yeteneği vb.

Kamera uygulaması artık Pro modunda bir histogram gösteriyor. Tek elle yakınlaştırma yapmanızı sağlayan yeni bir yakınlaştırma çubuğu var ve telefoto lens için Yemek modu etkinleştirildi. Filigran özelliği, her fotoğrafa veya kullanıcı tanımlı diğer bilgilere saat ve tarihi damgalamanızı sağlar.

Samsung DeX, özellikle görev çubuğu da geliştirildi. Orada yeni bir arama düğmesi var ve tarihe dokunmak bir takvim widget'ını gösterecek. Uygulamalardan gelen bildirimler, görev çubuğunda kırmızı noktalar olarak görünecektir. Bir uygulamaya sağ tıklamak, belirli işlevlere hızlı erişim sağlar. Ayrıca, fiziksel klavye desteği, yazım düzeltme ve emoji girişi ile geliştirilmiştir.

Son olarak, Samsung'un uygulamalarının çoğu güncellendi – Samsung Internet, Health, Pay, Üyeler, Galaxy Store, SmartThings ve diğerleri.

One UI 5.0'ın kararlı sürümünün Ekim ayında çıkması bekleniyor , muhtemelen önümüzdeki hafta Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni sürüm hakkında daha fazla şey duyacağız.
To Top