Twitter Çemberi Artık Tüm Dünyada Kullanılabilir, Bir Çevreye 150 Kişi Ekleyebilir

Twitter 'Circle' özelliği herkes için kullanıma sunuyor. Platform güncellemeyi Salı günü paylaştı. Twitter Circle, kullanıcıların tüm platform yerine belirli bir grup kişiye tweet göndermesine olanak tanır.

Kullanıcıların 150 kişiye kadar seçmesine izin veren özellik, kullanıcıların Twitter'ın tamamı yerine belirli bir grup kişiye tweet göndermesine izin verdiği için Instagram'ın Yakın Arkadaşlarına çok benziyor.

Kullanıcıların 150 kişiyi seçmesi gerekir ve istedikleri zaman 'Çember' listesine eklenebilir veya listeden çıkarılabilirler. Yalnızca bir Çevredekiler, kendileriyle paylaşılan bir tweet'i görebilir. Her tweet'te, "Bu tweet'i yalnızca @[kullanıcı adınız] Twitter Çevresindeki kişiler görebilir" yazan bir not olacaktır.

Çevreler ile paylaşılan Tweetler, özel listede bulunanlar tarafından bile retweetlenemez. Ancak söz konusu tweet'i indirebilir veya ekran görüntüsü alabilirler. Twitter'ın topluluk yönergeleri, tweet'lerinizi daha küçük bir hedef kitleye gönderiyor olsanız bile geçerlidir.

Circle'a tweet eklemek için tek yapmanız gereken bir tweet oluşturmak ve bu pencerede bir açılır menü göreceksiniz.

"Herkes" okur. Bir daire ekleme seçeneği orada açılır menüde olacaktır.

Twitter Circle'ınız olup olmadığını öğrenmek için uygulamanızı güncellemeniz veya twitter.com'a gidip oturum açmanız gerekir.

tweetleyin ve o pencerede “Herkes” yazan bir açılır menü göreceksiniz.

açılır menüde.

Circle artık herkesin kullanımına açık olduğuna göre, çok beklenen düzenleme düğmesinin halka açık bir sürüm için sıradaki sırada olmasını umuyoruz.

To Top