WhatsApp Çevrimiçi Durumu Gizleme Yeteneği Dahil Yeni Gizlilik Özellikleri Getiriyor: Bilmeniz Gereken Her Şey

 WhatsApp, çevrimiçi durumunuzu gizleme, WhatsApp gruplarından sessizce çıkma ve "Bir Kez Görüntüleme" görüntüleri için ekran görüntülerini engelleme gibi gizlilikle ilgili üç yeni özellik getirdi. Yeni özellikler Salı günü WhatsApp başkanı Will Cathcart ve Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu. 9 Ağustos.


KİŞİLERİNİZDEN ÇEVRİMİÇİ DURUMU GİZLE

WhatsApp şimdi size çevrimiçi durumunuzu gizleme yeteneği veriyor. Daha önceki kullanıcılar yalnızca 'Son Görülme' durumlarını gizleyebilirken, şirket artık 'Çevrimiçi' göstergenizi de gizlemenize izin veriyor. WhatsApp artık kullanıcıların 'Çevrimiçi' durum göstergelerini kiminle paylaşmak istediklerini seçmelerine izin veriyor. Son görülen çevrimiçi durumu herkesten, yalnızca bilinmeyen numaralardan, belirli kişilerden veya hiç kimseden tamamen gizleyebilirsiniz. Bu özellik, son görülme ayarlarının altına iki seçenekle yeni bir "Çevrimiçi olduğumu kimler görebilir" seçeneği ekleyecektir - 'Herkes' ve 'Son Görülenle Aynı'.

GRUPLARDAN SESSİZCE ÇIK

Kullanıcılar, siz gruptan ayrıldıktan sonra sohbette "xyz gruptan ayrıldı" uyarısı göstermeden, grup sohbetlerinden sessizce ayrılabilecekler. Yeni özellikle, WhatsApp, gruptan ayrılan bir kullanıcıyı yalnızca grup yöneticisine bildirecek. WhatsApp başkanı Will Cathart bir tweet'te bunun "neredeyse bir partiden sessizce ayrılmak ve sadece ev sahibine söylemek gibi" olacağını söyledi.

BİR KEZ GÖRÜNTÜLEME MESAJLARI İÇİN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ENGELLEME

Bir Kez Görüntüle mesajları, kullanıcıların yalnızca bir kez görüntülenebilen medya dosyalarını göndermesine olanak tanır. Bununla birlikte, bir kez görüntüle görüntüleri o kadar kusursuz değildi çünkü hala insanların medya dosyasının ekran görüntülerini almasına izin veriyordu. Şimdi, WhatsApp, Bir Kez Görüntüleme mesajlarına, kullanıcıların insanların resimlerinin ekran görüntüsünü almasını engellemelerine olanak tanıyan bir ekran görüntüsü engelleme özelliği ekledi.

To Top