OxygenOS 13, sudan ilham alan yeni bir görünüm ve Android 13 getiriyor

Bugün OnePlus, OnePlus 10T'nin ( uygulamalı ) tanıtımıyla birlikte OxygenOS 13'ü duyurdu .OxygenOS 13, bu yıl içinde Android 13'ü yeni bir kullanıcı arayüzü ve özelliklerle birlikte getirecek. İşletim sistemi , daha sonra 10T'nin yanı sıra amiral gemisi hattının OnePlus 8'e ve Nord hattının Nord CE 2 Lite'a kadar katılacağı OnePlus 10 Pro'da prömiyer yapacak (Nord için kullanılabilirlik hakkında bir bilgi yok). 2 Lite, Nord N100, Nord N200 5G, Nord N10 5G ve Nord N20 5G).

OxygenOS 13'ün yeni tasarımı su bazlı olacak. OnePlus buna Aquamorfik Tasarım diyor ve yumuşak, akıcı görseller ve yuvarlak kenarlı simgeler yaratıyor.

Gün geçtikçe sistemin renkleri koyulaşacaktır. Her zaman açık olan ekranda Bitmoji ve Spotify entegrasyonu olacak.

OxygenOS 13, ColorOS'a daha çok benzeyecek. Oppo'nun tercih ettiği işletim sisteminden doğrudan alınan bir özellik Kenar Çubuğu Araç Kutusu'dur - bu, ekranınızın kenarından hızla erişebileceğiniz bir uygulama klasörüdür.

Android 13 ile birleştirilen OxygenOS 13, uzamsal ses ve Dolby Atmos desteği, Nearby Share'de iyileştirmeler ve App Streaming gibi birçok yeni özellik getirecek. Private Safe 2.0, uygulamalar tarafından erişilemeyecek özel dosya ve belgeleri saklayabileceğiniz kilitli bir yerdir.

OnePlus, OxygenOS 13'ün piyasaya sürülmesi için bir zaman çerçevesi vermedi, ancak OnePlus 10 Pro'nun beta sürümünü "yakında" alacağını söylüyor.

To Top