Samsung Galaxy S21 Sorunları: Bilmeniz Gereken 5 Şey

Samsung Galaxy S21 , Galaxy S21+ , Galaxy S21 Ultra ve Galaxy S21 FE kullanıcıları çeşitli hatalar, performans sorunları ve yazılım hatalarıyla karşılaşıyor.


Samsung'un eski amiral gemisi modelleri mükemmel akıllı telefonlar, ancak mükemmel olmaktan çok uzaklar. Yılı daha da derinleştirirken, çeşitli Galaxy S21 sorunlarını duymaya devam ediyoruz.

Şirket hala aylardır var olan sorunları çözmek için çalışıyor ve daha fazla insan bu telefonları satın aldıkça ve mevcut sahipler cihazlarına daha fazla kilometre yükledikçe yeni sorunların ortaya çıktığını görmeye devam edeceğiz.

Bu kılavuzda Galaxy S21 sorunlarının mevcut durumu, bu sorunlar için olası düzeltmeler, geri bildirim bulunabilecek yerler ve bu telefonlar için Android yazılım güncellemeleri açısından sırada ne olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Galaxy S21 Sorunları

Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy S21 FE kullanıcıları çok sayıda hata ve performans sorunuyla karşılaşıyor. Bu şikayetlerin çoğu, yakın zamanda Samsung'un Android 12/One UI 4 güncellemesinin en son sürümünü yükleyen kullanıcılardan geldi .

Galaxy S21 kullanıcıları anormal pil tüketimi, kurulum sorunları, bildirim sorunları, birinci ve üçüncü taraf uygulamalarla ilgili sorunlar, kullanıcı arayüzü gecikmesi, şarj sorunları, veri sorunları, ekran yenileme sorunları, kamera uygulamasıyla ilgili sorunlar (uygulama birçok kez çöktü) bildiriyor. Galaxy S21), çağrı kalitesi sorunları, Wi-Fi sorunları, ses sorunları ve daha fazlası.

Yine, daha fazla insan Galaxy S21 serisini satın aldıkça ve Samsung bu telefonlara yeni Android ürün yazılımı güncellemeleri yükledikçe bu liste daha da büyüyecek.

Performans Hakkında Geri Bildirim Nerede Bulunur?

Bir Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra veya Galaxy S21 FE'ye sahipseniz veya bu cihazlardan birini satın almayı düşünüyorsanız, Galaxy 21 kullanıcılarının performansla ilgili geri bildirimlerini takip ettiğinizden emin olun.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşıyorsanız  , bu ağlardan birinde bir Galaxy S21 modeline sahipseniz , resmi AT&T ,  Verizon ve  T-Mobile forumlarına da göz kulak olmak isteyeceksiniz.

Ayrıca Galaxy S21 serisinin mevcut performansı hakkında geri bildirim almak için Twitter ve YouTube gibi sosyal medya sitelerini incelemenizi öneririz.

Ayrıca size Galaxy S21 için Android güncellemeleri hakkında en son bilgileri sağlayacağız, bu nedenle yıl boyunca gezinirken yeni bilgiler için tetikte olun.

Android Yazılım Güncellemelerine Nasıl Hazırlanılır?

Samsung ve operatör ortakları, devam eden bu sorunların çoğunu çözecektir, ancak yazılım güncellemeleri genellikle kendi sorunlarını beraberinde getirir, bu nedenle son derece dikkatli olmak isteyeceksiniz.

Galaxy S21'inizi çalıştırdığınızda, Android'in yeni bir sürümünü indirmeniz istenebilir. Yine, yeni güncellemeler sorunlara neden olabilir, bu nedenle cihazınızı yeni bir Android yapısına geçiş için hazırlamak isteyeceksiniz.

Yeni bir Android donanım yazılımı sürümünün Galaxy S21'inizin performansını nasıl etkileyeceğini tahmin etmenin bir yolu yok. Bazılarınız performans artışı görecek, diğerleri sorun yaşayacak. İşte bu yüzden telefonunuzu taşınmaya hazırlamak için biraz zaman harcamanız gerekir.

Galaxy S21, Galaxy 21+, Galaxy S21 Ultra veya Galaxy S21 FE'nize Android yüklemeden önce yapmanızı önerdiğimiz şeyler:

Verilerinizi yedekleyin.

Android 12'nin en yeni sürümüyle tanışın.

Giriş bilgilerinizi elinizin altında bulundurun.

En son güncellemelerin performansıyla ilgili geri bildirimleri inceleyin.

Telefonunuzun depolama alanını temizleyin.

Olası sorunlar için düzeltmeler bulun.

BT ile kontrol edin.

Uygulama incelemelerini kontrol edin ve güncellemeleri yükleyin.

Bu adımları izleyin ve büyük sorunlardan kaçınabilmelisiniz.

Galaxy S21 Sorunları Nasıl Onarılır

Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra veya Galaxy S21 FE'nizde bir hata veya performans sorunu yaşarsanız, telefonunuzu rahatsız eden her şeyi düzeltme şansınız yüksek.

Sıradaki ne

Samsung , Galaxy S21 serisine aylık güvenlik yamalarını göndermeye devam ediyor ve bu güncellemeler bazen kalıcı sorunlar için hata düzeltmeleri içeriyor.

Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy S21 FE için yazılım desteği yıllarca sürecek. Samsung şu anda Galaxy S21 serisi gibi amiral gemisi cihazlara dört ila beş yıl arasında destek sağlıyor.

Operatörünüz bir Android güncelleme programı sunuyorsa, ayrıntılar için bir göz atın. Kanada'da Rogers , Fido ve Telus ve Avustralya'da Vodafone gibi operatörler, müşterilerini yaklaşan Android yazılım güncellemeleri hakkında bilgilendiriyor.

Operatörünüzün benzer bir programı varsa, onu yer imlerine ekleyip Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra veya Galaxy S21 FE modeliniz için gelen yazılım güncellemeleriyle ilgili ayrıntılara dikkat etmek isteyebilirsiniz.

Google ayrıca, Eylül ayında Pixel cihazları için çıkması gereken Android 13 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Galaxy cihazları muhtemelen yıl içinde çok daha sonrasına kadar bitmiş bir sürüm almayacak.

Samsung'un Android 13/One UI 5 sürümünü yakında beta testine sokmaya çalıştığı bildiriliyor. Henüz resmi bir tarihimiz yok, ancak tüm işaretler yakın bir lansmana işaret ediyor.

To Top