PC İÇİN EN İYİ PUBG AYARLARI

PUBG, her yıl daha fazla meydan okuyucunun ortaya çıkmasına rağmen hala dünyanın en büyük Battle Royale oyunlarından biri. Fortnite gibi oyunların aksine PUBG, talepkar ve gerçekçi bir sanat tarzına sahiptir. Bu, PC'nizde biraz vergilendirme yapabilir. PUBG'de daha iyisini yapmanın anahtarı, oyundan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmaktır. Kare hızındaki düşüşler gibi sorunlar, tepki sürelerinizi düşmeye zorlayabilir, maliyetli hatalar yapmanıza veya tüm oyunlarınıza mal olacak şekilde yavaşlamanıza neden olabilir. En iyi PUBG ayarlarını kullanmak, tüm bu sorunlardan kaçınmanıza ve oyunu fiziksel olarak olabildiğince iyi çalıştırmanıza yardımcı olabilir.

Profesyonel PUBG oyuncuları , oyunun en uygun koşullarda çalışmasını sağlamak için gerçekten üst düzey ekipman kullanır. Çoğu oyuncunun buna erişimi yok. Neyse ki, bu sadece işlem gücü için bir silahlanma yarışı değil. 2021'deki en iyi PUBG ayarlarını herhangi bir bilgisayarda kullanarak kare hızınızda büyük gelişmeler görebilirsiniz. Standart ayarlar, oyunun iyi görünmesi ve harika oynanması için oluşturulmuştur. Ancak, bazı ekipmanlarla bu kötü bir takas olur. Gerçekten güçlü bir bilgisayarınız yoksa oyunun biraz daha kötü görünmesi ve çok daha iyi oynaması daha faydalı olacaktır.

2021'deki en iyi PUBG ayarlarına yönelik bu kılavuz, ayarlarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır. Bunlar, oyundan en iyi kaliteyi elde etmek için önerilerimizdir. Her şeyin gerçek kurulumunuza bağlı olmasına rağmen akılda tutmaya değer. Ayarları özel ihtiyaçlarınıza göre nasıl karşılayacağınıza dair bazı ipuçları ve püf noktaları da ekledik. En iyi PUBG ayarlarının ne olduğunu ve sizin için doğru olanı nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız, bu kılavuz size yardımcı olacaktır.

En İyi PUBG Ayarlarını Çalıştırmak için Sistem Gereksinimleri


Herkes elinden gelenin en iyisini PUBG oynamak ister. Bunu başarmak için öncelikle bilgisayarınızın gerçekten PUBG çalıştırabildiğinden emin olmanız gerekir. Minimum düzeyi yöneten PC'ler oyunu çalıştırabilirken, önerilen gereksinimler çok daha iyi bir deneyim üretecektir. Bunlar, oyunu çalıştırmak için hem minimum hem de önerilen resmi gereksinimlerdir.

minimum sistem gereksinimleri

İşlemci:  Intel Core i5-4430/ AMD FX-6300

RAM:  8 GB

İşletim Sistemi:  64-Bit Windows 7/8.1/10

GOY:  Nvidia GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB

Boş Disk Alanı:  30 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri


İşlemci:  Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 1600

RAM:  16 GB

İşletim Sistemi:  64-Bit Windows 7/8.1/10

Ekran Kartı:  Nvidia GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 680 4GB

Boş Disk Alanı:  30 GB

Bunlar, oyunu çalıştırmak için önerilen sistem özellikleridir. Bilgisayarınızın bu gereksinimleri nasıl karşıladığını hızlıca kontrol etmek için bunun gibi çevrimiçi araçları kullanabilirsiniz  . Bazı ayarlamalarla, en iyi PUBG ayarlarını kullanırsanız, minimum gereksinimleri karşılayan herhangi bir bilgisayar iyi performans gösterebilir.

2021 İçin En İyi PUBG Ayarları

En iyi PUBG ayarları, oyun ve kalite arasında biraz ödün vermeyi içerir. Bu ayarlar, PUBG'den en iyi şekilde yararlanmanız için genel önerilerdir. Bu ayarlarla başlayın ve bilgisayarınızın performansının bunlardan nasıl etkilendiğini görün. Bundan sonra, içinden geçebileceğiniz makinenize uygun özellikleri uyarlamak için bazı ipuçlarımız var.

En İyi PUBG Grafik Ayarları

Görüntüleme Modu – Tam Ekran

Çözünürlük – Monitörünüze özgü olan çözünürlük hangisiyse. Mümkün olduğu kadar yükseğe çıkmak cazip gelebilir, ancak ekranınızın katı bir sınırı olduğunda pek iyi değildir.

Oyun İçi FPS Sınırı – Bunu, monitörünüzün yönetebileceği şekilde ayarlayın. Bu sizin için en iyi PUBG ayarlarıdır, monitörünüzün yapabileceğinin en iyisi ile sınırlıdır. Daha düşük ayarlamak performansınızı sınırlayacaktır, bu nedenle kendinize FPS için düşük bir çubuk ayarlamanıza gerek yoktur.

Parlaklık - Bu daha kişisel bir seçimdir. Ancak, daha fazla görünürlük için parlaklığı normalde olması gerekenin biraz üstüne getirmek isteyebilirsiniz. Farklı haritalar için farklı görünürlükler kullanmakta fayda var.

Render Ölçeği –  100.

FPP Kamera FOV – Bu, görüş alanınızı kontrol eder. Birçok oyuncu, etraflarındaki her şeyi görebilmek için bu seti yüksek tutmayı tercih eder. Bunun kesinlikle faydaları var, ancak buna gerçekten uyum sağlamak için geniş bir ekrana ihtiyacınız var. Bu daha yükseğiyle oynamak biraz avantaj sağlar, ancak bu bir ayarlama olacak, bu yüzden artırmak istiyorsanız burada deneyin.

En İyi PUBG Ayarları – Gelişmiş Grafikler

Anti-Aliasing – Bu, oyundaki tüylenme veya artefakt olasılığını azaltır. Ancak, özellikle yüksek ayarlandığında gerçekten talepkar. İşlem gücünden tasarruf etmek için bunu düşük tutun, ancak bu ayarı bir çentik geri getirmek için fazla dikkat dağıtıcı bulursanız, ara sıra görüntünüzde biraz gürültü olabilir.

İşlem Sonrası – Bu, siz daha kolay oynarken görüntüye efektler ekleyebilir. Esasen, buna ihtiyacınız yok ve bu gereksiz bir ek.

Gölgeler – Çok Düşük. Bunlar tuhaf bir şekilde sisteme yük bindiriyor ve oynanışa neredeyse hiçbir şey katmıyor. En iyi PUBG ayarları, gölgeler gibi zemindeki güzel detaylardan daha yüksek bir FP'ye gitmelidir.

Dokular – Düşük veya Orta. Dokular oyunun biraz daha yavaş çalışmasına neden olur, ancak görünüşte oldukça büyük bir fark yaratan oyun içi ayarlardan biridir, bu nedenle oynanabilir bir görüntü uğruna bunları ortada bırakmak sorun değildir.

Etkiler – Çok Düşük. Görsel efektler, FPS'nizi vurmanın yanı sıra her şeyden daha fazla dikkat dağıtıcı olabilir.

Yeşillik - Çok Düşük. Hepimiz güzel ağaçlar ve benzerlerini görmekten hoşlanırız, ancak CPU'nuzu yüksek tutmak için bir ücret alacaktır.

Görüş Mesafesi – Bunu bilgisayarınızın yönetebileceği kadar yükseğe koyun. Bu, şeyleri ne kadar uzakta görebileceğinizi etkiler. Açıkçası bu size taktiksel bir avantaj sağlıyor, bu yüzden daha yükseğe koymak en iyisi.

Keskinleştir – Bu, görüntüyü gereksiz yere bozar.

V-Sync – Bu, kare hızını monitörle senkronize eder. Kapatmak, daha fazla yapaylık riski taşır, ancak iyileştirilmiş kare hızı için değerli bir ödünleşimdir.

Hareket Bulanıklığı - Bu sadece yoluna giriyor.

En İyi PUBG Ses Ayarları

Bunlar ses için en iyi PUBG ayarlarıdır. Büyük ölçüde kişisel tercihlerdir. Hatta tüm oyunun sesini kapatabilir ve oynarken biraz müzik çalabilirsiniz, kazanmak için ideal değil ama bu size kalmış.

Master, Music, UI ve Gameplay Volumes – Bu tamamen kişisel bir seçimdir. Ancak, oyun hacimlerini mümkün olduğunca yüksek tutmanız tavsiye edilir. Bu size neler olup bittiğine dair önemli sesli ipuçları verir.

HRTF - Bunu etkinleştirmek, bir silahın nereye ateşlendiğini anlamanıza yardımcı olabilir. Size daha fazla çevresel gürültü verir. Ancak, herkes bu işitme şeklini tercih etmez. Bunu deneyin ve bazı faydaları olduğu için buna uyum sağlayıp sağlayamayacağınıza bakın.

En İyi PUBG Kontrol Ayarları

Kontrol için en iyi PUBG ayarları, diğer alanlara göre biraz daha karmaşıktır. Esasen, bunların çoğu kas hafızasına iner. Vücudunuz alışkanlıktan hareketler yapmayı bu şekilde öğrenir ve bu da tepki sürelerinizi hızlandırır. Hassasiyetlerinizle uğraşmak, kas hafızası oluşturmak için bir problemdir. Bu nedenle, çalışırken bir hassasiyete bağlı kalmak ve çok fazla keman etmemek önemlidir. Ancak, hassasiyetle nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, bunlar bazı genel önerilerdir.

Fareyi Ters Çevir - Devre Dışı

Genel Hassasiyet – Daha fazla kontrol için çubuğun ortasından daha alçak.

Dikey Duyarlılık Çarpanları – Bunun 1'e ayarlanması, duyarlılığın dikey ve yatay için aynı olduğu anlamına gelir. Bunu 1.20 gibi 1'den daha yüksek bir seviyeye değiştirmek, silah seslerini kontrol etmenize yardımcı olur. Bu, elinizin dikeyden çok yatay olarak hareket etmesinin doğal yolunu oluşturur ve bu da doğruluğu azaltabilir. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak bunu biraz daha yükseltmeye değer.

Hedef Duyarlılığı – Yaklaşık 20'ye ayarlayın.

ADS Hassasiyeti –

Kapsam Hassasiyeti – 20

Bu hassasiyetler gerçekten daha çok kendi tercihlerinize ve fikirlerinize bağlıdır. Bir hassasiyet sizin için çalışıyorsa, onunla devam edin. Daha düşük hassasiyetler size daha fazla doğruluk sağlayacaktır, ancak bunları düzgün bir şekilde kullanmak için büyük bir mouse pad'e ihtiyacınız var. Hassasiyetler, en iyi oyun ayarlarının diğer bölümlerinden daha özneldir.

En İyi PUBG Oynanış Ayarları

Envanter Karakter Oluşturma – Daha iyi performans için bunu devre dışı bırakın.

Renk Körü Modu – Bazı renk körü modları, düşmanları görmeyi kolaylaştıracak. Ancak, haritadaki tüm renkler etkileneceğinden bu bir değiş tokuştur. Bu, işler göründüğü gibi olmadığı için sizi gerçekten oyundan atabilir. Protanopia ile deney yapmak faydalı olabilir. Ancak, çoğunlukla bu mod, aslında renk körü olanlar için mevcuttur.

Artı işareti – Buradaki renkler tamamen tercihtir.

Silah ve Mini Harita Seçenekleri – Bunların hepsi kişisel tercihtir ve en iyi PUBG ayarlarının parçası olan bir cevap yoktur.

Killfeed - Bu size kalmış.

Bunların büyük çoğunluğu gerçekten bağlı, küçük tercih ayarlamaları.

Performansı Artırmanın Diğer Yolları

PC'nizin PUBG performansını artırmanın en iyi PUBG ayarlarını kullanmanın dışında başka yolları da vardır. Bunlar, bilgisayarınızdan daha iyi performans elde etmek için bazı genel ipuçlarıdır:

Windows'ta Güç Planınızı Değiştirin - Güç seçeneklerine gidin ve planınızı yüksek performans olarak değiştirin.

Steam Başlatma Seçenekleri – Steam'de oynuyorsanız, oradan Başlatma seçeneklerinize gidin. Bunu metin kutusuna girin: “ -refresh 75 -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -maxMem=6000 Bu oyundan daha iyi bir performans elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu, tazeleme hızınızı belirler (sayıyı monitörünüze göre ayarlayın), işletim sisteminin oyuna ekstra bellek ayırmasına, tüm kullanılabilir çekirdekleri kullanmasına izin verir ve ayrılan maksimum bellek miktarını ayarlar. Oyun için daha fazla RAM'iniz varsa, son sayıyı ayarlayın.

Kablolu İnternet – Wi-Fi yerine her zaman kablolu internet bağlantısını deneyin ve kullanın. Bu gerçekten en iyi PUBG ayarlarının bir parçası değil ve bir bütün olarak çevrimiçi oyun için daha basit tavsiyeler değil.

Programları Kapatma – İhtiyacınız olmayan tüm programları kapatarak mümkün olduğunca fazla işlem odası boşaltın.

Sizin İçin En İyi PUBG Ayarlarını Bulmak İçin İpuçları ve Püf Noktaları

2020'de en iyi PUBG ayarları için herkese uyan tek bir çözüm yok. Bunlar genel önerilerdir, bunları denedikten sonra kendi kurulumunuza uyacak şekilde ayarlamalar yapabilirsiniz. Aklınızda bulundurmanız gereken şey bu.

Hassasiyeti Ayarlama – Optimum hassasiyet, her şeyde olduğu kadar fare altlığınızdan da gelir. Daha büyük bir fare altlığı size daha büyük bir hareket alanı sağlar ve daha kesin sonuçlar elde etmek için fare ile büyük hareketler yaparak oldukça düşük hassasiyetler kullanmanıza izin verebilir. Duyarlılığınızı buna göre ayarlayın ve kas hafızası oluşturmak için tutarlı tutmayı unutmayın.

Grafik Ayarları – En iyi PUBG ayarları için bu öneriler genellikle oyunun kötü görünmesine odaklanır! Bunun nedeni, oyununuzun daha iyi çalışmasına izin vermesidir. Ancak, bu herkes için gerekli olmayacak. Oyununuz bu ayarlarda mükemmel çalışıyorsa, bunları artırmayı deneyin. Kare hızınızdan çok fazla taviz vermeden daha iyi görünen bir oyun elde edebilirseniz, bazı şeyleri biraz çevirmek tamamen güvenlidir.

Performansı Artırmanın Uygun Maliyetli Yolları – Bilgisayarınızın oyunu daha iyi çalıştırmasını sağlamanın uygun maliyetli yolları vardır. Bunlar, sabit sürücünüzde yer açmayı ve gerektiğinde harici sabit sürücüleri kullanmayı içerir. Bir oyun harici sabit diski kullanmak, işlemek için gerçek alanınızı boşaltabilir ve işleri çok daha hızlı hale getirebilir. Grafik ayarlarınızı mümkün olduğunca aşağı çevirmek de yardımcı olabilir. Bu faktörler, bilgisayarınızı değiştirmek zorunda kalmadan size çok daha iyi bir FPS verebilir.

To Top